Skocz do zawartości

Po podłączeniu wzmacniacza gra głosniej


Rekomendowane odpowiedzi

Rca mam napewno wpięte dobrze.Wzmacniacz do suba jest ustawiony dobrze. Pisze jak to wygląda.Jak ustawię hpf na 80 hz to suba nie przetwarza dzwięków pozniej. Ale jak przy tym ustawieniu ustawie lpf na 160 hz to sub o dziwo gra dobrze. Radio resetowałem.....

 

Tak chce wpakowac w nie 150bo lepieij miec zapas.A skąd je wezmę? NIe czytałeś że rocford ma w mostku 150 wat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, na chwilę zostawmy suba skoro dobrze gra :)

 

Rockford to 4ch tak? (jestem na telefonie ciężko mi sprawdzić) i chcesz z niego zrobić wzmacniacz stereo? Czyli załóżmy że chcesz zmostkowac przód i podłączyć np do lewego kanału i zmostkowac tył i podłączyć do prawego? Teoretycznie możliwe ale ja nie wiem czy ludzie to praktykują ;D

Chcesz podłączyć to wszystko korzystając tylko z 2 rca? (mam na myśli L/P)?

 

Edit:

Co znaczy ze wzmacniacz masz do suba ustawiony dobrze? Nie napisałeś jakie masz w nim ustawione cięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na subie cięcie mam ustawione na słuch. Wzmacniacz do suba mam taki:

 

http://allegro.pl/monoblock-blaupunkt-gta-1300-450-watt-rms-i4496220724.html?source=mlt  MONOBLOCK BLAUPUNKT GTA 1300

 

Podłączone na 2 omy a przetwornik to:

 

http://www.rockfordfosgate.com/products/details/p3d2-12  

P3D2-12 12"

 

 

 

A co do zmostkowania to tak.Tak własnie zrobiłem. I podłączyłem to wszystko wykorzystując tylko 2 rca.

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli funkcja hp w wzmacniaczu odpada wiec nie tu jest problem, coś musi być z sygnałem z radia w takim razie. Może w jakiś dziwny sposób hp z radia ma wpływ na suba. Tego nie jestem pewien.

 

W takiej konfiguracji tego Rockforda trzeba ustawić gaina i filtr z obu mostków identycznie.

Nigdy nie mostkowalem w taki sposób, wiem ze jakiś tam stary Blaupunkt z podłączonym jednym rca na mostku grał wyraźnie słabiej.

Ale tutaj musi wypowiedzieć się ktoś kto wie to na pewno.

 

Możesz to ewentualnie sprawdzić podłączajac tylko jeden głośnik na początek z jednym rca a później z dwoma (mam na myśli jedno rca na front zobaczyć jak gra, a później oba rca na front i porównać) jeżeli różnica będzie wtedy jak kolega pisał wcześniej potrzebujesz Y do rca. Zapewne gdzieś tam jest też przełącznik mono/stereo, jaki w ogóle ma ten Rockford bezpiecznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź co się stanie kiedy przełożysz rca tak jak Ci pisałem, możliwe że tracisz troszkę mocy.

Jeżeli tak faktycznie jest to zainwestuj w rozgałęznik.

 

Co do tego Rockforda, znalazłeś gdzieś jego specyfikacje?

 

Generalnie temat jest chyba w miarę wyczerpany. Sub gra, przód gra.

 

Problemem przodu był pewnie zbyt czule ustawiony gain, duża część ludzi myśli na początku ze to steruje stricte "mocą" wzmacniacza a nie do końca tak jest. A problemem suba dziwna tendencja do cięcia pasma przez radio.

 

Postaraj się zrobić tak, żeby pełna moc głośników uzyskać przy galce w radiu na załóżmy 90% ja nigdy nie stroilem na pełnej głośności (w radiu) radia mogą same przesterowywac sygnał i tego zawsze się trzymałem.

 

Kilka lat temu sam byłem posiadaczem typowej tuby która wyła niemiłosiernie przy 15 z 45 poziomowej przedziale. Na szczęście praktyka i przede wszystkim lektura i jeszcze raz lektura wyprowadzają z błędu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego.Tak własnie mam podłączone.....A te 55 watt na kanał to chyba troszkę za mało na te hertze.....Myślałem że 150 watt będzie ok a pozatym zawsze mogę na gainie sciszyć .A nie muszę mieć y.Wystarczy jedno rca na jedną stronę ....Tak mi się przynajmniej wydaję...No ale jeśli potrzeba to mogę załatwić y....

 

a w instrukcji przy 2 channel pisze "RCA Inputs connect to all inputs"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kpina jakaś! Podałem Ci gościu na tacy manuala do RF w którym jest wyraźnie napisane, że masz podłączyć wszystkie rca czyli lewy przez Y na lewy front i lewy tył i prawy przez Y na prawy front i prawy tył! wtedy mostki robisz LF+ i LR- i na drugi głośnik RR+ i RF-... do tego nie trzeba doktoratu (manual z linka strona 23)! W manualu radia też masz wyraźnie napisane, że przy włączeniu HPF sub zostaje wyłączony i musisz włączyć LPF żeby grał! Czyli najpierw włączasz hpf i ustawiasz front tak, żeby było ok a potem włączasz LPF i ustawiasz suba!!! A GAIN NIE REGULUJE MOCY!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...