Skocz do zawartości

Samochód do ok 25-30k benzyna... co wybrac?


pawelszu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A co do Twojej Mazdy w dieslu - jakoś mnie to nie dziwi, to chyba jeden z najdroższych " cywilnych " modeli aut w serwisowaniu.

Mazda + diesel = bardzo duże wydatki po pewnym czasie dla przeciętnego Kowalskiego.

 

Jeżeli jednak chciałbyś diesla to albo Hyundai / Kia 1.6 CRDI 90 KM ( Osprz et boscha, brak dwumasy, dpf, turbo ze sztywną geometrią ),

albo auta koncernu PSA 1.6 HDI 90 KM ( w większości jw )


W benzynie - jeszcze po 3 lifcie np

 

 

 

??

Tylne zawieszenie głównie miałem na myśli

 

albo idą mechanicy po taniości i biorą zamienniki co starczają na rok - 3 lata, albo idziesz po OE i nagle z robocizną znowu wychodzi w tauzenach ...

 

poza tym dobre auto ( o ile nie gnije )  :)

 

 

A co do Twojej Mazdy w dieslu - jakoś mnie to nie dziwi, to chyba jeden z najdroższych " cywilnych " modeli aut w serwisowaniu.

Mazda + diesel = bardzo duże wydatki po pewnym czasie dla przeciętnego Kowalskiego.

 

Jeżeli jednak chciałbyś diesla to albo Hyundai / Kia 1.6 CRDI 90 KM ( Osprz et boscha, brak dwumasy, dpf, turbo ze sztywną geometrią ),

albo auta koncernu PSA 1.6 HDI 90 KM ( w większości jw )

 

Tylne zawieszenie głównie miałem na myśli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 215
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

 


idą mechanicy po taniości i biorą zamienniki co starczają na rok - 3 lata,

 

Po liftach nie gniją raczej (chyba ze ewidentnie klepany).

No faktycznie cały tylny zawias wyremontować jeden raz a porządnie przy cenie zakupu tego auta można nawet wliczyć w koszta - a i ta dalej do granicy kosztu mazdowej dwumasy się człowiek nie zbliży ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 25 tys raczej bym się nie pakował w C5 III bo to będą najtańsze egzemplarze z wątpliwą przeszłością i z silnikiem 1,8, który jest za słaby do tego samochodu. Jeśli już to w tych pieniądzach poleciłbym Lagunę ale II FL lub Citroena C4 1,6 110km w benzynie lub 1,6 hdi 90 lub 110km. Tutaj spokojnie w tej cenie do 25k kupisz wersję z końca produkcji pierwszej generacji i jeszcze Ci spokojnie coś z tej kasy zostanie. Co do silników - sam użytkuję 1.6 hdi 110km, mam go 4 lata i na silnik nie mogę narzekać. Po zakupie został zrobiony rozrząd i uszczelniacze i to tyle. Co do części, to ceny też nie są wygórowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Saab 9-3 deska audio frendly... 1.8T/2.0T spokojnie mozna gazować. Bardzo wytrzymale silniki, znajomy zrobil 200k na gazie bez żadnych problemów silnikowych.

 

widziałem rozebranego ... ja dziękuję za takie auto ... spasowanie rodem z Fiata ...

Do tego wcale nie są te auta takie trwałe, szczególnie mixy z "Uplem", niezawodne Saab-y skończyły się na 900 i 9000, no może jeszcze 9-3 i 9-5 przed liftem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten sam problem. Nigdy więcej diesla, dwumas, pomp paliwa, etc.

Wcześniej miałem Focusa II 1.8 TDCi.

Kupilem z premedytacją Megane III 1,6 benzyna wolnossąca 110KM w kombi i zrobiłem LPG.

Naprawdę fajne auto, wygodne, dobrze się prowadzi.

Audio friendly chyba jest ;-) niech napiszą Ci co słuchali u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiat Punto już można trafić ostatni model czyli do trzech lat. Auto w benzynie praktycznie bezawaryjne jedyne bolączki to opcja city , ale to problem po przebiegu w okolicy 200 tysi

 

Teście kupili mitsubischi colt 2004 też bardzo fajne autko. Przytargane z niemiec z licznikiem coś koło 100 tysi i po półrocznym użytkowaniu jeszcze nic nie robione. Z wynajęciem lawety opłatami wyszło nie cale 15 tysięcy

 

Troszkę nie ten segment , ale lepsze niż megany i inne cytryny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zonie kupiłem punto evo 1.4 8v bo miał być gaz.Auto ma 3 lata i 30tyś. Felgi 16 oryginalne cuda jaja w tym aucie ale fajny jest.Tyle tylko że jechać toto nie jedzie :) ale dla niej to bardzo dobrze bo ciężka noge ma.

 

Gdybyś chciał tańszy samochód ale pewny nie zajeżdzony to znajomy wystawił paska b5fl na allegro fajnego 1.8T z bardzo fajnym wyposażeniem poszukaj czarnego takiego z Trzebini.Auto zadbane bo to taki gość co nic nie jeździ a jak jeździ to tak że aż szkoda gadać.Auto u niego przestało w garażu w zasadzie bo jezdził żony autem.Tyle że rocznik nie taki jak chcesz bo 2002.Ale wygląda i jeżdzi świetnie.Robiłem z tym autem nawet mu wsadzilem chipka :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat o samochodach i szykuje się kolejna wielka spina. Jeden opla,drugi cytryne :rotfl:

Lepiej wyszykować mazdę i cieszyć się kolejne 5 lat.

Ja 12 lat latam dieslem i to golfem i jestem zadowolony...no ale to TDI :wink2:

Prawda jest taka, że w tych pieniądzach to loteria co się trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...