Skocz do zawartości

Wybór Subwoofera , tylnych głośników :(


Gość HaR600
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

niedawno zakupiłem nowy samochód Ford Focus MK2 08r HB 5 drzwiowy, zamierzam przełożyć sprzęt ze starego samochodu:

 

Radio Apine CDE-9882ri

Głośniki przód GLADEN RS165 (napędzane wzmacniaczem)

Tył ma zagrać pod radiem, najprawdopodobniej zdecyduje się na GLADEN RS165 lub AUDIO SYSTEM MX165 Plus

Wzmacniacz 4 kanałowy Crunch GTX4600

Grube kable głośnikowe

Kable Renegade Hifonics 20mm2 ofc KIT dodatkowo druga para Chinch-a

Atualnie posiadam Subwoofer ESX XE104 w skrzyni z Bass Reflexem

 

Słucham po trochu wszystkiego z nastawieniem na amerykański Rap.

 

Borykam się z problememi następującymi:

 

1) Potrzebuję wymienić skrzynię na zabudowę/obudowę zamkkniętą mianowicie taką: http://www.sklep.caraudioteam.pl/ford-focus-mk2-obudowa-subwoofera-0311-p-1936.html

 

Zastanawia mnie czy głośnik który posiadam ESX XE104 zagra w takiej obudowie?

 

Jeśłi nie to czy coś w rozsądnej cenie do 350zł mogłbym znaleźć?

 

2) Drugą kwestią są głośniki na tył zasilane wyłącznie z radia, czy GLADEN RS165 lub AUDIO SYSTEM MX165 Plus to dobry wybór czy aż nad to?

 

 

 

Bardzo będę wdzięczny za porady, informacje, sugestie.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) Drugą kwestią są głośniki na tył zasilane wyłącznie z radia, czy GLADEN RS165 lub AUDIO SYSTEM MX165 Plus to dobry wybór czy aż nad to?

 

Nadto jest pakowanie czegokolwiek do tyłu ...

 

 

 

Zastanawia mnie czy głośnik który posiadam ESX XE104 zagra w takiej obudowie?

 

 

Kwestia gustu i preferencji. Jak już go masz - uklep prowizoryczną budę 17l i posłuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Znajdz manual do glosnika i sprawdz co poleca producent.

2. Ciekawe jak to bedzie grac, tzn. przod glosno bez znieksztalcen, a tyl pod radiem i w pewnym momencie bede pruc znieksztalceniami...

3. Chyba trzeba poczytac o stereo.

4. Jak sub wg. producenta nie nada sie do tej obudowy, to suby w tym przedziale cenowym, to popularny temat, poruszany wielokrotnie na Forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadto jest pakowanie czegokolwiek do tyłu ...

 

 

 

 

Kwestia gustu i preferencji. Jak już go masz - uklep prowizoryczną budę 17l i posłuchaj.

 

Zatem zostać na fabrycznych z tyłu? Czy coś lepszego jednak wmontowa? Ewentualnie Gladeny stae dać na tył, a na przód wmontować coś innego ( czy też to nie ma sensu)

 

No niestety nie mam możliwości uklepania 17l budy wy tym właśnie problem/

1. Znajdz manual do glosnika i sprawdz co poleca producent.

2. Ciekawe jak to bedzie grac, tzn. przod glosno bez znieksztalcen, a tyl pod radiem i w pewnym momencie bede pruc znieksztalceniami...

3. Chyba trzeba poczytac o stereo.

4. Jak sub wg. producenta nie nada sie do tej obudowy, to suby w tym przedziale cenowym, to popularny temat, poruszany wielokrotnie na Forum.

 

 

1. NIestety manual jest po niemiecku (nie rozumiem)

2. Zrezygnować z tyłu?

3. Poczytam

4. Poczytam

 

Dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

niedawno zakupiłem nowy samochód Ford Focus MK2 08r HB 5 drzwiowy, zamierzam przełożyć sprzęt ze starego samochodu:

 

Radio Apine CDE-9882ri

Głośniki przód GLADEN RS165 (napędzane wzmacniaczem)

Tył ma zagrać pod radiem, najprawdopodobniej zdecyduje się na GLADEN RS165 lub AUDIO SYSTEM MX165 Plus

Wzmacniacz 4 kanałowy Crunch GTX4600

Grube kable głośnikowe

Kable Renegade Hifonics 20mm2 ofc KIT dodatkowo druga para Chinch-a

Atualnie posiadam Subwoofer ESX XE104 w skrzyni z Bass Reflexem

 

Słucham po trochu wszystkiego z nastawieniem na amerykański Rap.

 

Borykam się z problememi następującymi:

 

1) Potrzebuję wymienić skrzynię na zabudowę/obudowę zamkkniętą mianowicie taką: http://www.sklep.car...311-p-1936.html

 

Zastanawia mnie czy głośnik który posiadam ESX XE104 zagra w takiej obudowie? Niestety instrukcja na stronie producenta jest po niemiecku, a ten jezyk jest niestety mi obcy.

 

Jeśłi nie to czy coś w rozsądnej cenie do 350zł mogłbym znaleźć?

 

Przeszukałem lub słabo szukałem (można karcić) forum i nie znalazłem odpowiedniego wątka.

 

Bardzo będę wdzięczny za porady, informacje, sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnik nowy czy używany ? Jak może być używka to bierz coś z JL, może jakiś starszy Rockford.

Na naszej forumowej giełdzie wisi JL 10W1V2-4 od lukaszldz - miałem i polecam. Łatwy do wykarmienia, schodzi dość nisko, w zamkniętej czuje się świetnie.

No i zostanie grosza na wytłumienie itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnik nowy czy używany ? Jak może być używka to bierz coś z JL, może jakiś starszy Rockford.

Na naszej forumowej giełdzie wisi JL 10W1V2-4 od lukaszldz - miałem i polecam. Łatwy do wykarmienia, schodzi dość nisko, w zamkniętej czuje się świetnie.

No i zostanie grosza na wytłumienie itp

 

Nowy tak do 400zł, a Rockford jakiś lub RE AUDIO miał ktoś może z takimi do czynienia w podobnej obudowie? Wzmacniaczdaje coś około 300 RMS W na mostku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś znacząca różnica między Re Audio 10S4, a Excursion-sx1? Z tego co widzę to parametry ma podobne a różnica 20zł bodajrze. Z racji że kupić chcę  sprawdzonym sklepie: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=1843380&id=1322 takie rzeczy ma w ofercie (widaomo głośniki same też sprzedaje bez skrzynek). Z tego co widzę ma też dużo Rockfordów ale czy te tanie są lepsze od RE czy Excursion?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie przyjmie więcej 

Wszystko wszystkim można spalić ... ale po to ma się głowę na karku.

 

Faktycznie był temat, przyjmuje skarcenie na klate.

Podjedź na jakiegoś spota - pogadamy, pomyślimy.

paweluk z wro miał też taką foczkę, trochę sprzętu sie u nas znajdzie to sobie osłuchasz :)

 

Na chwilę obecną nie mam jeszcze klamotów w aucie by ewentualnie cos podłączyć i odsłuchać :/ Dzięki za propozycję! za kilka dni spróbuję z tym moim ESX, jeśli lipa wyjdzie to dam znać.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...