Skocz do zawartości

Śląśk i Opolskie - może jakiś spocik


Rekomendowane odpowiedzi

są ludzie niepijący - szanuję ich, niepalący - tak samo szacunek, niepalący inaczej - to samo, ale skoro towarzystwo nie toleruje tego typu zachowań, to trzeba to też uszanować - prawda ? Spot to parę godzin w miesiącu - nie jest chyba aż tak trudno się powstrzymać ? Więc szanujmy się nawzajem a wszystko będzie ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

a ja proponuje zakonczyc ten off topic, kazdy ma swoje zdanie na ten temat i tyle. nikt chyba nie popiera jazdy po alkoholu ( rowniez ja i kilku innych aczkolwiek twierdze ze 1 piwo nie wplywa ujemnie na czas reakcji, jednak wiemy jakie jest prawo i konsekwencje tego juz moga byc dla nas ujemne), chyba ze ten co tak jezdzi.

pozdrawiam :)

 

W Austrii dopuszczalne jest bodajże 0,8promila, tyle, że jeśli bierzesz udział w wypadku to na 99% masz pewne, że ty zostaniesz obarczony winą.

no i wlasnie to jest cale sedno, z tym ze nie 0,8 a 0,5 tak samo jest w niemczech. a w czechach jest 0.0 co jest totalna glupota. bo po wyplukaniu jamy ustnej listerine musimy pewnie robic badanie krwi aby udowodnic ze nie pilismy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i forum CA ale jak widać kilka osób jest potencjalnymi idiotami za kierownicą.

 

Nie bójmy się takich określeń.

 

A jak któryś ma wątpliwości to niech pogada z rodzinami sprawców i ofiar ( po jednym )

 

Każdego z Was bez obrazy uwalam w tej kwestii bez mrugnięcia okiem.

 

Zasady są jasne skoro Ty przekraczasz je ja również przekraczam ( tel. do sam wiesz kogo ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie na maly OT, jesli chodzi o picie i jazde jestem za 0.0 jak w wielu krajach europy, a nawet w samej rosji :D. nike69 co do listerine to racja ale ja jak jade samochodem to nie plucze jamy ustnej moze jestem jakis inny :P,

Niestety nikt sobie nie zdaje sprawy z problemu jakim jest alkoholizm, i trzeba jasno powiedziec, ze jesli musisz wypic i nie potrafisz sie powstrzymac nawet jesli chodzi o 1 piwo to jestes alkoholikiem, przykre ale prawdziwe.

Mi jest latwo mowic bo nie pije prawie w ogole. Jak pije to tylko we wlasnym domu jak wiem, ze moge, tj. w weekend.

Kolega pil kiedys na imprezie, rano wzial taksowke pojechal na komende dmuchnac, wyszlo 0.0 ale kac byl straszny i zadzwonil po kierowce. Nie musze chyba mowic, ze byl wyjatkiem z calej imprezy.

W PL jest przyzwolenie na picie i jak slysze, ze mozna 1 piwo bo przepisy pozwalaja to mnie zastanawia co by bylo gdybysmy mieli przepisy jakie byly do niedawna jeszcze m.in. w rosji gdzie dopuszczalnym poziomem byl "stan upojenia". Czy w tedy 3 promile nie byly by niczym zlym?? Bo przeciez mozna...

Ja dostalem w tyl od pijanego (wypil podobno 2 piwa) alkomat wykazal 0,4 ale koles byl pijany jak traba wiec jeden moze mniej inny wiecej najlepiej w ogole. Ja nie toleruje pijanstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzyj to jakas teoria/przykladem z zycia wzietym..

Jednego wieczoru byłem na imprezce, jeden z uczestników miał dowozić towarzystwo do domu więc nie pił nic poza jednym piwem i lampką wina. Później był wypadek, dwa trupy... dwóch moich dobrych kolegów. Kierowca na badanie krwi trafił, "tylko" 0,22 promila a ja "tylko" trumnę z kumplem w środku na pogrzebie niosłem więc nie wciskaj ciemnoty o braku reakcji organizmu na alkohol, nawet w małych ilościach. Albo jazda albo picie, tych rzeczy w żaden sposób nie można połączyć, a przepisy obowiązujące w Polsce lub innych krajach nie mają z tym nic wspólnego.

 

Sex Drugs and Alcohol Rulezzz :D

Ten tekst widnieje nad Twoim avatarem, miej świadomość tego że część userów tego forum będzie oceniać Twoją osobę właśnie przez pryzmat tego co sam o sobie napiszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PL jest przyzwolenie na picie i jak slysze, ze mozna 1 piwo bo przepisy pozwalaja

Polskie przepisy nie pozwalaja bo po 1 piwie moze wyskoczyc wiecej niz 0,2 ;) natomiast po wypiciu 1 piwa srednio po 3h wszystko wyparowywuje do 0, wiec mysle ze po 2h mozna wsiasc do auta. oczywiscie czas metabolizmu alkoholu we krwi zalezy od wielu czynnikow i dla kazdego bedzie inny. podane czasy sa srednimi. to tyle jesli chodzi o kwestie prawne w Polsce.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tekst widnieje nad Twoim avatarem, miej świadomość tego że część userów tego forum będzie oceniać Twoją osobę właśnie przez pryzmat tego co sam o sobie napiszesz.

 

Moze kiedys sie poznamy na zywo, to zrozumiesz ze mnie nie mozna traktowac zawsze na 100% powaznie :) Ja jestem zdania, ze nawet jak wypije jedno piwo i po 2h bede sie zle czul to i tak nie wsiade.. Czesto i duzo pije/pale pije i pale, ale wiadomo ze sa taksowki i moja kobiete "wyslalem" w koncu na prawko :)

 

Napisze to jeszcze raz i to ostatni:

 

Przykladowo zawsze w piatek, sobote, niedziele siedzimy u kumpla. Zawsze sobie piwko strzele kole 20.. Jak jade po 23 do domu jestem w 100% pewien, ze jestem sprawny :) Poza tym moja by mnie nie wpuscila do auta jakby bylo cos nie tak.. Powaznie temat powinien zostac wyczyszczony bo chcialbym, zeby mi ludzie ktorzy slyszeli powiedzieli cos o Galu :):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze sobie piwko strzele kole 20.. Jak jade po 23 do domu jestem w 100% pewien, ze jestem sprawny

To może tak zamykając OT - wyskoczyć (samochodem) z taką 100% pewnością na komisariat i zbadać się na alkomacie? Będziesz miał praktyczną weryfikację swojej tezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...