Skocz do zawartości

Samochód do ok 25-30k benzyna... co wybrac?


pawelszu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Ponieważ moja Mazda powoli konczy żywot zastanawiam się nad zmianą samochodu.

 

Szukam czegoś z segmentu C może D.

Samochód to na pewno benzyna - nigdy więcej diesla....

Najlepjej rocznik po 2008.

Audio friendly będzie też dodatkowym atutem... :)

 

Wiem ze jest mnóstwo marek na rynku i tak przeglądam te ogłoszenia i nie mam pojęcia co szukać...

Z jednej strony podobają mi się np. VW Jetta ale ciężko w tej cenie (poza tym mam szwagra w Volkswagenie) 

Z drugiej strony w tej cenie dużo Focusów ale jakoś nie jestem przekonany.

Wiec chyba postawie na jak największą wytrzymałość wygląd niestety olewając ( w Mazdzie poszedłem właśnie na wygląd a zignorowałem jakość i teraz płace za to)

Co z waszych doświadczeń, zasłyszanych opinii brać pod uwagę a czego unikać...

Każdy pewnie ma jakieś wyrobione zdanie na temat różnych marek, z doświadczenia wie ze w takich a takich modelach pada to i koszt naprawy kosmiczny.

 

Z góry dziekuje za wszelkie sugestje, porady, podpowiedzi.

 

Pawels

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 215
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nic to, szukaj A4 B7 1.8T. Chociaż nie zgnije a silnik jest znany większości mechaników. Jakość powyżej przeciętnej.

Nowe C5 po 2008 to też bardzo fajne auta. Ciche, komfortowe, też nie ma problemów z rudym. Laguna III 2.0T również niedoceniona. Nie wiem jak z budżetem w tym przypadku - raczej nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Passat 200km to TFSI , i to spalanie to lekko przerysowane, idzie osiągnąć 8-9l ale.... trzeba się non stop pilnować, realnie to 10-10.5  , pomijam problemy z turbina po przebiegu 150,000km, i DSG serwisowanej wg. zaleceń serwisu lub co gorsza wcale. ale auto fajne i dość szybkie.

 

O gazie do niego zapomnij, chyba że 50/50 z benzyną Cię satysfakcjonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec chyba postawie na jak największą wytrzymałość wygląd niestety olewając ( w Mazdzie poszedłem właśnie na wygląd a zignorowałem jakość i teraz płace za to)

Paweł, o jakiej wytrzymałości mówisz? Jeśli chodzi o techniczne sprawy to może toyota lub honda będzie lepsza. Reszty nie bardzo jest jak brać pod uwagę.

Moim zdaniem kupiłeś jakiegoś padalca albo zaniedbałeś. Nie ma bezobsługowych samochodów. Mazda ma kiepską blachę ale mechanicznie to super auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, chcesz wytrzymałość i jakość to musisz wziąć pod uwage kilka rzeczy:

1. Unikać diesla

2. Szukać benzyny wolnossącej

3. Szukać takiego bez skomplikowanej elektroniki

4. Kupować lepiej z końcówki produkcji danego modelu (czyli polift), niż się nadwyrężać i z początku produkcji w nowszej budzie (choroby wieku dziecięcego)

Niestety w cenie w jakiej szukasz to tylko używki a jak używki to wiadomo, zwykle trafia sie na padło zawinięte w ładny papierek, które trzeba troche postawić na nogi. Biorąc pod uwage powyższe kryteria, może samochód dupy nie urwie, ale nie szarpnie po kieszeni tak jakbyś powyższe olał.

Zaraz pewnie młodzi gniewni mnie zlinczują , że jak to , moc, turbo, v6 lub najlepiej V8, R4 to nie jedzie, wcale nie duże koszty napraw itd...... tylko często gęsto Ci sami krzykacze z samochodami z pierdylionem koni mechanicznych, jeżdżą na łysych gumach, lub z pukającym zawieszeniem bo amory nowe czy wahacze to czesta (przy uzywanym samochodzie) koszt 1/4 jak nie więcej wartości auta. Pisze Ci tylko w dobrej wierze, chcesz mieć spokoj, i samochód, ktory przewiezie Cie z pkt a do b, sluchając sobie nuty to weź powyższe pod uwage. Samochód to nie tylko zakup, ale również utrzymanie, które nie jest tanie więc trzeba patrzeć realnie i wybrać rozsądnie, a nie że sąsiad czy sąsiadka patrzy i "zastaw się a postaw się".

Popatrz sobie na fokę II z końcówki serii z benzynką 1.6 a jak się trafi to nawet 2.0
lub tak jak Raadek wspomnial Honde lub Toyote

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek, prze 5 lat praktycznie nie dokladalem wogule do tego samochodu. Zrobilem 100k lejac paliwo i wymieniajac tylko amortyzatory i hamulce. Raz polecial mi przegub. Wiec wg mnie kupilem w dobrym stanie i dbalem o niego. Jedynie ostatnio musialem zrobic maglownice i wymiane tarcz. Wiec samochod w miare trwaly. Jedynie teraz przy przebiegu 230k mam do zrobienia sprzeglo z dwumasem oraz rozrzad - koszt tego to ok5-6 k a lada chwila moze skonczyc sie turbina. Dodatkowo zaczal gnic. Po prostu nie chce juz inwestowac w ten samochod i chyba czas na zmiane. Diesla nie chce bo sa za drogie czesci. I szukam benzyny... a ze kasy nie mam wogole na zmiane wiec musi byc to cos niedrogiego...

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumulacja straszna... bo wydałem w marcu 2.5k + 5-6 do wydania w ciągu 2-3 miesięcy. Do tego trzeba zrobić w końcu rdzę - tez ok 2k.

I nagle okazuje się ze wsadzone w samochód 10k a w każdej chwili może polecieć turbina, wtryski czy pompa wysokiego ciśnienia (bo przebieg 230 to już dużo)

A zakup kolejnej uzywki to jak piszesz tez ryzyko.

90% samochodów to z niemiec, ciężko trafic na coś pewnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na podobnym etapie z poszukiwaniem auta + mam ten komfort że sprzedaje części i wiem co się psuje i ile to kosztuje.

 

Też szukam klasy C lub D, lecz raczej będę chciał wydać mniej na auto max 20-25 tys.

 

Podpisuję się pod słowami disaster3

 

a jak już mam napisać co bym Ci polecał to Megane III KB 1.6 Benzyna, Laguna III Benzyna ( i na upartego ostatnie roczniki Megane II i laguny II też, to nie są złe samochody, ale dzięki obiegowym psedo opiniom ceny mają atrakcyjne ) 

 

Focus II po lifcie w benzynie tez ok.

 

Mondeo III, Vectra/Signum to już troszkę droższe serwisowanie.

 

Audi A4 1.8T 163 KM  - bardzo fajne auto, ale serwis w przyszłości najdroższy będzie ( wielowachacz, turbo, napinacz łanucha spinającego wałki )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...