Skocz do zawartości

Budżetowa frezarka


K@mil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 182
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


Ja kupiłem mocarza z Eurotec'a
Ja kiedyś też, silnik się spalił i gwarancji nie uznano, a rzecznik praw to baba więc nie wiedziała co zrobić, 120zł w plecy, no może 70zł bo z 4 skrzyneczki zrobiłem. Na necie wystarczy poczytać że Eurotec to kicha. 

 

Teraz mam Nutool z castoramy czy coś i działa. 

 

Osobiście polecam z tych tanich złomów MEEC, oraz inne z JULA. Mają dobre narzędzia, z tych tanich Graphite też nawet dobre jeszcze ma. Teraz jakbym kupował frezarkę to taką która pochodzi dłużej, wybrałbym coś markowego, bosch'a, makite, lub inne fajne, a z średniaków Ryobi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam Nutool z castoramy czy coś i działa. 

 

 

nutoola zarzynałem 4 lata taka słabizne, aż sie poddała.

 

A odnośnie mojej Euroteka chiniola - to ja mam wersje "mocarz" 2300 czy tam 2500W (papierkowo), wyglada jak każdy inny chiniol i była deko droższa (okolice 2  stówek). Narazie sie spisuje. Ewentualnie w przyszłości kupi sie jakąś konkretniejszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mcalister "castoramowy" czy meec "julowy" polecam. Mam kilka urzadzen w rodzinie czy na warsztacie i sa jako takie. Poki co nic nie zdechlo. Parkside z lidla tez jest calkiem nie najgorszy.

 

 

Zawsze mialem problem z opalarkami, jak to zwykle bywa gdy sie je katuje... pojechałem wiec do casto z zalozeniem ze biore najtansza z zwrotami i innymi dobrodziejstwami zakupow w Casto.

Do dzis nie udalo sie jej zajechac a to juz kilka lat. To samo zrobilem kiedy pojechalem po "myszke" do szlifowania szpachli. Rowniez duuuzo juz przeżyła. Jedyne co okazalo sie tak tandetne jak wyglada to pila tarczowa, ale wzialem ja tylko aby uzyc jej awaryjnie a bardziej dlatego zeby ojciec mial czym kaparzyć kiedy potrzebuje, i nie pchal rak do zaglebiarki.

Te trzy narzedzia sa firmy Performance Power.

 

Ja również często (jezeli maja byc nowe) poruszam sie w sferach tanich narzedzi, bo choc znam zasade ze biednych nie stac na oszczędzanie to okazja zeby przyżydzić kilka zlotych zawsze wygrywa z logiką.

 

Od jakiegos czasu walczyłem z koniecznoscia zakupu zaglebiarki i wkrętarki sieciowej. Zrobiłem nimi juz 10 skrzynek. Na moje potrzeby jednak,ponad raz drozszy dewalt czy makita okazaly sie nie byc potrzebne.

 

20161004_194410.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na stronie casto to mają macalistera za 230zł z 3 letnią gwarancją, ale w tym przypadku problem prawdopodobnie robi sie z cyrklem który nie jest juz "produkowany" :D

Ale cos sie znajdzie, nie pracuje z tym na codzien jak Wy wiec co bym nie kupił to powinno dac rade do sporadycznego "dziubania" :)

Swoją drogą trochę paranoja z tymi frezarkami ze nie da sie małych średnic wycinać (pokroju pierscień na TW)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest cyrkiel to kawałek blachy z dwoma pretami, max godzina roboty... a co do robienia takim cyrklem pierścieni pod twetery to nie widze opcji na tak male średnice, u mnie sie nie da, czyba że montujesz ja do gory nogami w blacie...

No i tu widzę powazne zagrożenie dla palców ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na chwile obecną nie wiem na jakiej zasadzie dziala frezarka dla tego pytam Was :D

 

Jeśli przygodę z frezarką zaczynasz, to na początek kup sobie zwykłą, najprostszą z Juli http://www.jula.pl/catalog/narzedzia-i-maszyny/elektronarzedzia-i-maszyny/frezarki/frezarki-elektryczne/frezarka-gornowrzecionowa-040026/ W razie kłopotów z maszynką bez problemu odzyskujesz kasę w ramach reklamacji. Zdaje się, ze w Casto widziałem identyczną o innej nazwie jedynie, za podobne pieniądze. Frezy palcowe Dedry masz w Casto po 10pln ale... w Juli masz bardzo podobne ( w korzystaniu także) już od 5pln :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Tak jest cyrkiel to kawałek blachy z dwoma pretami, max godzina roboty... a co do robienia takim cyrklem pierścieni pod twetery to nie widze opcji na tak male średnice, u mnie sie nie da, czyba że montujesz ja do gory nogami w blacie...
No i tu widzę powazne zagrożenie dla palców ;)
Mam cyrkiel z plex'y(widzę co robię), poza tym mam małą frezarkę bo nie widziałem uzasadnienia zakupu tego wielkiego kutacha zwanego frezarką :huh:

Po zdjęciu cyrkla mam podręcznego dremela o wysokiej skuteczności :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką:

http://www.narzedzia.pl/frezarka-krawedziowa-bosch-gkf-600,3675.html

Nic więcej do CA nie potrzeba. Robię wszystko co mi trzeba.

Przed zakupem byłem nastawiony na tą:

http://www.narzedzia.pl/frezarka-krawedziowa-makita-3710,2106.html

...lecz sprzedawca zrobił mi cenę na bosch'a jak tej makity .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Koledzy potrzebuję precyzyjna tj. Nie mająca luzow na prowadnicach w miare mocna (ok 1200-1500w) oraz w miare poręczna frezarke taka ktora ma płynna mozliwosc ustawiania glebokosci frezowania. Wylukalem Bosch Pof 1400 ace. Czy cos podobnego lub lepszego i w tym przedziale cenowym? Nie chce kolosa, ma byc plynna regulacja glebokosci oraz bez luzow aby dslo rade robic wysokiej jakosci prace powtarzalne a nie ze wszystko lata od sasa do lasa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie Parkside'a dwuręczną i jednoręczną Makitę zamontowaną na windzie w stole z kajzegi. Operacje każdą jestem w stanie wykonać, albo mając frezarke w rece, albo trzymając element obrabiany

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161201/4d6fc2cea4de2b6f05977fa698a7fb15.jpg

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161201/056ec5b20a4dbe412a1ea607fa0669b4.jpg

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161201/eee8273b5f16aa278e741fb0242dc172.jpg

 

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...