Skocz do zawartości

Stare DLSy R6 - słuchał ktoś?


xq92x
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kto kupił , gdzie i za ile , od kogo, kto zrobił foty, to jest istota tego co tu się dowiesz .

Na temat grania raczej zbyt wiele nie oczekuj .

 

Bierzemy przykład od najlepszych :)

 

Woofery juz graja jakis czas

System dostanie nowy tweeter i zostanie zgrany wtedy bedzie mozna powiedziec cos wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Woofery juz graja jakis czas

System dostanie nowy tweeter i zostanie zgrany wtedy bedzie mozna powiedziec cos wiecej

 

Nie wiem co to za moda ostatnio.... Wymigiwanie się od odpowiedzi, stali osłuchani userzy, którzy dobrze wiedzą co w trawie piszczy, unikają bezpośrednich odpowiedzi na bezpośrednio zadane pytania... " Muszę postroić"  "Trudno powiedzieć, za wcześnie", "Muszę zmienić wzmacniacz/tw/wf" "Zona mnie wkurza, jak znajdę nową to odpowiem, bo może mieć to wpływ, na zakłamanie w odbiorze"....  :wink:

Albo coś ma chęć grać albo nie i to słuchać praktycznie od razu, a dopiero potem można się bawić by wyciągnąć, coś więcej albo 100%, ale klocek sam z siebie szybko daje znać czy to gniot, czy dobry materiał do zabawy.

 

ps. Siwy to nie do Ciebie bezpośrednio, ale kocham po prostu takie teksty, "Muszę posłuchać dłużej..." :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nie wiem co to za moda ostatnio.... Wymigiwanie się od odpowiedzi, stali osłuchani userzy, którzy dobrze wiedzą co w trawie piszczy, unikają bezpośrednich odpowiedzi na bezpośrednio zadane pytania... " Muszę postroić" "Trudno powiedzieć, za wcześnie", "Muszę zmienić wzmacniacz/tw/wf" "Zona mnie wkurza, jak znajdę nową to odpowiem, bo może mieć to wpływ, na zakłamanie w odbiorze"....

 

Boją się, że im przez to kasa ucieknie...

Dlatego forum umiera....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to za moda ostatnio.... Wymigiwanie się od odpowiedzi, stali osłuchani userzy, którzy dobrze wiedzą co w trawie piszczy, unikają bezpośrednich odpowiedzi na bezpośrednio zadane pytania... " Muszę postroić" "Trudno powiedzieć, za wcześnie", "Muszę zmienić wzmacniacz/tw/wf" "Zona mnie wkurza, jak znajdę nową to odpowiem, bo może mieć to wpływ, na zakłamanie w odbiorze"....

Albo coś ma chęć grać albo nie i to słuchać praktycznie od razu, a dopiero potem można się bawić by wyciągnąć, coś więcej albo 100%, ale klocek sam z siebie szybko daje znać czy to gniot, czy dobry materiał do zabawy.

 

Trucku nie wszyscy jak ty chcą wydawać opinie po kilku minutowym odsluchu.

Mozna w ten sposób wydać opinie krzywdząca dla jakiegos produktu o czym ty chyba powinieneś wiedzieć najlepiej.

Glosnik zastapił w systemie inny i nic poza tym nie zostało zmienione.

Podłączony pod zerotnice, ktora była w systemie i pod zgranie jakie było wcześniej.

Jest tez mocno uzupełniony subem.

 

Mysle, ze za ok miesiąc bedzie mozna juz tego posluchac wtedy zapraszam.

Teraz moge powiedziec tyle, ze zapowiada sie ciekawie.

 

System bedzie 2 drozny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od dość długiego czasu R6 w drzwiach  :hyhy:  ..... i nie szukają właściciela.

Wydaje mi się jednak, że moje mają ........ od nowości srebrne membrany. 

Uważam, że to bardzo dobry głośnik do 2-way.

Wykresów do nich nie ma ale parametry TS były wtedy podawane.

 

Pozdrawiam

Stara Zrzęda  :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to bardzo fajne głośniki w swojej klasie. Wg mnie nie mają takiego zejścia jak R6A, co nie oznacza oczywiście, że bas jest słaby. Grają za to bardziej nasyconą, otwartą i szczegółową średnicą. To w odniesieniu do R6A, bo zrozumieałem że chodziło ci o porównanie tych dwóch.

Potwierdzam to co na pisał truck. Stwierdzić czy głośnik potrafi zagrać można już pod oryginalną zwrotnicą i nie wynaga to wielkiego strojenia :-)


Są to bardzo fajne głośniki w swojej klasie. Wg mnie nie mają takiego zejścia jak R6A, co nie oznacza oczywiście, że bas jest słaby. Grają za to bardziej nasyconą, otwartą i szczegółową średnicą. To w odniesieniu do R6A, bo zrozumieałem że chodziło ci o porównanie tych dwóch.

Potwierdzam to co na pisał truck. Stwierdzić czy głośnik potrafi zagrać można już pod oryginalną zwrotnicą i nie wynaga to wielkiego strojenia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co na pisał truck. Stwierdzić czy głośnik potrafi zagrać można już pod oryginalną zwrotnicą i nie wynaga to wielkiego strojenia :-)

 

 

Mistrzostwo czytania ze zrozumieniem ;-))

Może jakiś maleńki cytat ?

 

 

Wydaje mi się jednak, że moje mają ........ od nowości srebrne membrany.

 

Uważam, że to bardzo dobry głośnik do 2-way.

 

Srebrne jako materiał membrany , bo kolor raczej zawsze był czarny.

 Myśłę , ze jest to membrana magnezjowa , czyli metalowa raczej "twarda " ze wszystkimi tego skutkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pudle jest "aluminium cone" więc żadna magnezja :wink2:

 

Raczej chodziło o to , ze z koloru czy materiału nie było to srebro , chyba ze w "przekroju" :)

 

 

to chyba oznacza silny rezonans na 5kHz.

To się tu nazywa wyrazistość przekazu , piękna otwarta średnica i szczegółowość :) , zalecane do 2 way :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzostwo czytania ze zrozumieniem ;-))

Może jakiś maleńki cytat ?

 

 

 

Srebrne jako materiał membrany , bo kolor raczej zawsze był czarny.

 Myśłę , ze jest to membrana magnezjowa , czyli metalowa raczej "twarda " ze wszystkimi tego skutkami.

Nie miałem zamiaru nic cytować, chodziło mi o odniesienie się do sensu wypowiedzi. Nie czepiaj się kolego, bo dobrze wiesz co truck miał na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem zamiaru nic cytować, chodziło mi o odniesienie się do sensu wypowiedzi. Nie czepiaj się kolego, bo dobrze wiesz co truck miał na myśli.

 

Nie masz co cytować , bo Truck ani w jednym słowie nie odniósł się do fabrycznych zwrotnic .

Jedyną osobą która zwróciła na to uwagę jestem ja , tzn ze jeżeli chcemy coś powiedzieć o brzmieniu zestawu , to należy to robić z fabrycznymi zwrotnicami . Wszelkie "dłubane" zasadniczo zmieniają fabryczne brzmienie i trudno z tego wyciągać jakieś ogólne wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz co cytować , bo Truck ani w jednym słowie nie odniósł się do fabrycznych zwrotnic .

Jedyną osobą która zwróciła na to uwagę jestem ja , tzn ze jeżeli chcemy coś powiedzieć o brzmieniu zestawu , to należy to robić z fabrycznymi zwrotnicami . Wszelkie "dłubane" zasadniczo zmieniają fabryczne brzmienie i trudno z tego wyciągać jakieś ogólne wnioski.

Temat dotyczy brzmienia glośników R6. Wiec do napisania czegokolwiek na ten temat nie trzeba "stroić" systemu, w którym zostały zaaplikowane te przetworniki. Przykładowo więc napisałem o oryginalnych zwrotnicach.

Sens wypowiedzi trucka polegał na tym, że wiele osób, które zabierały głos w tym temacie, między innymi ty także, nie napisały szukającemu informacji koledze nic konstruktywnego na temat głośników. Truck zwrócił na to uwagę i co do tej części jego wypowiedzi przyznałem mu racje.

Oczywiście, że truck nie pisał nic o zwotnicach, nie zakładaj, że pozostali użytkownicy tego forum to idioci "nie umiejący czytać ze zrozumieniem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od soboty posiadam owy zestawik wooferów. Niewielkie wgniotki na membranach, jedna kopułka deilkatnie wciśnięta (spróbuję ją wyciągnąć w najbliższym czasie).

Zaaplikowałem je do obecnego zestawu, czyli podmieniłem woofery w zestawie Powerbass L-60Cx, bo to akurat miałem na przodzie.

Po pierwszych odłuchach jakieś spostrzeżenia już mam.

Dół zbliżony do Powerbassów lekko na korzyść R6, za to średnica DLSów nieporównywalnie lepsza.

Niedługo zamontuję zestaw Dego PO-650 i w tym zestawie też na jakiś czas podmienię wooferki na DLSy - zobaczymy co z tego wyniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I podlaczyles go do zwrotki od pb?

Czytajcie ze zrozumieniem :/

Nie da sie poprawnie określić dźwięku tych głośników nie podpinajac ich do fabrycznej zwrotnicy !

 

Zap sam pisales i specyficznym zachowaniu sie twardego materiału membrany.

W oryginalnej zwrotnicy znajduje sie układ rlc lagodzacy ta przypadłość.

Bez tego jak chcecie słychać tego glosnika?

 

Nie chciałem opisywać co usłyszałem bo nie podpisałem oryginalnej zwrotnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I podlaczyles go do zwrotki od pb?

 

Tak. I nie spodziewam się u siebie oryginalnych zwrotek do tych DLSów, wooferki kupiłem totalnie do zabawy.

Porównywałem różne woofery bez jakiejkolwiek ingerencji w resztę systemu.

Więc jeśli mówimy o TYCH WOOFERACH NA ORYGINALNYCH ZWROTNICACH to nie mam nic do powiedzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od soboty posiadam owy zestawik wooferów. Niewielkie wgniotki na membranach, jedna kopułka deilkatnie wciśnięta (spróbuję ją wyciągnąć w najbliższym czasie).

Zaaplikowałem je do obecnego zestawu, czyli podmieniłem woofery w zestawie Powerbass L-60Cx, bo to akurat miałem na przodzie.

Po pierwszych odłuchach jakieś spostrzeżenia już mam.

Dół zbliżony do Powerbassów lekko na korzyść R6, za to średnica DLSów nieporównywalnie lepsza.

Niedługo zamontuję zestaw Dego PO-650 i w tym zestawie też na jakiś czas podmienię wooferki na DLSy - zobaczymy co z tego wyniknie.

Czy głośnik z wciśniętą kopułką ma może serial. no. 102005 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy głośnik z wciśniętą kopułką ma może serial. no. 102005 ?

Nie. Jest prawie 3 tysiące późniejszy numerek. Na pewno wooferki nie pojawiały się w internecie ani nic jeśli o to chodzi :P

Były zamontowane parę lat temu w samochodzie demonstracyjnym jakiejś firmy, potem auto trafiło do prywatnej osoby i ja zakupiłem je od tej osoby osobiście.

Gdybym zebrał się wcześniej to miałbym je w lepszym stanie, ale koleś zaniedbał je trochę podczas przeprowadzki :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...