Skocz do zawartości

Zakłócenia na wejściu AV


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Napisze raz jeszcze bo nie wiem czemu postu nie ma.

 

Mój problem polega na zakłuceniach przy zgaszonym silniku/zapłonie. Sprzęt tuner TV jak i Xbox, które zainstalowałem mają szumy i brak basu. Zasilone przedłużką z gniazdka nie mają takich objaw. Co może to powodować? Jak to zniwelować?

 

Pozdrawiam,

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam to rozumieć? Problem występuję tylko przy zasilaniu sprzętu z auta, zewnętrzne źródło energi i jest ok.

 

 

Pozwolą sobie rozszerzyć opis tematu...

 

Tuner jak i Xbox są zasilane w różnych miejscach auta. X ma ładowarka dedykowaną do auta i wpięty jest w gniazdo zapalniczki(seryjne z auta) a tuner TV ma dorobioną przezemnie ładowarka USB 5V. W obu przypadkach jest to samo. Podłączenie sprzętu w acie skutkuje szumem i brakiem basu, video też jakby delikatnie śnieżyło. Po podłączenia z sieci z domu przedłużką wszystko działa dobrze. Jak wepnę np telefon na Aux też działa dobrze. Na włączonym silnikunic się nie zmienia poza delikatnym piaskiem ale praktycznie słyszalnym tylko przy maxymalnym wyciszenia tunera lub konsoli. Instalacja audio jest oryginalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Prawdopodobnie coś jest nie tak z pętlą masy. Dlatego z zewnętrznego źródła zasilania jak i na bateriach urządzeń działa jak fabryka chciała.. A po podpięciu ładowarki zasilanej z instalacji samochodu już nie do końca.. Można by pomyśleć nad jakimś separatorem masy na sygnał między urządzeniem a odbiornikiem.. Jednak nie ma pewności czy to pomoże..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się ukryć, że nawet bez zapłonu pracuje pełno modułów. Najpierw spróbuje podłączyć zasilanie prosto z aku, żeby sprawdzić czy to sterownik zasilania nie sieje bo całość zasilania idzie przez niego. Non stop załącza się webasto i wietrzenie, sterowniki komfortu, itp. Spróbuje takiego separatora masy ale myślę też o zastosowaniu kondensatora. Pomógłby mi ktoś dobrać odpowiedni? Aku jest 110/960, sterowników i układów działających nonstop jest masa. A kondensatory są od kilkuset mikro do kilku faradów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do zakładu CA i tam podłącz przetwornicę 12/230V . Potem podłącz oba klocki normalnie pod 230V i jeśli pomoże , to albo zakupisz sobie taką przetwornicę za kilka dyszek albo będziesz dalej próbował ;) 

 

 

Zobacz > http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2741829&highlight=tablet&sid=aa17b3ebac4e40188b9e77d1a5067c0f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, w sumie przetwornica też może być rozwiązaniem. Wtedy mógłbym podłączyć oryginalną ładowarka sieciową. Mam gdzieś taką przetwornicę, którą zrobiłem sobie sam do dużego Fiata. Poszukam jej w garażu :)

 

Tylko martwi mnie jedna rzecz, podobno przetwornice zjadają mocno akumulator. Powiedzie mi jak jest z taka przetwornicą w rzeczywistości? Jak się ma to np w porównaniu z kondensatorem? Bo on też jakoś się ładuje przecież, jak to wygląda na zgaszonym aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało wiem, dlatego pytam w dziale dla początkujących, licząc na cierpliwość i nerwy na wodzy innych xD

 

Przetwornica ciagnienaku jak pracuje mocno chyba tak? Bo w trakcie jazdynpewnie nie będzie z tym problemu.

 

Jak zachowuje się kondensator? W trakcie jazdy czy pracy idzie normalnie prąd z aku pewnie tylko stabilniejszy bo kondensator szybciej oddaje chyba prąd czy jakoś tak. Ale jak to jest gdy auto na noc zostanie? Będzie coś zjadać prąd czy raczej spokojnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no przetwornica 50 watt starczyłaby w 100%

 

Wiem, że kondensator ma odmienne zadanie ale ustabilizowały trochę napięcie i też mógłby być rozwiązaniem. Tylko nie wiem jak to się zachowuje na wyłączonym aucie gdy nie korzystamy z niczego. Kondensator będzie się stale lądował z aku, ale jak z jego wytracaniem energii, o to mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no zapomniałem o x-boxie oczywiście z nim to bym potrzebował 200Watt, problem jest bez przetwornicy na standardowym zasilaniu 12V. O ike x ma dedykowany zasilacz do auta to do tunera jest mojej roboty. No ale problem mają oba ten sam. Przetwornica pozwoliłaby na użycie standardowych zasilaczy do x'a i tunera AC/DC a kondensator pozwoli zostawić obecne zasilacze i ustabilizować napięcie. Dwa rozwiązania, nie wiem, które lepsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak próbowałem ale 230V miałem z domu. I wszystko grało fajnie. Przetwornice jutro sprawdzę jak znajdę ja w garażu :)

 

Grafów dużo nie ma do wszystko jest oryginalne tylko tunrer i Xbox są dodane.

Gratów dużo nie ma bo wszystko jest oryginalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak próbowałem ale 230V miałem z domu. I wszystko grało fajnie.

Mi też XBOX gra w domu fajnie, jak PS i Tuner. A tuner pod starym TV już w ogóle lata, nawet ostatnio na gwarancję.

 

Wrzuć do samochodu przedłużacz 230V i testuj pojedynczo.

 

W ogóle powiedz, jak podłączyłeś sygnały i do czego. XBOX ma 3xRCA, Video i 2 dźwiękowe. Po co tu właściwie Tuner pod 230V? Próbowałeś bez niego?

Tylko nie powiedz, że będziesz próbował odbierać DVB-T w aucie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh.. W aucie xbox jak i tuner działa dobrze zasilany z przedłużacza z domu. W aucie mam seryjny tuner ale analogowy i ma on dwa wejścia AV, zwykłe chinche. I w te dwa wejścia wchodzi tuner i w drugie Xbox. Tak oglądaj dvb-t czasem. Nawet daje rade w dobrych warunkach na 4 antenach :) ale bardziej go używamy jako odtwarzacza mp3 i filmów w różnych formatach bo jest on na androidzie. Mam tam też neta i klawiaturę z myszką. A xbox to typowo do grania jak się pasażer nudzi albo jak jestem gdzieś w trasie i czekam nie raz pod firmami różnymi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczenie:

potrzebujesz zasilacz samochodowy do Twoich urządzeń, który nie ma połączenia galwanicznego pomiędzy swoim wejściem i wyjściem.

Gdzie znajdziesz gotowe nie wiem, ja sobie zrobiłem na bazie takich oto modułów:

http://www.tme.eu/pl/katalog/zrodla-energii_67/#id_category=100320&s_field=artykul&s_order=ASC&visible_params=624%2C2%2C377%2C36%2C364%2C632%2C32&used_params=364%3A29979%3B624%3A24610%3B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...