Skocz do zawartości

2 radia do 1 głośnika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy użyłem wyszukiwarki, przeglądnąłem FAQ i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie (może słabo szukałem za co przepraszam). Pytanie brzmi: Czy mogę podłączyc 2 radia do 1 głośnika? tzn. mam zamontowane fabryczne radio po siedzeniem pasażera ze staerowaniem przy kierownicy, chce dołożyc drugie radio+ wzmacniacz+subwoofer, tylko tych oryginalnych głośników nie chce zmieniac, ani wyciągac radia fabrycznego. Chce podpiąc do wzmacniacza subwoofer i 4 oryginalne głośniki tylko czy nie będzie to przeszkadzało(oczywiście jak będzie grało jendo radio to drugie będzie wyłączone).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebna jest separacja obydwu końcówek mocy za pomocą przekaźnika?przekaźników - to żadna wielka elektronika tylko trochę z tym roboty.

Nie rozumiem tylko koncepcji czemu to ma służyć (jak Ci się znudzi nowe radio to dla odmiany włączysz sobie stare ?) nie prościej po prostu wypiąc kostkę z oryginalnego radia  :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że radio które chce dołożyc 4 lata temu kosztowało 200zł (więc gra jak gra) chce go dołożyc tylko ze względu na subwoofer a ponieważ sam subwoofer nie będzie grał za dobrze chciałem podpiac do tego radia jeszcze jakieś głośniki najlepiej te orynalne które mam w drzwiach. Żeby wyprowadzic antene do tego radia jest strasznie dużo kombinacji(a samo radio nie odbiera na tyle dobrze żeby tyle kombinowac), Dlatego chciałem miec oryginalne radio które jest schowane pod siedzeniem pasażera do słuchania stacji radiowych a gdy najdzie mnie ochota na coś mocniejszego włączyc sobie 2 radio które byłoby podłączone pod subwoofer i 4 głośniki. Oryginalne radio nie wiem nawet jak wygląda bo jest zabudowane a sterownie do niego jest przy kierownicy i za pomocą pilota. Owszem mógłbym spróbowac podłączyc wzmacniacz i subwoofer pod oryginalne radio ale sami wiecie jak brzmi dźwięk z tranmitera FM za 6zł, a w tym które chce dołożyc mam wejscie na AUX, karte SD i USB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z transmitera to faktycznie kicha, ale już lepiej daj konwerter Hi - Low do tego radia co masz i obadaj jakiś piecyk z auxem - podłączysz do niego telefon albo innego ipoda. Mniej roboty przede wszystkim. A efekt na pewno nie gorszy :)

 

Oczywiście można zrobić jak koledzy proponują, ale to tak na około i myślę, że dużo mniej wygodne w obsłudze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...