Skocz do zawartości

Pomoc w doborze zestawu glosnikow / glosnikow na przod Astra F


Rekomendowane odpowiedzi

Wytlumialen ostatnio drzwi w mojej skodzie mata mi stp silver do tego pod tapicerkę gms 022 . Oczywiście bez roboty rozpuszczalnik itp . Wystarczy tylko chcieć . Dzięki deadwheel za pomoc w następnym tygodniu zrobię takie same i zamontuje

 

a mozesz mi powiedziec ile zuzyles mat ogolnie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Postanowiłem jednak ze poki co przemecze sie na orginalach a przy wolnej gotowce pojde w to troche bardziej .

 

Teraz mam jedno pytanko czy oplacalne jest kupno jakiegos malego wzmacniacza czyt. 50W na kanal czy lepiej dolozyc 50-100zl i nie bawic sie sie w kupowanie sprzedawanie kupowanie ? Mowa o wzmacniaczu dwukanałowym czy jednak moze cztery kanały ? 

 

No i oczywiscie jak wybiore dwojke to niestety ale moc pojdzie na same woofery albo gwizdki chyba ze sie myle a jak tak to mnie poprawcie .

 

Nastepna kwestia do 250zl wybrac zestaw odseparowany czy same dobre woofery ? 

 

Na wzmacniacz plus przod bd mial do wydania ~450-500zł 

 

Oczywiscie bierzemy pod uwage ze drzwi jak najbardziej beda juz wygluszone :)

 

Skrzynki nie ma na razie w planach i raczej nie bedzie . 

 

Diora GDS 1607 + wzmacniacz 4 kanały po 50W badz Rockford Fosgate 501x  ?

 

a moze bardziej jakies ciekawe wooferki w mostkach + Rockford Fosgate 501x ? 

 

Cos innego moze zaproponujecie ? 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


czy oplacalne jest kupno jakiegos malego wzmacniacza czyt. 50W na kanal

 

Jak najbardziej. 50 watt na kanał to w zupełności wystarczająca moc na przedni zestaw, o ile nie zamierzasz robić dyskotek (co nie znaczy że nie posłuchasz sobie głośno muzyki, bo jak najbardziej posłuchasz)

Ja obecnie mam w aucie MTXa 4x25 watt i płaczu nie ma :)

 

 

 


Mowa o wzmacniaczu dwukanałowym czy jednak moze cztery kanały

 

To już zależy od tego co chcesz w aucie zrobić. Jak tylko przód to 2 kanały wystarczą. Jak masz mało kasy a chcesz jeszcze subika to chyba lepiej 4 kanałówkę.. Chyba że system aktywny chcesz postawić, ale do tego trzeba radio z aktywką mieć, ewentualnie wzmaka z takimi mozliwościami

 

 

 


No i oczywiscie jak wybiore dwojke to niestety ale moc pojdzie na same woofery albo gwizdki chyba ze sie myle a jak tak to mnie poprawcie

 

więc poprawiam - z 2 kanałówki moc pójdzie i na woofery i na tweetery, bo to rozdziela zwrotnica, która będzie w zestawie. 

 

 

 


Nastepna kwestia do 250zl wybrac zestaw odseparowany czy same dobre woofery ?

 

Przy tak małych możliwościach finansowych ja bym kupił jakiś używany odseparowany zestaw, tutaj z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi na moje pytania :)

 

Wiec zwrotnice sa podlaczane do wzmacniacza a nie wszystko osobno i pozniej sterowane z zwrotnicy .

 

Napewno teraz nastawiam sie na 2 kanały po wytlumaczeniu bo suba i zestawu aktywnego nie planuje . 

 

Kusi mnie opcja podana przeze mnie wyzej co o niej sadzicie ? 

 

Diora GDS 1607 + Rockford Fosgate 501x w mostkach ? Czy jednak ten zestaw przedni jest troche slaby i nie ma co go napedzac taka moca ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a myslisz ze czemu je tutaj podalem ? Bo nasunely mi sie przegladajac alledrogo ? Jak najbardziej przeczytalem opinie o nich . Poczytalem rowniez ze pod radio one sie srednio nadaja i potrzebuja troszke mocy by juz zagraly . 

 

Pytam tylko co o takim zestawieniu sadzicie i co byscie wy mi zaproponowali . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...