Skocz do zawartości

Piec 4 kanałowy - ograniczone wymiary


yasica2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Też uważam, że to bardzo niedoceniany wzmak, gra bardzo neutralnie - nic sie nie wybija, dźwiek super sie odkleja od głośników. Gora detaliczna, czasem troszkę się może "sucha" wydawać, ale w mojej opinii tak nie jest.

 

Balcer na L5000 startował w tym sezonie na EASCE więc może też coś skrobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale te 50w na kanał moze byc troche mało dla pelnej kontroli wooferow. Wiem ze zaraz ktoś napisze ze power to nie wszystko ale dla kogoś kto słucha głośno ma to znaczenie. Fakt jest tez jednak tski że nie kazdy woofer jest wymagający że potrzebuje tyle watuuuf :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek szkoda, ze sie nie zdzwonilismy wczesniej. Oddalem koledze Phoenix Gda xs4300 ktory idealnie by sie wstrzelil wymiarami i profilem brzmienia w Twoje preferencje. Zapytam go czy sie nie chce zamienic na inna 4-kanalowke....

Glupia propozycja ale moze jakas solidna dwukanalowka z opcja trimode ??? - latwiej o taka tylko wystroic to.... pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

temat wraca ( w sumie to ciągle mam go na tapecie w mej poczochranej ) 

 

Dzięki uprzejmości jednego ze Strefowiczów  ( Grzegorz, dziękuję bardzo ) udało mi się posłuchać ( i poprzymierzać we wnęce )  w swoim systemie ESX Q 60.4 oraz porównać względem mojej w kanałówki  MTX 2160.

To raczej piec nie dla mnie ( nie do tego systemu ) 

 

Pytanie : Czy ; 

HiFonics VII / VIII Jupiter ( czyli Europa bez filtrów

http://amp-performance.de/316-Hifonics-Europa-VIII.html  )

 

To piec który jest wstanie zagrać w miarę z jajem czy raczej z racji " mniejszych watów " nie nadaje się do mojego systemu ( moich oczekiwań )

Proszę o info osoby które miały do czynienia z ww i testowały takie połączenia ( 2way + sub )  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za typy - Granie RF na  przednich systemach nigdy mi nie leżało. 

 

Korzystając  z chwili wolnego tak jeszcze wymyśliłem : 

 

Oprócz Audisona Vr404 ( 26 x 26 ) oraz HiFonicsa Jupitera V!! / VIII gen ( 22 x 20 ) - (do obu trzeba zostawić po ok 2 cm po bokach na podpięcie przewodów) da radę generalnie upchać piec o wymiarach : 

 

22 wysokości , szerokości max 32 , głębokości ok 7 cm tak żeby nie  wystawał poza linie boku bagażnika.

Jedyny warunek to taki że kable zasilające, głośnikowe jak i RCA muszą być doprowadzone od dołu( no albo od góry, nie po bokach )

 

Powyższe warunki spełniają wzmacniacze Geneses / DLS

 

A dokładnie Genesis Compact Four : 21 cm wysokości / 30 cm szerokości 

 

http://www.genesis-ice.com/global-en/products/view.php?id=13

 

http://autosound21.co.kr/shop/board_data/automanual/dls-amp-GenesisCompactFour-spec.pdf

 

Miał ktoś z nim do czynienia ?? 

Jaki charakter na tle ww moją Gienki  ( wiem że dużo o nich było, ale  może z czasem ktoś przedefiniował swoje odczucia wraz z powiększającym się bagażem doświadczeń )?? Papierowo też wypada całkiem fajnie ( moce typowe jak i gwarantowane )

 

Ewentualnie z Genesisam Q200X / Q240X ( nigdzie nie mogę doszukać się rozmiarów seri Q  jeżeli ktoś ma i może pomierzyć oraz napisać  to będę wdzięczny) 

 

No a może jeszcze jakieś inne typy  konstrukcyjnie i rozmiarowo podobne do Genesisa Compact Four (max  22 wysokosć  / 32 szerokość( długość) terminale u dołu ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem z serii Q Genesisa/DLS, z tym, że Q90, tam 2 kanały w klasie A i 2 w AB. Wzmacniacz był jak dla mnie wręcz rewelacyjny. Nie znam Twoich preferencji, ale piec gra bardzo jasno na górze, dużo życia wprowadza w górne rejestry, co ja np. wręcz uwielbiam. Był bardzo mały, lecz dość wysoki radiator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już to szukał bym Compact Four / Q200X / Q240X

Ewentualnie Profile Four też by podszedł : 

 

http://www.genesis-ice.com/uk-en/products/profile-range.php

 

http://amp-performance.de/905-Genesis-Profile-Four.html

 

Pytanie czy to troszkę nie za średnia pólka do reszty komponentów w moim systemie

Pamiętam że Suzuk w polówce miał w zeszłym roku postawiony system na nich, ale jak to grało to ni w ząb nie pamiętam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A dokładnie Genesis Compact Four : 21 cm wysokości / 30 cm szerokości

 

Ja słuchałem, mam nawet gdzieś taki poSPA'ny (chociaż nie pytaj mnie na razie gdzie, bo sam nie mam pojęcia po ciagłych trasach i przeprowadzkach). Hmm... no gra jak genesis 3 serii (DA100 to to nie jest :wink2: ) szczegółowo, dość sucho na basie, średnica i góra jak dla mnie bardzo miła dla ucha, bez przesaniej słodkości, czysto i dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary Genesisa Q90x  to : 300x210

 

W Pomiarach wypada bardzo fajnie :

( 20hz-20khz, 0,1% THD , 14,3V Napięcie, 10hz-50 khz  dla -3db pasmo przenoszenia :)

Przednie kanały ok :  2x32W ( 108W mostek) 

Tylne kanały ok :       2x51W ( 158W mostek) 

Separacja kanałów ok 77 dB, 

 

Genesis Q100X : 

 

( 20hz-20khz, 0,1% THD , 14,3V Napięcie, 10hz-50 khz  dla -3db pasmo przenoszenia :)

ok : 4 x50 ( 2x165W mostek )

Separacja kanałów ok 72 dB, 

 

Genesis Compact Four : 

 

( 20hz-20khz, 0,1% THD , 14,4V Napięcie, 10hz-50 khz  dla -3db pasmo przenoszenia :)

ok: 4x68W ( 212W mostek )

Stosunek sygnału do szumu ok 112dB (S/N Ratio "A" Wtd )

 

Szczerze powiedziawszy każdego z nich spróbował bym w swoim systemie, może dojrzałem już do takiego brzmienia :)

 

Czy ktoś ma może informację na temat wymiarów Genesisa Q100X co by mieć jasność czy zawracać sobie nim głowę w razie " W ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...