Skocz do zawartości

Ground Zero gwzt 30t. Odwrotna praca/wciąganie membrany.Problem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie pierwszy raz spotkałem się z takim problemem z którym nie moge sobie poradzić. 

Zakupiłem ostatnio ciekawą skrzyneczke z tymże głośniczkiem(podobno 400 w RMS choć watpie) Do tego wrzuciłem wzmak Pioneer GM-X802 A class (podobno 420 RMS) i już całkiem przyjemnie to gra. Problem polega na tym,że membrana głośnika jest wciągana i można to doskonale zauważyc przy głośniejszym utworze. Przed pioneerem wrzucony był wzmak Ground zero 2150 mk2 ale nie dawało to rady i było po prostu słabe. Z tego co się orientuje to problem również wystepował przy nim. Zmieniałem podłączenie kabli i niestety nic to nie daje. Sprawdzałem również wyhylenie membrany za pomocą bateryjki 1.5V i o dziwo powinna wyhylac się dobrze przy prawidłowym podłączeniu a tak nie jest.  Na próbe podłączałem jeszcze Rockforda P2 i tam wyhył wydawał się być prawidłowy.    Czy da się to jakoś naprawić? Czy ma to wpływ na jakoś dźwieku ? Gra to w skrzynce BR. Jak oceniacie wzmacniacz.  

 

Pozdrawiam i przepraszam za "zielone pytania" :)

MIłego dnia.

 

PS: Na życzenie posiadam filmik na którym widać wychył membrany, a raczej jej zasysanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środku skrzyni faktycznie przewodów nie zmieniałem, lecz są one prawidłowo podłączone do terminala. Więc pewnośc podłączenia prawidłowego mam. Chyba,żeby w środku terminala było coś poryte. Czy Chinche mają może coś do tego?(wydaje mi się,że nic)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij glosnik i przyloz napiecie(bateryjke) i zobacz czy przy polaczeniu plusa baterii do plusa glosnika membrana jest wypychana z kosza , czy wciagana . Nastepnie podlacz baterie odwrotnie (plus baterii do minusa glosnika) i zobacz czy zachowa sie poprawnie , czyli membrana sie schowa w koszu . Opisz potem ten test. Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powalla: Napisałem już w pierwszym poście,że robiłem taki test. Wyniki były pozytywne: Mianowicie jeśli podłączyłem bateryjke 1.5 V zgodnie z biegunami głosnika to delikatnie membrana została wypchana do przodu. Natomiast gdy podłączenie było niezgodne to membrana się delikatnie chowała.

 Ma to jakieś znaczenie dla dźwięku i jego jakości? Ogólnie to gra to całkiem przyzwoicie natomiast gorzej od Lanzara Max 12 +lanzar 360 RMS i skrzynia szczelinówka około 50l,ale kupująz tego GZ oczekiwałem,żę zagra on lepiej a tu dupa.

Jak sprawdzić czy wzmacniacz daje napięcie stałę? Miernik posiadam lecz póki co jest to dla mnie czarna magia,ale gdyby ktoś napisał jak ustawić to byłbym wdzieczny. Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Mianowicie jeśli podłączyłem bateryjke 1.5 V zgodnie z biegunami głosnika to delikatnie membrana została wypchana do przodu. Natomiast gdy podłączenie było niezgodne to membrana się delikatnie chowała.
 Ma to jakieś znaczenie dla dźwięku i jego jakości?

 

Poczytaj jak działa głośnik , a co do złudzenia optycznego ... fajnie membrany falują na YT ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Falujące membrany YT to sprawa częstotliwości odświeżania kamery podczas nagrywania i ilości klatek :)  

 

Może faktycznie jest to złudzenie u mnie,ale nie wydaje mi się gdyż paru innym osobom wydaję się identycznie. Szczęgólnie widoczne jest to przy oklepanej juz nutce: Basstronic-Bass i love you gdzie wyraźnie widać skok membrany. I jeśli wszystko jest w porządku to dlaczego robi mniejszą robote niż Lanzar 12 ?Tak po prostu ma być mimo,że firma i mocowo jest sporo lepiej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


mimo,że firma i mocowo jest sporo lepiej ?

 

Przeczytaj punkt 1 w moim podpisie . 

Tanie produkty GZ są tak samo dobre jak "nowożytni i tani" Lanzar .

Sprawdź też jeszcze co oznacza "skuteczność" i potem spojrzyj na  dane głośników ...ja w ciemno bym obstawiał (tylko patrząc na dane) że Max12 zagra głośniej niż ten GZ (pod tym samym wzmacniaczem) .

 

http://www.ground-zero-audio.com/en/products/subwooferchassis/gztw-30tx.html  GZ TW30tx

 

http://www.audiosklep.pl/lanzar-max12-p-1148.html  Lanzar Max12 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięzko mi w to uwierzyć,bo wyraźnie widać przy utworze gdzie w danym momencie zaczyna się pojedyncze mocniejsze uderzenie,że membrana nie jest wypychana tak jak powinno to mieć miejsce tylko jest po prostu wciągana i dopiero potem wraca do w miare nomralnego położenia(nie jest wypychana tak jak powinna)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Cięzko mi w to uwierzyć,bo wyraźnie widać przy utworze gdzie w danym momencie zaczyna się pojedyncze mocniejsze uderzenie,że membrana nie jest wypychana tak jak powinno to mieć miejsce tylko jest po prostu wciągana i dopiero potem wraca do w miare nomralnego położenia(nie jest wypychana tak jak powinna)
A mi się wydaje że to jest prawidłowe zachowanie głośnika :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz zasadę działania głośnika i teraz pomyśl że jakby to musiało grać jakby on wychylał się tylko wgłąb kosza , a w położeniu środkowym byłby blokowany ... oko jest łatwo oszukać  :wink:  

Nagraj sobie film (tylko nie komórką!) , potem odtwórz w zwolnionej prędkości i już będzie wszystko jasne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewny ze to Twoje zludzenie optyczne... Glosnik pracuje zawsze w dwie strony, dlatego x-max jest zawsze podany w plusie i minusie.

 

Zobacz zasadę działania głośnika i teraz pomyśl że jakby to musiało grać jakby on wychylał się tylko wgłąb kosza , a w położeniu środkowym byłby blokowany ... oko jest łatwo oszukać :wink:

A co powiecie na to , ze x-max nie jest w tym wypadku symetryczny , tzn cewka w połozeniu spoczynkowym na przesuniety srodek wobec nabiegunnika. To by wyjaśniało podobne zachowanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


No ale na bank głośnik nie może grac tylko w jedną stronę :wink:

 

Ale skad ten wniosek :wink2:


 

 


Problem polega na tym,że membrana głośnika jest wciągana i można to doskonale zauważyc przy głośniejszym utworze.

 

 


Powalla: Napisałem już w pierwszym poście,że robiłem taki test. Wyniki były pozytywne: Mianowicie jeśli podłączyłem bateryjke 1.5 V zgodnie z biegunami głosnika to delikatnie membrana została wypchana do przodu. Natomiast gdy podłączenie było niezgodne to membrana się delikatnie chowała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...