Skocz do zawartości

Pomoc w doborze zestawu glosnikow / glosnikow na przod Astra F


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie .

 

Tak przeczytałem i zapoznałem sie z wiekszoscia podpietych tematow w tym dziale to tak na poczatek . 

 

Przymierzam sie do zakupu zestawu badz samych glosnikow na przod do owego samochodu poniewaz stare fabryczne niestety koncza swoj zywot .

Niestety w mojej okolicy nie znajde sklepu gdzie bede mogl odsluchac sprzetu wiec chcialbym abyscie troche mi podpowiedzieli . Wiem ze nie jestescie w stanie stwierdzic jak to u mnie zagra ale jednak mam nadzieje ze pomozecie mi w doborze . 

 

Wiec tak zaczynajac od poczatku i tresciwie .

 

- Auto Astra F

- Radio PIONEER MVH-150UI

- Budzet maksymalnie 250zl

- Drzwi niewygluszone i w przyszlosci raczej bez zmian ( tak tak wiem ze 3/4 sukcesu to wygluszenie  )

 

Nie chce oczekiwac oszalamiacych efektow glownie chce dobrac cos w miare dobrego w przystepnej cenie . Zestaw glownie do odsluchu radia sporadycznie mp3 . 

 

Oczywiscie bedzie to gralo pod owym radiem tylko i wylacznie nie planuje wzmacniacza ani subwoofera . 

 

 

Przejrzalem troche sprzetu lecz nie mam pojecia co wybrac i co lepiej zagra pod samym radiem .

 

Powerbass S-6C http://allegro.pl/glosniki-powerbass-s-6c-165mm-essa-najtaniej-i4568471449.html

Helix B 62C http://allegro.pl/kultowe-helix-b-62c-dystanse-mdf-lub-maty-gratis-i4587592958.html

HERTZ DSK 165.3 http://allegro.pl/hertz-dsk-165-3-zestaw-odseparowany-165mm-wys-0zl-i4570594628.html

 

Sa to poki co moje typy . Co do samych glosnikow bez zestawu nie jestem zorientowany .

 

Prosilbym o jakies opinie i rady .

 

Pozdrawiam

deadwheel 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny co niby czytał , a "list powitalny" olał ... po czym poznać? Po punkcie 1 tego listu!

 

Przywitalem sie tutaj czy jest az tak duza roznica ? Okej moglo by mnie wiecej osob zauwazyc i rowniez przywitac ale nie zmienia to faktu ze tak czy siak sie przywitalem a nie poprostu olalem spolecznosc forum i temat jest typu pomozcie bo nie dam rady :)

 

 

jest sens nawet wtedy gdy chcesz pozostawić fabryczne głośniki

 

Chodziło mi bardziej o polecane tutaj przez uzytkownika glosniki a nie o wygluszenie auta o ile dobrze zrozumialem cie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Przywitalem sie tutaj czy jest az tak duza roznica ?

 

Dostałeś DOKŁADNE WYTYCZNE  co masz robić ale Ty musisz być inny i musisz tu się witać  ... 

 

 

 


polecane tutaj przez uzytkownika glosniki a nie o wygluszenie auta o ile dobrze zrozumialem cie

 

 

Nie ma nic na forum o tych 3 zestawach? No bez jaj! 

 

Co do wygłuszania ....czytając forum natrafisz na teksty, iż lepiej wpakować 200zł w wytłumienie nić wymienić głośniki z serii na  ...np. te co wkleiłeś .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


poniewaz stare fabryczne niestety koncza swoj zywot

 

Przeczytales moze ? Dobrze cie rozumiem ze najpierw powinno sie budowac "baze" czyli wlasnie wytlumienie a potem dopiero bawic sie w zestawy ale ja naprawde poki co potrzebuje tylko i wylacznie samych glosnikow / zestaw na przod . W aktualnym momencie jak juz to u mnie idzie to w druga strone najpierw cos na przod z racji praktycznie juz harczacych serii a dopiero pozniej moge myslec o nasptenych rzeczach . 

 

Dla twojego swietego spokoju przywitam sie w odpowiednim dziale bo widze ze o to masz najwieksze zale a preceyzyjniej ze Nie zapoznalem sie z listem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Dla twojego swietego spokoju przywitam sie w odpowiednim dziale bo widze ze o to masz najwieksze zale a preceyzyjniej ze Nie zapoznalem sie z listem .

 

Jeśli olałeś punkt 1 , to już wiem jak dokładnie zapoznałeś się z resztą ...

 

 

 

Drzwi niewygluszone i w przyszlosci raczej bez zmian

 

Po co więc wydawać 250zł , jak nowe zagrają gorzej niż te co siedziały dotychczas? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co serie wymieniac na serie ? Non sens . Jestem prostym czlowiekiem ktory poprostu aktualnie potrzebuje czegos na przod .

 

Pytanie moje czy dalo by sie znalzc cos np w kwocie 150zl ? Napewno w tym przypadku glownie bd to produkty uzywane ale czy cos ciekawego z tej polki cenowej da sie znalezc czy nie ma opcji ? 

 

Wtedy te 100zl przeznaczylbym na wygluszenie przodu matami niestety sredniego poziomu . Jednak tutaj znowu moze byc dyskusja po co robic cos srednio jak mozna dobrze wiec mimo wszystko na razie chcialbym cos co zagra troche lepiej od serii . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh jak mam wam wytlumaczyc ze na razie potrzebuje tylko i wylacznie czegos co bd sobie pogrywalo troche lepiej od serii . Budzet jest jaki jest i niestety nie mam aktualnie mozliwosci powiekszenia go a nie widzi mi sie ciagla jazda z harczaca seria . 

 

Tak dokladnie nie moge sobie pozwolic na zbyt glebokie bodajze 63 z mdfem wchodzi maksymalnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie w oplach jest nie najgorsza seria (nawet w omedze bez bose, zestaw odseparowany). Pewne na szrocie jeśli byś poprosił, to za darmo by ci dali zestaw przedni z omegi (a możliwe ze w astrze F montowali to samo co w omedze). Kasa na wygłouzenie i juz nie jest źle. Sluchalem podobno słynnych nokii w BMW E36. Nie umywa się to do serii w oplach. No chyba ze to nie bylas Nokia, albo właściciel nie jest wirtuozem w dziedzinie ustawienia korektora w radiu :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria naprawde zbytnio mi nie przeszkadzala . Nie byla jakas tandetna i jakos sobie tam pogrywala ale tak jak pisalem wyzej niestety prawy glosnik konczy swoj zywot i harczy wiec czas na jakas wymiane .

 

 

Jak tanie to gmsy.

 

Widze ze troche sie zrozumielismy tylko pytanie ktory zestaw tutaj najlepiej wychodzi ?

 

1. Zwykle same woofery http://allegro.pl/glosniki-165mm-16-5cm-woofery-gms-1765-160mm-mdf-i4573870370.html

2. woofery z gwizkami http://allegro.pl/zestaw-odseparowany-gms-1765n-tweetery-sinustec-i4574401332.html + dobrac jakas dodatkowa zwrotnice 

3. Caly zestaw ze wszystkim http://allegro.pl/zestaw-gms-1765n-soprany-zwrotnice-promocja-i4580798436.html

 

Wtedy moge troche pieniedzy przeznaczyc na wygluszenie auta dobic do 200-250zl i zrobic to dobrze i nawet ten zestaw zagra lepiej . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


+ dobrac jakas dodatkowa zwrotnice 

 

Zauważyłeś na koszu woferka taką przyczepioną cewkę ? Wiesz po co ona tam jest?  Czytałeś opis tej aukcji? 

  • Zwrotnica: filtr dolnoprzepustowy -6dB / oct , cewka indukcyjna zamontowana na koszu"

 

  • Wysokiej jakości zintegrowany kondensator (6db) (na przewodzie)

 

Przeczytaj FAQ Nazara abyś wiedział o czym my tu piszemy ....to są podstawy CA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pytanie mam takie czy do drzwi w tej astrze potrzebę są jakieś specjalnie robione pierścienie czy zwykłe pierścienie z mdf

 

Sa to raczej zwykle pierscienie z mdf http://allegro.pl/dystanse-mdf-opel-astra-i-f-grubosc-35mm-dystans-i4583977149.html

 

Jedynie co je  wyroznia to okreslona grubosc czyli 35mm .

 

 

 

I za 250 złoty to Chłopie zrobisz drzwi na beton

 

Mysle ze zrobie je napewno na tyle ze bede zadowolony z efektu koncowego . Poki co nie jestem jakims maniakiem car audio tylko prostym czlowiekiem i tyle raczej mi wystarczy spokojnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...