Skocz do zawartości

Propozycje modyfikacji regulaminu EASCA 2015


gazownik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem o co piana jest toczona. Myśle że każdy system układa pod siebie i chyba każdy słyszy co mu się podoba czy nie. Jeżeli nie potrafi lub chce pograć zawodowo coś więcej to są instalatorzy żeby pomóc/wystroić. Na czymś zarabiać też muszą, a jak ktoś się czuje na siłach samodzielnie stroić to ujemnych punktów nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zrobiliście kolejny temat z cyklu "bijemy pianę" A wymyśleć cokolwiek konstruktywnego to nie ma kto. Tylko wieczne bicie piany i biadolenie. Ocena czy pomysł X / Y ma wogóle rację bytu to raczej należy chyba do JD ? Jeśli napisze że ten do bani a tamten może się popchnie , to ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No odpowiedź odnośnie swojej propozycji ,tzn... jeden z wielu punktów w arkuszu, czyli muzykalność, została wylana z pomyjami... Bo jak ją ocenić?

A jak niby ocenić np mikrodynamikę, albo natarcie? Aaa? Proszę o odpowiedzi "mentorów"... Tam polegacie na uchu sędziego bez szemrania, ale już w punkcie "przyjemność ze słuchania" to już nie miarodajne, nie mierzalne , namaszczone dużym poziomem błędu i różnych interpretacji... No to proszę mi wyjaśnić te dwa aspekty... Jak mierzalnie ocenić mikrodynamikę systemu i takie aspekty jak natarcie/atak... ? I jak jest przyznawana punktacja... Ciemnogród...  :mur:


 

 


A moze muzykalność oceniać tak:
- sędzia ma usta w podkowke 0 pkt.
- sędzia ma usta prosto 5 pkt.
- sedzia ma usta w pół banana 10 pkt.
- sedzia ma usta w pełny banan 15 pkt.
- za potupywanie jedną nogą +2 pkt.
- za potupywanie dwoma nogami +5 pkt.

 

Jeśli mnie pamięć nie myli (jeśli tak jest proszę mnie poprawić) to w arkuszu EMMA/PASCA był takowy punkt jak muzykalność i jakoś wtedy sędziowie potrafili to ocenić... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wiesz, że mierzalnie to się da ocenić co najwyżej rozmiary sceny i wskazać przód. Całej reszty nie opiszesz liczbami. Polegać trzeba na "mikrofonowym" uchu sędziego, który jako ten wyszkolony i osłuchany wie. Wie lub nie, ale formuła zawodów każe przyjąć, że wie i ma punkt odniesienia. Punkt odpowiadający najwyższej nocie za konkretny element oceny. Bo może słuchał wykonawcy na żywo jak szwaby, albo chociaż na sprzęcie o którym nawet audiofilom się nie śniło. Ja tam nie wiem jak wyglądają szkolenia EASCA, gdybam. A gdyby nawet nie znał punktu odniesienia i był średnio osłuchany to w ostatecznej ostateczności przyzna punkty na podstawie porównania z innymi autami w klasie. Ile razy by nie oceniać, te oceny z grubsza wyjdą (powinny) tak samo. Oceniany aspekt jest zdefiniowany. Dla przykładu natarcie, atak czyli energia, żywiołowość i szybkość z jakimi dźwięk narasta.

 

Nie mam pomysłu natomiast jak zdefiniować przyjemność ze słuchania. Jadę rano do pracy, najchętniej słuchałbym rocka na metalowym zestawie, bo ta zadziorność w danej chwili zapewnia mi energię, budzi do życia. Noga sama chodzi. Wracam zmęczony z pracy, wsiadam do auta, chcę słyszeć fortepian. "Z papieru". Niczym nie zakłócony jeden instrument, byle tylko nie kłuł w uszy. Jak spokojnie, łagodnie, nie zmieniaj...

 

To jak z jazdą samochodem. Można łatwo ocenić, że Civic Type R jest twardszy od Volvo S80, lecz czy można powiedzieć, który zapewnia większą przyjemność z jazdy? Po górskiej serpentynie, na torze, czy po nierównej wiejskiej drodze? Samemu w jesienne popołudnie, czy może z rodziną w słoneczny letni dzień?

 

A gdyby utwory z płyty służącej do oceny brzmiały podczas nagrania bardzo nieprzyjemnie, natarczywie, męcząco, a w aucie zawodniczym milutko to czy taka instalacja powinna dostać wysoką notę za przyjemność odsłuchu? Miałaby ona przecież wpływać na całkowity wynik. Słabo jeżeli oczekujemy wiernej reprodukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja do  przyszłorocznego sezonu : 

 

 - Daną kategorię w danym sezonie ocenia 1-2 wytypowanych sędziów, nie więcej.

 

Dlaczego tak , ano, na swoim przykładzie podam : 

Byłem w sumie na 4 Eliminacjach  ( 2 w tym, 2 w zeszłym roku ) i za każdym razem oceniał mnie kto inny, z innym profilem do jakiego dociąga oceny, efekt - obiektywnie coraz lepsze granie, a na arkuszu co zawody to coraz gorzej, jest to bardzo mylące przy strojeniu, zmianie klocków pod następne zawody, bo znowu nie wiadomo kto będzie oceniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Byłem w sumie na 4 Eliminacjach  ( 2 w tym, 2 w zeszłym roku ) i za każdym razem oceniał mnie kto inny, z innym profilem do jakiego dociąga oceny, efekt - obiektywnie coraz lepsze granie, a na arkuszu co zawody to coraz gorzej, jest to bardzo mylące przy strojeniu, zmianie klocków pod następne zawody, bo znowu nie wiadomo kto będzie oceniał.

Obiektywnie wg kogo sędziego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie i kilku osób osłuchanych bardziej ode mnie. ( wiem że to nie obiektywne, i zaraz będzie czepianie się ) , ale nie to jest istotą czy mam rację czy nie - dla mnie istotne było by żeby w danym sezonie daną klasę oceniał  jeden, góra 2 tych samych sędziów ( mogli by oceniać razem by potem wyciągać wspólną średnią ) a nie na zasadzie losowania przed daną Elką  :  losowanie - ok ale przed sezonem nie eliminacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie i kilku osób osłuchanych bardziej ode mnie. ( wiem że to nie obiektywne, i zaraz będzie czepianie się ) 

nie chodzi o czepianie ale z system to kwestia wyborów np albo szerzej albo głębiej , na jednym zyskasz na innym stracisz , no wiadomo ze optymalnie byłby jeden i mógłby zasugerować co poprawić , ale nie da się tego ogarnąć ale każdy dobrze wyszkolony sędzia powinien cie pokierować ,  a pkt zależą od punktu odniesienia i maga się różnić miedzy zawodami ale nie sadze żeby różnica była większa jak 10%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że różnice wynoszą o wiele więcej ( 10 % to 2 pkt ) ( " młody " stażem sędzia daje więcej niż starszy wyjadacz ) 

 

Ale to tylko jeden z jakiś tam argumentów dlaczego chciałbym takiej zmiany.

 

Propozycje można złożyć tak jak i inne ( ta akurat chyba może być spełniona na naszym rodzimym podwórku lub przynajmniej wzięta pod uwagę )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całość oceny nie poszczególne np dzwięk 220 a 242 pkt 10%

aa,ok.

 

 

I kogo zmusisz żeby był na wszystkich

 

O to mi chodziło, dlatego 2 myślę że było by do zrobienia ( wymiennie, lub wspólnie jeżeli byli by razem akurat na danych zawodach )

 

Fajnie by było gdyby np dany zawodnik po 1 szej swojej elce usłyszał od Danego sędziego co ma poprawić, wdrożył to i na następnych elkach Sędzia by to potwierdził lub nie ( słownie jak i w arkuszu ) - to naprawdę potrafi podbudować, dać wiele więcej niż tylko czytanie. Ale jak co zawody daną kategorię ocenia kto inny to niestety ale ciężko o taką sytuację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek jeśli coś trzeba poprawić , to dlaczego nagle ma paść równowaga ? chyba że równowaga jest wtedy jak czegoś nie ma. najlepsza byłaby wtedy na systemie off , słuchając pierdzenia muchy w naturze.

 

Tak ostatnio usłyszałem opinie o głośniku, na moje pytanie, czy czasem nie ma za mało góry, lub czy ten tw jest sprawny, usłyszałem że jest idealny w tym systemie bo go nie ma. Tyle że dobry środek podciągnięty do 4k/12 zrobiłby tyle samo górnych rejestrów co tamten przetwornik. Ale wlaściciel tak lubi i tak ma, przemodelowałem auto pod siebie, choć i tak tw nie było, a po chwili i tak było mem-5 siara i wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek jeśli coś trzeba poprawić , to dlaczego nagle ma paść równowaga ?

Przypuśćmy Tomasz ze masz zestaw budżetowy i masz składowe systemu za poszczególe podzakresy powiedzmy wszystkie po 10 a rownowaga powiedzmy 18 wstawiasz wypasionego tweetera i masz wszystko po 10 a tweter 18 i rownowaga 12 ile tracisz , a ile zyskujesz gra lepiej a punkty , jak np rowowage pomnozysz x2 ? Na szybko liczac tracisz 4 pkt ?no chyba ze sedzia bedzie uwazał ze na 14 to masz na zero a zainwetowałes i gra lepiej a punktów ni ma .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek pierdoły opowiadasz, jeszcze się nie spotkałem z taką interpretacją...

 

Idąc tym torem dklaczego ja w profi w prawie najwyższej kategorii mam najwyższe noty za tweeter mimo że mam go najtańszego z oferty producenta, myslisz że teraz jakbym wstawił np HT1 gdzie detal był 5 x cena noxa , nagle dostałbym punktów ponad skalę ? 

Podobnie było z wooferem, pierwszy start był na wooferze za 2499.00 euro, kolejny start na wooferze za 230,00 euro, a punktów miałem o 1 więcej niż wcześniej, nie mówiąc o tym że na finale 4 litery złoiłem kolesiowi na tych tanich przeciwko tym drogim...

 

Ważniejsze jest całościowe dobranie, ucho, i szczęscie, dużo szczęscia,  alero dłubałem kilka lat, a nie zagrało finalnie  tak jak dodge zrobiony w 2 tygodnie, mimo że te same klocki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam Waszą dyskusję i mnie tknęło... :) Ciekawe jak by tak zrobić w zimę jakieś auto, i wystawić je na wszystkie eliminacje bez zmian (ani krzty, drgnięcia jakiejkolwiek gałki)...

Jak by wyglądały poszczególne arkusze... Oczywiście nie wychylać się ,że zmian nie ma i z wielką uwagą wysłuchiwać porad od sędziów co potrzeba zmienić i "zmieniać"...

Ładne jajo mogłoby wyjść na koniec sezonu, porównując arkusze....   :wink2:

I co wtedy z argumentem ,że ocena techniki jest miarodajna, ale już wprowadzenie "muzykalność" sytemu nie...? 

Tak naprawdę większość poszczególnych podocen, wynika z "ucha" sędziego i jakoś z tym nie dyskutujecie... Dlatego nadal do mnie nie trafia ta argumentacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ogarnijcie się troszkę bo co po niektórzy widze że chyba nie lali jeszcze dziś ;) jak czytam takie coś  :

 

Czyli wniosek wynikający z tej dyskusji jest następujący
" chcesz wygrywać oddaj auto sędziemu na strojenie "

Takie smutne i bolesne, a gdzie nauka i chęć stworzenia czegoś własnymi rękoma. Bo chyba nie ma nic bardziej budujacego w życiu jak stworzyć coś własnymi rękoma i wiara we własne siły

To mnie pusty śmiech ogarnia , gdzie większość ! wygrywających zawoników ma własnoręcznie zestrojony system lub z pomocą kolegów , żadnych PRO !

 

Moja propozycja do  przyszłorocznego sezonu : 

 

 - Daną kategorię w danym sezonie ocenia 1-2 wytypowanych sędziów, nie więcej.

 

Dlaczego tak , ano, na swoim przykładzie podam : 

Byłem w sumie na 4 Eliminacjach  ( 2 w tym, 2 w zeszłym roku ) i za każdym razem oceniał mnie kto inny, z innym profilem do jakiego dociąga oceny, efekt - obiektywnie coraz lepsze granie, a na arkuszu co zawody to coraz gorzej, jest to bardzo mylące przy strojeniu, zmianie klocków pod następne zawody, bo znowu nie wiadomo kto będzie oceniał.

 

A ja z kolei ostatnio słyszałem że właśnie dobrze że każde eliminacje ocenia kto inny , bo cały zeszły sezon sędziowałem Maxi ( chyba wszędzie prócz jednych zawodów gdzie mnie nie było ) , a ktoś stwierdził że chciał by poznać opinie jeszcze kogo innego .

A pewnie jak porównasz arkusze mogą się w tonalności różnić , w technice na pewno nie ale w ocenach tonalności raczej na pewno tak .
Wynika to z tego że granie zmienia się w zależności od masy czynników , takich jak temperatura , deszcz , od kogo zaczynam sędziować ( jest to losowanie wiec nie wiadomo na kogo padnie ) bo to także definiuje w jakimś stopniu późniejsze oceny ( jak wysoko zaczne ) itd ...

 

Absolutnie nic nie stoi na przeszkodzie żeby po zawodach podejść i poprosić o ocenę sędziego który robił to ostatnio i żeby powiedział czy jego zdniem jest lepiej/gorzej bo nie zawsze zmiana na "lepszy" klocek wnosi pozytywne zmiany .


Przypuśćmy Tomasz ze masz zestaw budżetowy i masz składowe systemu za poszczególe podzakresy powiedzmy wszystkie po 10 a rownowaga powiedzmy 18 wstawiasz wypasionego tweetera i masz wszystko po 10 a tweter 18 i rownowaga 12 ile tracisz , a ile zyskujesz gra lepiej a punkty , jak np rowowage pomnozysz x2 ? Na szybko liczac tracisz 4 pkt ?no chyba ze sedzia bedzie uwazał ze na 14 to masz na zero a zainwetowałes i gra lepiej a punktów ni ma .

 

Mirek pierdoły opowiadasz, jeszcze się nie spotkałem z taką interpretacją...

 

Idąc tym torem dklaczego ja w profi w prawie najwyższej kategorii mam najwyższe noty za tweeter mimo że mam go najtańszego z oferty producenta, myslisz że teraz jakbym wstawił np HT1 gdzie detal był 5 x cena noxa , nagle dostałbym punktów ponad skalę ? 

Podobnie było z wooferem, pierwszy start był na wooferze za 2499.00 euro, kolejny start na wooferze za 230,00 euro, a punktów miałem o 1 więcej niż wcześniej, nie mówiąc o tym że na finale 4 litery złoiłem kolesiowi na tych tanich przeciwko tym drogim...

 

Ważniejsze jest całościowe dobranie, ucho, i szczęscie, dużo szczęscia,  alero dłubałem kilka lat, a nie zagrało finalnie  tak jak dodge zrobiony w 2 tygodnie, mimo że te same klocki

Mirek dobrze mówi , nie chodzi tu o kasę , ani o klasę głośnika , ale o to że jak ktoś ma mega fajną górę a resztę do dupy ( przy mega górze) to dostanie po tyłku na równowadze , a jak wszystko gra na równym poziomie poprawnie itd to dostanie więcej za równowagę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


od kogo zaczynam sędziować ( jest to losowanie wiec nie wiadomo na kogo padnie ) bo to także definiuje w jakimś stopniu późniejsze oceny ( jak wysoko zaczne ) itd ...

 

A no widzisz Radziu a często gęsto była z tego powodu heja, że sędzia zbyt optymistycznie wystartował i potem jaja, bo nie było gdzie uciągnąć auta jeszcze lepiej grającego, z tych odsłuchiwanych pózniej, może czas skończyć z tymi optymistycznymi na max 20 kami i 19kami? Byłeś sam na AYA i wiesz dokładnie ,że tam dostać notę max, to abstrakcja... Jest gut, sehr gut... 3... (odpowiednik Naszych 12 pkt w 20 stopniowej skali)...  :wink:  Chce kogoś pyknąć powyżej bo lepiej gra w danym aspekcie to się nie poci... Wystarczy ,że słońce grzeje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...