Skocz do zawartości

jeden głośnik - dwa źródła - uszkodze czy nie?


Haiso
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy można podłączyć dwa źródła do jednego głośnika - chodzi mi o podłączenie fabrycznych kabli głośnikowych z kostki ISO i przewodów od wzmacniacza. Chciałbym podpiąć się do kostki ISO z zestawem głośnomówiącym żeby dźwięk po wyciszeniu radia szedł na głośniki w drzwiach. W takim wypadku końcówkę w radiu wyłączę - ale wiadomo może się zdarzyć że ustawienia z jakiegoś powodu się zresetują albo sam bezmyślnie włączę - co wówczas? uszkodzę głośnik, końcówkę mocy??? czy raczej nic się nie będzie działo?

Może lepiej użyć przekaźnika który rozłączy przewód remote?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji. To, że wyłączysz końcówkę mocy w radiu nie oznacza że odcinasz jej wyjścia od "kostki iso". Taki zabieg można wykonać jedynie na multiplekserze lub przekaźniku DPDT, 12V DC sterowanym z dodatkowego wyłącznika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki zabieg można wykonać jedynie na multiplekserze lub przekaźniku DPDT, 12V DC sterowanym z dodatkowego wyłącznika.

 

 

Ok, ale czy dobrze rozumiem? przekaźnik powinien przy podaniu sygnału z zestawu odciąć remote?

 

 

Jeszcze zostaje inne rozwiązanie - i to chyba powinno zadziałać - mam głośniki w tylnych drzwiach podpięte tylko pod radio (nie używane do muzyki) - dokładając tą przejściówkę ISO (z CK-200 - bo taki ma być zestaw) sygnał zestawu powinien być realizowany na tylnych głośnikach - chyba że radio uczestniczy we wzmocnieniu sygnału dla zestawu - to może być kicha przy wyłączonej końcówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekaźnik powinien przy podaniu sygnału z zestawu odciąć remote?

 

 

NIE ! Rozłączenie remote czy wyłączenie końcówki mocy to żadne wyjście. Chodzi o przełączanie głośników za pomocą przekaźnika - Przekaźnik DPDT ma styki 2x COM , 2x NC, 2x NO. Do styków COM podłączasz system przedni, do NC podłączasz np. wyjście głośników z radia a do NO wyjście głośników ze wzmacniacza. Do cewki podłączasz mase zasilania i plus przerywany jakimś wyłącznikiem który gdzieś zamieścisz lub, jeśli zestaw daje jakiś sygnał o poziomie +12V może sterować automatycznie tym przekaźnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co pokazuje się na wyświetlaczu 9835r w chwili zadziałania Mute z zestawu głośnomówiącego?? Interrupt??

 

Wyciszenie sterowane jest masą i CK-200 na Mute podaje masę cały czas - po podłączeniu radio wyświetla Interrupt - jeśli powinno wyświetlać coś innego podczas rozmowy tzn że mam gdzieś zwarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycisza ale na stałe niestety (po złączeniu mute z zestawu z różowo-czarnym) i mimo poszukiwań nie znalazłem sposobu żeby ten zestaw sterował tą funkcją (nie ma nigdzie zmiany napięcia po tym jak dzwoni telefon) - trudno. Pozostanie mi zamontować "mute" ręczne na mikro wyłączniu przy pilocie zestawu:)

 

Nie będę zakładał kolejnego tematu - a mam jeszcze jedno pytanie - w wiązce kabli od radia na kablu żółtym (12V z aku) jest szara puszka - założona tylko i wyłącznie na jednym kablu, choć jest jeszcze miejsce na drugi - co to takiego?? jakiś stabilizator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...