Skocz do zawartości

Telewizor LED 32"


MichuPG
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów. Niestety po 10-cio letniej kadencji mój stary telewizor z tzw "dupą" wyzionął ducha. Stoję przed wyborem nowego, lecz jest ich ogrom. Może któryś z kolegów mógł by coś polecić? No i maksymalny rozmiar to 32",niestety większy mi się nie zmieści,no i nonsensem jest instalowanie większego telewizora w małym pokoju.. Oficjalnie będzie się on znajdował na wysokości ok. 160 cm (jest to jedyne miejsce jakie uda mi się wygospodarować na TV). Nie potrzebuję mega wodotrysków,ale takie funkcje jak Full HD,min. 2x HDMI,USB, czy choćby Wi-Fi chciał bym żeby posiadał :) W internecie wyczytałem,że najlepszy był by dla mnie telewizor z panelem IPS,ze względu na oglądanie obrazu pod kątem. Cena myślę do 1500 zł. Znalazłem takie oto cudo http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/panasonic-tx-l32e6e.bhtml#opis ,niestety nieznacznie przekracza budżet,ale jak nie znajdzie się nic lepszego to może przekonam się na dołożenie paru groszy.

Proszę śmiało pisać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem własnie po maratonie sklepowym,4 godziny oglądania i chyba znalazłem faworyta. TV od razu rzucił mi się w oczy ostrzejszym w porównaniu do przeciwników obrazem,eksplozją kolorów i jakością wykonania. Chciało by się rzec "niebo a ziemia" w porównaniu z poprzednikiem,lecz firma ta sama,czyli Philips. Przestudiowałem dziesiątki ulotek i gazetek sklepowych,lecz ten wybija się poza rywali chyba wszystkim :) Przejdę do sedna. Jest to ten model : http://allegro.pl/telewizor-3d-led-32-philips-32pfl4508h-smart-200hz-i3942605027.html cena w EURO RTV AGD wynosi 1539 zł. Konkurował on tylko z jednym telewizorkiem,jakimś SONY,lecz uległ mu pod wpływem ilości wyjśc/wejśc HDMI,USB (model ten posiada aż 4 HDMI i 3 USB!) do tego będę mógł zsynchronizować obraz z urządzenia Android z telewizorem i możliwością nagrywania przez USB. Bardzo mi się spodobał,do tego raty 0%. Jak na razie mogę polecić,najprawdopodobniej jutro zagości już w domu,w tedy będę się mógł o nim szerzej wypowiedzieć. Żeby nie było,nie kierowałem się opcją 3D (i tak pewnie nie będę tego używał :D )

PS. Do tego opis jak znalazł dla Naszego forum : "Poczuj moc 20 W RMS dzięki technologii Incredible Surround

Stwórz naturalną scenę dźwiękową. Potężne wzmacniacze i system Incredible Surround zapewniają w pełni przestrzenne efekty dźwiękowe o większej głębi i rozpiętości, które stanowią doskonałe uzupełnienie wspaniałego obrazu." :D


Jestem własnie po maratonie sklepowym,4 godziny oglądania i chyba znalazłem faworyta. TV od razu rzucił mi się w oczy ostrzejszym w porównaniu do przeciwników obrazem,eksplozją kolorów i jakością wykonania. Chciało by się rzec "niebo a ziemia" w porównaniu z poprzednikiem,lecz firma ta sama,czyli Philips. Przestudiowałem dziesiątki ulotek i gazetek sklepowych,lecz ten wybija się poza rywali chyba wszystkim :) Przejdę do sedna. Jest to ten model : http://allegro.pl/telewizor-3d-led-32-philips-32pfl4508h-smart-200hz-i3942605027.html cena w EURO RTV AGD wynosi 1539 zł. Konkurował on tylko z jednym telewizorkiem,jakimś SONY,lecz uległ mu pod wpływem ilości wyjśc/wejśc HDMI,USB (model ten posiada aż 4 HDMI i 3 USB!) do tego będę mógł zsynchronizować obraz z urządzenia Android z telewizorem i możliwością nagrywania przez USB. Bardzo mi się spodobał,do tego raty 0%. Jak na razie mogę polecić,najprawdopodobniej jutro zagości już w domu,w tedy będę się mógł o nim szerzej wypowiedzieć. Żeby nie było,nie kierowałem się opcją 3D (i tak pewnie nie będę tego używał :D )

PS. Do tego opis jak znalazł dla Naszego forum : "Poczuj moc 20 W RMS dzięki technologii Incredible Surround

Stwórz naturalną scenę dźwiękową. Potężne wzmacniacze i system Incredible Surround zapewniają w pełni przestrzenne efekty dźwiękowe o większej głębi i rozpiętości, które stanowią doskonałe uzupełnienie wspaniałego obrazu." :D

Ten w aukcji posiada 3 wyjścia HDMI oraz 2 USB,lecz ten,który oglądałem dzisiaj posiada po jednym więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Konkurował on tylko z jednym telewizorkiem,jakimś SONY,lecz uległ mu pod wpływem ilości wyjśc/wejśc HDMI,USB (model ten posiada aż 4 HDMI i 3 USB!) do tego będę mógł zsynchronizować obraz z urządzenia Android z telewizorem i możliwością nagrywania przez USB.

No ale wychodzi na to że potrzebujesz bardziej monitora niż TV :)

A jak z obrazem? HDripy z dysku puszczałeś w sklepie? Ja poszedłem z dyskiem do sklepu i popatrzyłem jak sobie poszczegłone TV z odtwarzaniem radzą i wyszedłem z tym który w cyferkach był najsłabszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysku nie podłączałem,czytałem opinie że ładnie odpala filmy i muzykę z pamięci przenośnych :) A co do 7x HDMI to w sumie racja,w moim przypadku będą potrzebne 2 wejścia,jedno na dekoder,drugie na podłączenie lapka. Kupując teraz tv patrzę tak... przyszłościowo :) Nie chcę wymieniać go na nowy za 2 lata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


No ale wychodzi na to że potrzebujesz bardziej monitora niż TV
A jak z obrazem? HDripy z dysku puszczałeś w sklepie? Ja poszedłem z dyskiem do sklepu i popatrzyłem jak sobie poszczegłone TV z odtwarzaniem radzą i wyszedłem z tym który w cyferkach był najsłabszy

 

Całkiem przypadkiem w sklepie puszczają najlepszy sygnał na TV, którego najbardziej chcą się pozbyć, bo np. mają na niego największą marżę, albo zwyczajnie to stary model. A Wy łykacie ten marketing jak młodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Całkiem przypadkiem w sklepie puszczają najlepszy sygnał na TV, którego najbardziej chcą się pozbyć, bo np. mają na niego największą marżę, albo zwyczajnie to stary model. A Wy łykacie ten marketing jak młodzi.

Może być jak piszesz i to w wielu przypadkach. Spytałem sprzedawcę co może polecić no i zaprowadził nas do trzech sztuk, ja wypatrzyłem jeden dodatkowo a żona jeszcze drugi - oba nie były polecane przez sprzedawcę no ale jednak jeden z nich kupiliśmy, nie był najtańszy i jeszcze miał mieć kłopoty z polskimi napisami, a kłopotów nie ma żadnych.

Ten który zakupiłem zdecydowanie najlepszej jakości obraz miał ale miałem wrażenie, że sprzedawca podprowadza nas do tych, które chciał sprzedać więc też myślę że w tym wciskaniu towaru przez sprzedawcę coś jednak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę doradzić to wybierz tv który wg Ciebie najlepiej wyświetla obraz, do tego służy telewizor. Funkcjonalnością i bajerami bym się nie przejmował. Producenci każą sobie za to słono płacić, a zazwyczaj te dodatki są mocno niedopracowane. Przerobiłem już sporo sprzętów i wiem coś na ten temat. W sklepie powiedzą Ci, że jak teraz tv nie obsługuje jakiegoś formatu video z nośnika usb, to na pewno najbliższa aktualizacja firmware to naprawi... bzdura.

Podobnie z innymi wodotryskami. przeglądarka Internetowa się zacina, yotube zawiesza tv, albo jeszcze inne przypadki. 

Na rynku od jakiegoś czasu pojawiły się urządzenia o wspólnej nazwie "smart tv box". To  nic innego jak komputer z systemem android i lepszą lub gorszą nakładką. Występują w różnych formach, niektóre to małe pudełeczka, inne wyglądają jak większy pendrive. Wpinasz to w złącze HDMI i masz wszystko czego dusza zapragnie: internet wifi, odtwarzacz video, muzyki i czego dusza zapragnie. Aplikacje w milionach szt. z Android Market.

Właśnie testuję takie pudełko. Nawet ładnie wyświetla obraz, skanuje mi całą sieć domową po SMB i potrafi czytać pliki z dysków sieciowych. Puściłem kilka filmów i jest bajka. Na co dzień oglądam na tym weeb.tv

3D w telewizorze 32 cale to też chyba nie za bardzo, no chyba, że oglądasz z odległości 1m, ale wtedy szkoda oczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszecie,babka w sklepie polecała mi chyba jakiegoś Toshibę,chwalił i najchętniej by ręce wycałowała... Jednak wybór zostawiłem sobie :) Z 3D i tak zapewne nie będę korzystał,internet - czemu nie,można spróbować :) Zobaczymy jak będzie,dzisiaj się wszystko wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki model polecała. Ja akurat mam plasme, bo LCD jakoś do mnie nie dociera. Kiedy szukałem swojego tv też sporo czytałęm i oglądałem i właśnie Toshiba miała jeden model LCD, który w pewnych aspektach był lepszy od mojej plasmy (chodzi o parametry wyświetlania obrazu, nie o funkcjonalność). Tyle, że ten tv kosztował wtedy 15k :szok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizorek dzisiaj zawitał do mnie. Na razie podłączony pod telewizję naziemną,ponieważ stary dekoder nie posiada wyjścia HDMI. Z pierwszych wrażeń mogę powiedzieć,że bardzo dobrze odwzorowuje kolory,ładnie trzyma ostrość i obraz w HD jest naprawdę bardzo wyrazisty. Z innych rzeczy to może... pilot. Bardzo prosta konstrukcja,nawet dziecko poradziło by sobie z obsługą. Proste,intuicyjne menu. Ogrom opcji dostosowania obrazu i dźwięku. 3D nie testowałem ze względu na brak okularów. A właśnie-apropos okularów. Czy np takie okularki: http://allegro.pl/lg-cinema-3d-okulary-3d-oryginal-biale-lub-czarne-i3914290662.html sprawdzą się? Nie wyobrażam sobie kupna 4 par okularów po 200 zł sztuka! Jeżeli ktoś z Was ma/miał do czynienia z takimi,bądź podobnymi okularami to prosił bym o wypowiedź. Szczerze mówiąc,po tym jak pooglądałem trochę obrazu 3D w sklepie naszła mnie ochota na przetestowanie go na moim telewizorze :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w domu po rozpakowaniu patrzę a po wyciągnięciu TV z pudła w środku pusto. No to skok na internet i faktycznie producent nie dołącza okularów do tego telewizora.. :kwasny:


Znalazłem tylko tyle,że do tego telewizora powinny być używane takie oto okularki: http://www.euro.com.pl/okulary-3d/philips-pta509.bhtml  masakra... 90 zł za parę,przy zakupie czterech robi się z tego ładny kawał pieniądza..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał , na Śląsku nie ma już "analoga" ;)

 

 

 


Na razie podłączony pod telewizję naziemną,ponieważ stary dekoder nie posiada wyjścia HDMI. Z pierwszych wrażeń mogę powiedzieć,że bardzo dobrze odwzorowuje kolory,ładnie trzyma ostrość i obraz w HD jest naprawdę bardzo wyrazisty.

 

Jeśli nie podłączyłeś odtwarzacza BR to z ful HD nici panie , a to co testowałeś to tylko 720 :) Żadna stacja nie nadaje w fulHD i pewnie prędko nie będzie  :wsciekly:

 Efekty 3D to też raczej tylko z blureja , bo jesli nawet jest w twoim TV opcja konwersji 2D do 3D , to  to 3D jest ... szkoda oczu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupiłeś LG to i tak okularki masz sporo taniej, bo to jedyna firma, która stosuje technologię polaryzacyjną w 3D, inne firmy mają systemy migawkowe i wtedy okularki zaczynają się od 200zł w górę.

Do taniego tv nigdy nie było okularów gratis. Jedynie w droższych modelach. Na serwisach aukcyjnych można kupić za kilka zł okulary polaryzacyjne, kup to i zobacz czy stykną, jeśli tak, masz problem rozwiązany.

3D, to nie tylko BR, w sieci jest cała masa filmów w tym formacie do odtworzenia na dowolnym urządzeniu, które akceptuje kontener mkv. Telewizor sam wykryje sygnał 3D i albo sam się przełączy, albo wyświetli informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...