Skocz do zawartości

Ostra góra Morel Tempo 6 vs. cewka papierowa/ameliniowa vs. karkas i cała reszta świata


mieczych372
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


aluminium ma lepsze odprowadzanie ciepla

Raczej nie ma - ale ma lepsze przewodnictwo. Jeden parametr nie idzie z 2gim wprostproporcjonalnie.

 

Przykład z Twojej branży - radiatory do procków - hybrydy CuAl - miedź lepiej odbiera ale słabiej oddaje - alu lepiej oddaje ale słabiej przewodzi (+ mniej waży co też istotne dla podstawki MOBO).  Do full miedziowych potrzeba dużo większego przepływu powietrza aniżeli do aluminiowych.

 

Możliwe że w tym przypadku równiez chodzi o chłodzenie cewki - papier szybciej odda ciepło, chociaż wątpie, żeby o to kaman:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład z Twojej branży ..........

 

Prawda dlatego jestem za alu  no bo i taniej.

 

Wracajac do tego helixa - tu jest karkas z kaptonu czy z - no wlasnie  - papieru-?

 

moze nie chodzi ze papier szybciej odda cieplo tylko ze go tyle nie zmagazynuje/przyjmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Chodzi o wagę , bo plastikowa membrana jest bardzo ciężka i cewka z alu by już całkowicie dała dużą wagę układowi ,

i sprawność byłaby na poziomie 86db , dzięki papierowej cewce która jest bardzo cienka a drut także bardzo cienki sprawność układu ma faktycznie 91db/W/M

ale mankamentem takiego zestawienia jest : słabe odprowadzanie ciepła , wysokie zniekształcenia ponieważ aluminium samo przez siebie pochłania 

drgania dynamiczne , ale to już  inna kwestia .. nie istotna w tym momęcie.

 

Kolejnym elementem ,,stymulowania sprawności '' jest miękkie zawieszeniem, ale  dzięki miękkiemu zawieszeniu cewka szybko wypada poza obasz tzw,, areału magnetycznego''

odnosi sie to BL czyli siły pola magnetycznego w którym pracuje cewka, im dalej wychyla się poza pole magnetyczne tym bardziej słabnie BL i wzrastają zniekształcenia harmoniczne 

 

Taki układ ma wysoką sprawność ale niską moc i wysokie zniekształcenia,

 

Odnośnie karkasu cewki jest z czystego papieru nie jest to też kapton, to zwykły papier i to cały sukces wysokiej sprawności Helixa DB62C.

 

Cewka papierowa ma według każdego producenta co najmniej 60% mniejszą moc od jej odpowiednika wykonanego z Kaptonu czy aluminium,

 

aeron : poszukaj producentów cewek i znajdź parametry katalogowe, 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha,

umarłem - widziałem już wszystko, można odchodzić.

 

P.S.

Ide se zmierzyć indukcyjność papieru toaletowego, moze nie będę musiał cewek kupować/nawijać.

Miazga, dobrze że wyprzedaje się z CA. Nowy system postawie wykorzystując nowoczesne technologie opisane w tym temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze  nie w strone osi tylko w druga -? 

Trzeba zadzwonic do dzialu konstrukcyjnego  audiotec-fisher  i zapytac co autor projektu mial na mysli  

A temat sie robi raczej dla tych co lubia rozbierac wszystko na czynniki pierwsze.

 

Edit - dareken -  wreszcie oswiecenie  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hipoteza jest raczej taka, ze te produkty przeznaczone sa dla osob ktore wiedza jak je użyć

Amen!

Nie tak do końca Amen Zmej.Produkt może być skierowany do osoby która się na nim w ogóle nie zna.Mogę jednak zlecić komuś montaż, komuś kto się zna a on mi powie co ja z tym produktem mogę zrobić a co nie,lub na ile mogę sobię pozwolić a na ile już nie.

 

Karol nie do końca rozumiem o co Ci chodzi.Alu karkas ma właśnie odebrać nadmiar ciepła z cewki w celu ochrony przed przepaleniem,nadmiernym wzrostem temp.drutu cewki.

 

Poza tym nie wiem dokladnie dlaczego tak się to robi.

Trzeba by doedukować się z technologii budowy głośników i zastosowanych w nim technologi i materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helix zastosował metodę z glośników fabrycznych , karkas wykonany z bardzo cienkiego papieru , cewka nawinięta cienkim drutem :

dla porównania fotka innego głośnika z karkasem z alu :

Nikt nie mówi że b62c gra źle a fabryczne głośniki też nie grają źle..

post-12806-0-94397200-1414577223_thumb.jpgpost-12806-0-52206000-1414577228_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helix zastosował metodę z glośników fabrycznych , karkas wykonany z bardzo cienkiego papieru , cewka nawinięta cienkim drutem :

 

Hmm...A uznani producenci głośników stosują celulozową przy cenie głośnika 4 cyfrowej, mając do dyspozycji ,kevlar, stopy magnezu, żele polimerowe... To pewnie także z oszczędności? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Produkt może być skierowany do osoby która się na nim w ogóle nie zna

Może, oczywiście :)

Tylko że z założenia ten ktoś powinien się dostosować do jakiegoś logicznego użytkowania produktu, nie mam na myśli tu jedynie głośniki.

Zawsze będą użytkownicy naginających użytkowanie produktu do granic wytrzymałości materiału - jak w tym przypadku - ale to nie oznacza wg mnie że to świadczy o tym że głośniki są do kitu i że tę przodująca konkluzja kolegi muszę przyjąć, zgodzić się i dlatego wybrać "ach że tak fajny ten zestaw tempo" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...