Skocz do zawartości

Budżetowa frezarka


K@mil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 182
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 9 miesięcy temu...

Cześć :) Chodzi mi po głowie zakup frezarki, trochę czytam, przejrzałem ten wątek - większość postów już jest trochę starych, linki powygasały no i nie za wiele się dowiedziałem :) Mój budżet to około 300zł + coś na komplet frezów + cyrkiel, ale to jak już będę miał frezarkę :)

 

Myślałem o frezarkach: SKIL 1840AA, Einhell RT-RO 55, TH-RO 1100E, ale moje doświadczenie w tym temacie jest znikome. Może macie jakieś sprawdzone frezarki w tym budżecie?

 

Przydało by się blokada włącznika, ponieważ chciałbym zamontować ją w stole, a wtedy ciężko z trzymaniem włącznika, ale nie jest to wymóg konieczny - jakoś dam radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem mocarza z Eurotec'a - to samo co inne chniole.

W porównaniu z tymi małymi to wchdozi w MDF jak w masło, no i daje mozliwość mocowania frezu 12mm - (przy wiekszych łozyskowych nie ma bić itd).

 

Niech posmiga tyle co stary "leszcz" 800W to będzie miodzio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem mocarza z Eurotec'a - to samo co inne chniole.

W porównaniu z tymi małymi to wchdozi w MDF jak w masło, no i daje mozliwość mocowania frezu 12mm - (przy wiekszych łozyskowych nie ma bić itd).

 

Niech posmiga tyle co stary "leszcz" 800W to będzie miodzio.

 

Gdzie takiego "mocarza" można kupić? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę sie do pytania, również szukam jakies frezarki do sporadycznego używania (2 razy do roku) zalezy mi na cięciu pierscieni pod tw/wf jednak nigdzie nie moge znalezc minimalnej srednicy otworu(konieczne kupno "cyrkla"?).

 

Poleci ktos cos z tych chinoli do 300pln? Frezy kupie jakies porzadniejsze wiec na kompletach mi az tak mocno nie zalezy [emoji14]

 

Piszę z "tabloida" za ewentualne błędy przepraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


jednak nigdzie nie moge znalezc minimalnej srednicy otworu(konieczne kupno "cyrkla"?).
zobacz moj stary filmik na YT - bez dodatkowego cyrkla mozesz zrobic otwory o srednicy polowy stopy frezarki. wiec zdecydowanie za duzo :/

 

 

 


Poleci ktos cos z tych chinoli do 300pln?
za taka kase to kup cos np w castoramie i smialo wymeiniaj puki jest gwarancja! ;)

 

 

 


Frezy kupie jakies porzadniejsze wiec na kompletach mi az tak mocno nie zalezy
zestawow nie polecam - wiekszosci z tego nie uzyjesz :P

zwykla dedra w zupelnosci nam wystarcza ;)

nieco drozsze masz polskie globusy (do kupienia w warszawskich ABUDach)
a dobry frez kosztuje tyle ile tania markowa frezarka! :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


przy okazji uwazajac na palce ;)
znam tylko jedna osobe ktora skaleczyla sie frezem! :D

wystarczy trzymac sie z dala od frezu puki sie nie zatrzyma ;)

 

 

 


Weź od razu odkurzacz/kompresor/dmuchawę do liści ...co by ten syf z warsztatu po frezowaniu wydmuchać 
oj tak! odkurzacz przemyslowy z gniazdem na elektronarzedzia!

 

jak uzywalem domowy odkurzacz to po jednym otworze worek do oproznienia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem w L&M to dosc ze byly tylko 2 szt to jeszcze najtańsza (ofc chinol jakiś zielony) za 380zł wiec przesada ;>
Myślałem jeszcze nad jakimś graphitem bo mam do użytku "domowego" kilka ich sprzętów i naprawdę jestem bardzo zadowolony..

Powiedzcie mi jeszcze tylko jedno, czy jest coś typowego na co zwracać uwagę przy kupnie takiego chinola? Głębokosc cięcia czy coś w ten deseń? Bo wiadomo ze mocowo jak i obr. na min. jak najwięcej :D

Dzieki WIELKIE za odzew mimo wszystko a palcy tak łatwo nie trace wiec dzięki za troskę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...