Skocz do zawartości

pomoc z problemem z pc


BULII
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie nie zabijcie mnie z miejsca, ale mam problem z komputerem stacjonarnym. Parametry raczej chyba nie będą potrzebne bo sprawa dotyczy znikającego miejsca na dysku. Z podstawowych danych W7 dysk 150 i żadnych gier czy innych. Dokupiony dodatkowy zewnętrzny dysk i cała muzyka zdjęcia przekopiowane tydzień temu zostało 60gb wolnego . wczoraj jakieś oczyszczanie , defragmentacja było 9gb wolnego , dzisiaj już zostało 3gb. Czytam w googlu, ale nie widzę rozwiązania 

Temat dość pilny bo to komp w firmie

 

Zapomniałem ochrona to Kaspersky internet security

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zmieniałem i komp działa z rok i przez ostatnie 20 dni zaczął kuleć z miejscem. Dokupiłem zewnętrzny dysk wywaliłem wszytko "moje" z dysku C bo nie ma partycji. Programy mam 4 zainstalowane które używam (nagrywanie cd, sytem intercarsa , giełda transportowa i kaspersky , reszta to jakieś drobne )

Kopi zapasowych sam nie robię i nie wiem gdzie one się zapisują i ich nie widzę.

Osoba która dba o komputery w firmie jest na urlopie i dlatego piszę, ale twierdzi że że żadnych czyścicieli się nie używa. W7 już powinien sam sobie radzić. Wcześniej miałem też babola i właśnie czyściciel wywalił mi cały system

 

Zabawne że przy każdej próbie wyczyszczenia/ zrobienia kopi wyskakuje komunikat - brak miejsca na dysku i nic nie jest możliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puściłem mu oczyszczanie i zwolnił 20kb teraz walczę z defragmentacją, ale pierwsza jest analiza dysku i robi już godzinę jest na 3 etapie z pięciu

Wszystkie foldery na dysku sprawdzałem ręcznie i nic "ciężkiego" nie znalazłem. Jedynie w7 waży 50 gb :szok: , ale i tak brakuje około 100gb

 

Z tego co ustaliłem przed analizą plików dysku bo robi to na wyłączonym kompie cyrk robi się z backupmi bo podałem mu lokalizację dysk zewnętrzny i zrobił , ale zajęło 30gb po ręcznym usunięciu i tak 10 kg zginęło. Jak mi się uruchomi spróbuję ten zewnętrzny jakimś cleanerem   potraktować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to sobie ogarnąłem, ale i tak nic wiele więcej nie widać.

Jakieś tam działania przyniosły zamierzony efekt i zostało zajętego miejsca 89gb. Niby problem z działaniem sytemu ustał, ale i tak zastanawiam się  gdzie tyle miejsca jest potrzebne. Na system i programy do pracy biurowej raczej to za dużo :wsciekly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie po sprawdzeniu CC zrobiło sie 89 gb zajętego, ale jak sprawdzam na "piechotę' wszystkie foldery to wychodzi jakieś 20gb i to by mi się zgadzało , ale gdzie reszta tego nie wiem. Kiepsko bo to komp główny i cała sieć na nim stoi plus urządzenie fax/skaner/kopiara/drukara


Zobaczcie co się dziej na dysku zewnętrznym po wsadzeniu na niego backupa. Matematycznie nic nie kumam. Przed backupem było normalnie i matematyka się zgadzała

post-1631-0-98015300-1413547479_thumb.png

post-1631-0-43257600-1413547486_thumb.png

post-1631-0-59957100-1413547492_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Problem znaleziony i zlikwidowany. Pastwiłem się nad tym z miesiąc czasu do momentu aż został tylko jeden program na twardym dysku i reszta zajęta.

 

Przyczyną były automatyczne aktualizacje. Komputer cały czas mielił aktualizację przeglądarki explorer i nie mógł jej zainstalować tworząc zapisy w katalogu systemowym pod nazwą CBS.

Co ciekawe żaden program nie mógł tego wykryć bo każde skanowanie nawet w/w programem pokazywało wagę całego Windowsa który ważył już 130gb. Do tego Kaspersky skanował cały czas wszystko i jeden rdzeń był uwalony, a jak doszedł internet to komp stawał dęba i dalej nie chciał pracować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny problem miałem niedawno. Znajomy przyniósł ultrabooka z dyskiem SSD 120GB, wolne 4GB, a jak się zliczyło zajętość plików powinno być wolnego ponad 40GB. Ponieważ sprzet chodził już dwa lata poszła reinstalka systemu, po wgraniu całego oprogramowania jakie wcześniej było i dokumentów te 40GB się znalazło. Przypuszczam, że aktualizacje i pliki przywracania systemu tyle zajmowały. Windows to niestety śmietnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że troszkę ogarniasz temat. Proszę podpowiedz mi jak wyczyścić śmieci z folderu winsxs. Z tego co wyszperałem to też uwala mi około 10 gb, ale już nie da się ich usunąć "na piechotę" bo są mniej ważne i ważne. Czytałem że jakiś dodatek do sytemu trzeba doinstalować, ale niestety nie ruszył ich po zainstalowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...