Skocz do zawartości

Peugeot 206 subwoofer, wzmacniacz, akumulator


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Obecnie jestem w trakcie tworzenia systemu w CA a moim samochodzie. Chodzi konkretnie o to żeby wydobyć więcej mocy z głośników które obecnie mam zamontowane i dodać przyjemny dla ucha basik ;) Jeżeli chodzi o gatunek muzyki której słucham to głównie Hip-Hop, ewentualnie dubstep i jakieś energy podczas nocnych podróży. Samochód którym jeżdżę to Peugeot 206, 2002 rok (trzy drzwiowy). 

Głośniki które mam zamontowane u siebie:

przód - JBL CS-6C zamontowane na dystansach MDF

tył (zamontowany niestety w półce) - Hertz dcx 690

Radio - JVC KD-R432

Ponad to:

Wygłuszyłam przednie drzwi, spód bagażnika i klapę wraz z tablicą rejestracyjną oraz wymieniłam instalację elektryczną. 

Nie zrobiłam tego sama oczywiście gdyż nie potrafię więc oddałam w ręce specjalistów.

Teraz zastanawiam się co dalej. Myślę o wzmacniaczu 4 - kanałowym pod który chciała bym podpiąć przód i do tego jakiś niewielki subwoofer (gdyż mam nie duży bagażnik). Jeżeli chodzi o brzmienie basu, to chciała bym żeby bas uderzał, ale potem jak gdyby rozpływał się w powietrzu (nie wiem jak to inaczej ująć ;))

 

Do tego nie wiem czy nie będę musiała wymienić akumulatora (nie wiem dokładnie jaki obecnie mam), gdyż problem jest tego typu że wystarczy że kilka minut słucham muzyki (przy niewielkiej głośności) przy zgaszonym silniku i pojawia się problem z odpaleniem samochodu. 

Jeżeli chodzi o fundusze, chciała bym zamknąć się w 1200 zł (sprzęt + montaż + ewentualna konieczność zakupu nowego akumulatora)

 

Bardzo proszę o pomoc,

Pozdrawiam ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej napisał, prawdopodobnie musisz zacząć od wymiany akumulatora. Przydałoby się wiedzieć, jaki silnik jest w tym 206, jakiej pojemności był seryjny akumulator i po której stronie ma jaką klemę. Znając silnik i rocznik można poznać konkretny model alternatora, jaki był montowany w Twoim samochodzie. Ewentualnie można zmierzyć, czy wszedłby szerszy akumulator.

Zanim kupisz nowy akumulator, to zmierz miernikiem napięcie ładowania na klemach akumulatora.

Za grubsze CA można się brać dopiero mając zrobioną instalację prądową na tip-top pod maską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten clarion jeździ u znajomego w golfie III, dostaje 125W i robi już z tego przyjemne granie ;)
Dodam też, że na 100% wyrwiesz go taniej w necie, nawet w nowości. 

Jeden sub jest w br (clarion) a AudioMedia w closed. Tutaj też pojawi się różnica w graniu. Mi osobiście mimo wszystko bardziej pasuje granie br.

Nie jest koniecznością dawanie głośnikowi zawsze maksa tego prądu co potrzebuje ale szkoda też marnować potencjał. AM ma to do siebie że to 2x4ohm więc większość zechce go w 2ohm a tego już mostki tych wymienionych wzmacniaczy raczej nie będą chciały wytrzymać. Można zawsze spiąć w 8ohm ale sub ma 600rms a te wzmaki w 8ohm wyciągną o wiele, wiele mniej. Tutaj ten clarion wydaje się lepszym rozwiązaniem, bo ma sztywną 4ohm impedancję którą większość wzmacniaczy łyka bez najmniejszego problemu. 

I wtedy np ten wzmacniacz:

http://www.sklep.caraudioteam.pl/audiomedia-ex10004-p-1700.html - audiomedia ex1000.4 
powinien sobie z nim dać radę, przynajmniej na papierze. 

Tutaj powinnaś już poczekać na zdanie kogoś kto wypowie się na temat słuszności wyboru firmy AudioMedia, ja nie miałem z nią do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można ponownie zwrócić sie do specjalistów co robili drzwi oraz instalcje o poradę , podłączyć coś na próbę i podjąć decyzję co do wyboru suba .

Mam 206 i nie brał bym 12" (napewno nie w BR) a jakąś nie wymagającą  prądowo 10" .

A jakieś foty są z przeprowadzonych prac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chciałem zapytać, bo już zdarzały się wygłuszenia w wykonaniu "szpecjalistoof", gdzie cały zabieg ograniczyli do:

 

- ostukania drzwi palcem

- naklejeniu kilku kawałków maty w miejscach uznanych za "konieczne, kluczowe, newralgiczne"

- pryśnięciu odrobiny jakiejś substancji na cięgna i okolice zamka

- zostawieniu wszystkich otworów technologicznych otwartymi - to przecież nic nie daje, a jak się coś zepsuje w drzwiach, to co wtedy ?

 

END.

 

10" w BR w takim aucie dopełni dół, ew. szybka 12 w zamkniętej również jest bdb rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gwoli wyjaśnienia ...koleżanka dodała posta ale łamał on regulamin i został usunięty jednak zawarła w nim kilka linków do sklepu CA w DG . Wiem jak wygląda ich sklep i polecam wizytę , bo chłopaki mają pół sklepu zawalonego różnego rodzajami skrzynkami ...podjedź , pogadaj i na bank coś dobierzesz. Jednak na bank w taki sposób dobierzesz sprzęt który Cię zadowoli .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie że nie podpisałam linków, już się poprawiam ;)

Jeżeli chodzi o wygłuszenie i montaż robiłam właśnie u chłopaków w DG. Co prawda nie mam fotek, ale po wykonaniu prac różnica w brzmieniu była ogromna w porównaniu z tym co było wcześniej.

Więc myślę że zostało to zrobione dobrze.

Doradzili mi również zamontowanie wzmaka 2-kanałowego i podpięcie pod niego tylko suba i ewentualnie dołożenie kondensatora.

 

http://www.sklep.caraudioteam.pl/audiomedia-ex11002-p-1702.html - AUDIOMEDIA EX1100.2

 

Podobno model ten jest bez awaryjny i nieźle sobie radzi.

 

W kwestii suba tak jak już kolega wcześniej napisał, po zamontowaniu wzmaka mogą podpiąć mi kilka różnych skrzynek i wtedy ewentualnie wybiorę brzmienie konkretnie pod siebie.

Generalnie zależy mi na uzyskaniu dobrego brzmienia we w miarę logicznej cenie. Nie chcę żeby to wszystko "dudniło" bez sensu. Chcę żeby to wszystko jakoś współgrało ze sobą.

 

Co do głośników przednich doradzono mi że po zamontowaniu całości można coś jeszcze ewentualnie pokombinować ze zwrotnicami. 

 

Pozostaje jeszcze sprawdzenie akumulatora który obecnie mam zamontowany. Samochód kupiłam rok temu i szczerzę mówiąc nie wiem ile ten akumulator już w nim pracuje.

Może po prostu jest już stary i tak czy siak należy go wymienić. Ale tym zajmę się w sobotę bo przy moich godzinach pracy w tygodniu ciężko cokolwiek załatwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Koniecznie do Nas, zachodniopomorskie zwiedzisz i w ogóle dowiesz się, że Szczecin nad morzem nie leży itp aspekty

Może kiedyś uda mi się rekreacyjnie odwiedzić tamte okolice.

Generalnie myślę że to całkiem dobry pomysł, tylko że na początek może coś bliżej Dąbrowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 206.Jeśli chodzi o aternator myślę iż będzie on wystarczający.Sam mam u siebie 2 wzmacniacze.Jeden to blaupunkt Gta1300 zasila sub 12 cali Rockforda P3 i drugi który zasila Hertz ESk jest to Rockford 4,6.Mam co prawda zamontowany kondensator ale on służy mi tylko jako miernik napięcia.Oczywiscie drzwi klapa i podłoga bagażnika wygłuszona.Naprawdę gra rewelacyjnie.Choc to troszkę za małe autko na to..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

świetnie z miłą chęcią podjadę. Może wtedy będzie mi łatwiej zadecydować. 

Gdyby zmieniło się miejsce spotkania to proszę o ewentualne info ;)

No i auto dotarło na spota ?

Zostały zrobione jakieś zmiany/poprawki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na spota nie udało mi się dotrzeć niestety bo rodzinka się zjechała no i nie było za bardzo czasu.

aktualnie jestem w trakcie przygotowywania autka do zimy. Po 10 grudnia zamierzam ruszyć dalej z modernizacją mojego CA.

Nie spieszę się z tym gdyż to dość kosztowny interes a wiadomo że dobry sprzęt wymaga nakładu finansowego ;)

 

Popytałam trochę chłopaków którzy robili mi wygłuszenie itp i w sumie doszliśmy do wniosków że wystarczy zamontować jakiegoś niedużego suba i wzmacniacz.

Bo generalnie jak na tą chwilę to co mam gra bardzo fajnie. Przód bardzo głośno i wysoko. Brakuje tylko fajnego basiku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...