Skocz do zawartości

PXA-H800 + DVA-9861


morphi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

mam takie pytanie, chciałem połączyć PXA-h800 z radiem DVA-9861 po Ai-NET (dla sterowania radiem bez ruxa) oraz sygnał po optyku z radia do procesora, ale widzę zgłębiam temat i chyba nie jest możliwa realizacja mojego planu.

 

Jeśli bym chciał używać Ai-Net'u to musiał bym sygnał wypuścić po RCA a nie po światełku.

 

http://i.imgur.com/SKoQloZ.png

 

orazu tutaj znalazłem info na ten temat:

 

http://www.talkaudio.co.uk/ipb/index.php/topic/341456-alpine-pxa-h800/page-5

 

Co mi zostaje zrobić? Kupić po prostu ruxa i sprawa załatwiona? Czy są jakieś inne możliwości rozwiązania tego problemu, lecz równie dobrze, mogę sprzedać to radio wyprowadzić sobie światło z mojego ORI radia BMW BUSINESS CD i z ruxa mieć sterowanie prockiem...?

 

Bo po co mi wtedy to radio (9861) skoro równie dobrze mogę mieć oryginalne z światełkiem i na to samo wyjdzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


mam takie pytanie, chciałem połączyć PXA-h800 z radiem DVA-9861 po Ai-NET (dla sterowania radiem bez ruxa) oraz sygnał po optyku z radia do procesora, ale widzę zgłębiam temat i chyba nie jest możliwa realizacja mojego planu.



Jeśli bym chciał używać Ai-Net'u to musiał bym sygnał wypuścić po RCA a nie po światełku.


 


Co mi zostaje zrobić? Kupić po prostu ruxa i sprawa załatwiona? Czy są jakieś inne możliwości rozwiązania tego problemu, lecz równie dobrze, mogę sprzedać to radio wyprowadzić sobie światło z mojego ORI radia BMW BUSINESS CD i z ruxa mieć sterowanie prockiem...?



Bo po co mi wtedy to radio (9861) skoro równie dobrze mogę mieć oryginalne z światełkiem i na to samo wyjdzie ?

 

Czy możesz wyraźnie w punktach napisać co chcesz zrobić ?

Ten procek jest bez problemu sterowany magistralą Ai Net  i przyjmuje sygnał po "cyfrze" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Chcę połączyć 9861 z PXA-H800
 

2. Spiąłem kablem AI-NET radio z procesorem

 

3. Spiąłem kablem światłowodowym radio z procesorem

 

4. Chcę uzyskać sterowanie głośnością za pomocą radia (9861) oraz mieć sygnał po kabelku światłowodowym

 

5. Nie wiem czy dobrze rozumiem, że ten syngał który chcę po światełku mieć on idzie przez AI-NET i wtedy światłowodowy mi jest nie potrzebny?

 

6. Czy możliwa jest konfiguracja 9861 + PXA-H800 bez użycia RUX'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

6. Czy możliwa jest konfiguracja 9861 + PXA-H800 bez użycia RUX'a?

Oczywiście w pełnym zakresie od 1 do 5 .

Światłowód jest konieczny dla cyfrowej transmisji danych z napędu CD do procka .

Dla transmisji analogowej ( w tym i  tunera ) wystarczy sama magistrala Ai Net bez żadnych kabli RCA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie mialem, ale tak akurat sie sklada, ze kolega wczoraj pytal o to na czacie i mowil ze procek nie przyjmuje sygnalu po swietle.

 

To wróć na tego czata i powiedz innym niech nie mieszają ludziom w głowach :wink2: .

Najpierw przeczytać instrukcje obsługi , jak się nie ma doświadczenia, a potem łapki do klawiatury :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


To wróć na tego czata i powiedz innym niech nie mieszają ludziom w głowach .
Najpierw przeczytać instrukcje obsługi , a potem łapki do klawiatury

 

To nie byl nikt inny jak wlasnie autor tego tematu.

A w tym uzupelnieniu do instrukcji obslugi, to pewnie tak dla picu napisali?  :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


To nie byl nikt inny jak wlasnie autor tego tematu.

A w tym uzupelnieniu do instrukcji obslugi, to pewnie tak dla picu napisali? :wink2:

Używałem kilka tygodni 9861 z prockiem 800 , siłą głosu sterowałem z jednostki a sygnał dla CD był po optyku .

Pokaz mi gdzie jest napisane , ze u mnie tak nie działało :hyhy: , a może mi się wydawało .

A jak ktoś czegoś nie potrafi to już trudno :wink2: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wnikam jak u Ciebie to bylo podlaczone :) 

Bardzo fajnie ze sie udalo.

 

 

 


Najpierw przeczytać instrukcje obsługi , jak się nie ma doświadczenia

 

Niestety, ale w informacjach uzupelniajacych, ktore wkleil kolega, jest wyraznie napisane ze w przypadku tej jednostki procek musi byc uzywany bez podlaczenia AiNet.

 

 Ale jesli wiesz jak to zrobic, to moze pomoglbys koledze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź następujące rzeczy:

-Przełącznik Ainet w DVA- powinien być przełączony suwak na EQ

-Następnie wrzuć płytę cd w napęd zaczekaj aż pójdzie czas i idż do bagażnika spójrz w końcówkę Toslinka czy świeci

-jeśli świeci ok, jeśli nie, idziesz do kabiny i poszukaj w ustawieniach dva opcji "digital opt" ewentualnie "digital aux" (nie pamiętam już co jest dokładnie), przestaw na '"On", DVA ma tak ,że kiedy jest odpięte od zasilania (np wyciągnięcie z auta, lub odłączenie akumulatora) jego nastawy się zerują, i opcję sygnału po optyku trzeba włączyć,

-następnie podłącz laptopa( nie wiem czy stroiłeś coś czy nie), poustawiaj wstępnie opcje i wepnij optyk po kolei w każde dostępne wejście optyczne, po kolei, w którymś sygnał powinien się odezwać (mam lenia i nie będę za Ciebie patrzył w instukcję, w które dokładnie wejście w 800ce podpina się jednostkę główną).

 

Na koniec.... Po cholerę się bierzecie sami za klocki, których nie umiecie nawet podłączyć poprawnie? :wink2:

 

ps. Aha i jeszcze sprawdź opcję "Default On/Off" w DVA co jest tam włączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Niestety, ale w informacjach uzupelniajacych, ktore wkleil kolega, jest wyraznie napisane ze w przypadku tej jednostki procek musi byc uzywany bez podlaczenia AiNet.

 

W informacjach od IVA-D800 stało jak byk.... Jednostka nie jest kompatybilna z procesorami dżwięku PXA-H600 i PXA-H900.... A jakoś grało u mnie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...