Skocz do zawartości

Po podłączeniu wzmacniacza gra głosniej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy.Zakupiłem głośniki Hertz ESK 165,5 podlaczylem to pod wzmacniacz Magnat Classic 180. Ona ma 2 razy 90 watt.Sygnał idzie z radia Alpine 9812. Teraz nie podoba mi się dzwięk. Głosnośc wzrosła 2 krotnie Bez wzmacniacza głośniośc max ustawiłem na 20 teraz max to 15 bo głośniki hertza się przesterowują. Nie mogę ustawic w radiu ani na wzmacniaczu odcięcia pasma na tych głośnikach. Wymienić wzmacniacz Magnata czy jednak mogę w radiu ustawić odcięcie ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no lpf to raczej głównie na suba.. na zestaw , jak chcesz odciąć dolne pasmo to musisz poszukać hpf i to też tam w radiu raczej masz.

Co do głośności i tego, że przy 15 już jest przesterowany dźwięk - to coś nie tak z gainem ustawione, nie możesz zmniejszyć na wzmacniaczu? Mówisz że masz tam ten potencjometr więc chyba powinieneś móc zmniejszyć czułość.

 

http://www.alpine-electronics.co.uk/fileadmin/user_upload/manuals/history_products/CDA-9815RB/OM_CDA-9815RB_EN.pdf

strona 18, ustawianie hpf/lpf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem gdzie można znaleźć polską.

 

Hmm mówisz że jak włączysz hpf to wycina Ci suba.. Z tego wynika, że masz to podłączone chyba na jednych kablach rca z radia i zestaw i suba ? Czy Ty podłączyłeś do tego dwukanałowego wzmacniacza i zestaw przedni i suba jednocześnie? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 wyjścia rca... czyli przód tył i sub.. Nie podłaczyłeś czasem suba pod rca w radiu, odpowiadające za rear ? Bo inaczej nie bardzo rozumiem jak hpf mógłby Ci odcinać suba.. 

 

rca do suba to, z tego co pamiętam, te wychodzące z radia na kablach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie.Wyjścia na sub jest na kablu o kolorze zielonym.A o tym przodzie i tyle nie wiedziałem a się dziwiłem dlaczego nie działa mi 3 wyjscie rca a na faderze mam wyłaczony tył.

 

Tak czy inaczej po właczeniu hpf odcina mi wszystkie rca.Tył przód oraz suba....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę w instrukcji to działa podobnie jak eq w kd-sh77r a do tego masz zwrotkę tnącą przód, tył i woofer. Ustawiasz Hpf i Lpf i ustawienie hpf działa na przód i tył a lpf na woofer... Ale z racji tego, że dużo ludzi ma problem żeby ustawić zaawansowane funkcje radia może po prostu umów się na forum z kimś z okolicy kto pokaże Ci co i jak i wytłumaczy, bo takie rzeczy najlepiej robi się na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może po kolei...

 

rca od pieca obsługującego przód masz przy radiu podłączone gdzie?

rca od pieca obsługującego suba masz przy radiu podłączone gdzie?

na jakim ustawieniu gra i przód i sub, na jakim gra tylko sub a na jakim tylko przód?

 

Nie miałem akurat nigdy jednostki Alpine ale zasadniczo różnic między setupami zbyt dużych nie ma więc wydaje mi się, że nie powinno być z tym problemu i albo rca są źle wpięte albo użytkownik nie ogarnia tematu (to nie obraża użytkownika, jak mówiłem wcześniej wiele osób tego nie ogarnia i nie ma w tym nic dziwnego ani złego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak :

Kable rca od suba sa wpiete tam gdzie jest opisane subwofer czyli do zielonych wyjsc rca.

Przód jest podłaczony pod pierwsze wyjscie rca na radiu.

Tyl nie jest wogóle połączony.

Na początku wyłaczylem w ustawieniach suba i weszłem w ustawienia hpf bo lpf nie było dostępne z powodu wyłączonego suba. Na hpf ustawiłem cięcie na 80 hz po czym uaktywniłem suba w ustawieniach. Po tym zabiegu sub się włącza lecz nie gra niżej niż 80 hz. Po ustawieniu ponownym hpf na wyłączone suba zaczyna grać ponieżej 80 hz. Ustawienie lpf ustawia mi tylko suba jak ma grać a gra dobrze więc tego nie ruszam. Radio w ustawieniach ma wyłączona końcówkę mocy gdyż nie mam do niego podłączonych żadnych głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc dziś się bawilem i jest coś dziwnego.Po włączeniu HPF na 80 subwofer sie scisza ale jak włącze LPF na 160 hz subwofer gra normalnie.Nic z tego nie rozumiem.....

 

Zaznaczam że hpf jest właczone na 80 a lpf na 160 sub gra normalnie.Czy tak powinno byc?

 

 

P.S czy zna/używa ktoś zna piec Rockford 4,6? Jak go stawić by dac najiiecej mocy.Mam do dyspozycji 4 kanaly więc można by zmostkować.NIestety nie wiem jak.Instrukcja jest ale nigdzie nie piszę jak z niego zrobic aby graly 2 kanały.Ja zrobilem następująco: jeden rca dałem do jednej strony a drugi do drugiej i podłączyłem tak jak się standartowo mostkuje...Z zwrotnicami też nieziemsko się namęczyłem....Kto wymyślił by rozkęcac wzmacniacz by się do tego dostać......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


: jeden rca dałem do jednej strony a drugi do drugiej i podłączyłem tak jak się standartowo mostkuje...
zle....  to 4ch, obydwa rca do Front i mostek na kanałach skrajnych FRONTY r+ i l-. Chyba ze Twoj sub jest dwu cewkowy wiec mozna sie pokusisc o zasilenie kazdej cewki z osobnego mostka.

 

Zresetuj te alpine HPF ma działać tylko na przód i nie moze wplywac na suba.

 

Nie uzywaj opcji DEFEAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że te esk ładnie zagrają bez mostka przy tych 56W/kanał... A żeby podłączyć ten piec tak jak Ty masz zamiar musisz mieć Y na rca (wertowałem kiedyś instrukcję od tego pieca i było wszystko ładnie opisane, wystarczy poszukać i poczytać manuala)

 

http://www.manualslib.com/manual/514198/Rockford-Fosgate-2-3.html?page=23#manual

 

Wszystko ładnie opisane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego.Tak własnie mam podłączone.....A te 55 watt na kanał to chyba troszkę za mało na te hertze.....Myślałem że 150 watt będzie ok a pozatym zawsze mogę na gainie sciszyć .A nie muszę mieć y.Wystarczy jedno rca na jedną stronę ....Tak mi się przynajmniej wydaję...No ale jeśli potrzeba to mogę załatwić y....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz się sam pogubilem w tym co tutaj czytam...

Jak masz hpf na 80 i lpf na tyle samo to sub Ci nie gra? A jak zostawisz hpf na 80 i zmienisz lpf na 160 to gra normalnie?

Wygląda na to jakbyś miał cięcia na wzmacniaczu ustawione dokładnie odwrotnie niż powinny być.

(tak jakby wzmacniacz miał hpf 80 a radio dawało lpf 80 - mowie o subie) nie mam pojęcia tez z jakim nachylenie tnie radio i wzmacniacz.

Mnie również jak poprzedników dziwi to, że hpf ma wpływ na suba i to typowy objaw podłączenia do złego wyjścia rca.

 

Sam mam budżetowego alpine i u mnie hpf nie ma żadnego wpływu na suba.

 

Dodam też, że chyba nie bardzo wiesz co to jest gain, skoro przy 15 czy tam iluś Twoje głośniki odmawiają współpracy odcięcie na 80 to tylko pół środek bo zwyczajnie gain jest źle ustawiony.

 

Co dalej...

Chcesz wpakować w te hertze 150W na stronę? One mają z tego co wiem 100 także tego również nie rozumiem. A najbardziej nie wiem skąd chcesz wziąć te 150W :D

 

Nie pisze tego w żaden sposób szyderczo pp prostu ja jak i reszta kolegów nie chcemy żebyś uwagi coś w swoim systemie przez jakieś mostkowanie czy przester głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...