Skocz do zawartości

Seat Leon - amatorskie poprawki po profesionalistach ;)


umek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WitamKolega zrobił sobie granie w tzw. profesjonalnym zakładzie caraudio, i grało to jakoś nie do końca tak jak on chciał.Zostałem poproszony o poustawianie sprzętu, ale po wejściu do auta okazało sieże radio w Leonie jest oryginał i z wyjść głośnikowych zostałwyciągnięty sygnał konwerterem high to low.Sprzęcik jaki został założony przez firmę CA:- wzmacniacz Powerbass ASA-700.5x (4 kanały po 50W + sub 200W)- 2 komplety głośników Rainbow DL-C6 (przednie i tylne drzwi), jeden z kompletów do sprzedania- sub Rainbow Hammer 10"- zestaw kabli (zasilające 20mm2, 4 x głośnikowe 1,5mm2, jedna sygnałówka no name i 3 rozdzielacze - montaż (o którym będzie niżej)Za wszystko został skasowany 4kzł.Sound na tamtą chwilę to typowe dudnienie z subem zabijającym całą resztę.Udało mi się namówić kolegę do poczynienia jakiś ruchów celem odratowania włożonych pieniędzy w mało cieszące granie.Dlatego bez ustawiania czegokolwiek przeszliśmy do zamówienia radyjka i został nim Clarion DXZ958RMC.

post-7583-0-09926600-1391202812_thumb.jpg

 

Po podłączeniu radia i odsłuchu, od razu było jasne, że przednie drzwi nie były tłumione.

 

Montaż wooferów:

 

post-7583-0-86976700-1391205681_thumb.jpg

 

No to jak powiedzieliśmy A, trzeba było brnąć dalej i Maciek kupił 2 pary sygnałówek z giełdy forumowej, 3,5m2 maty GMS 07XL, kawałek GMS DP2 i kawałek GMS 022.

 

Zaczeliśmy od pociągnięcia kabelków środkiem, pierwsza para została w progu, tak jak to zrobili fachowcy (nie sieje)

 

post-7583-0-52779700-1391206073_thumb.jpg

 

Dalej rozbiórka boczków i widok super wytłumionych drzwi:

 

post-7583-0-23976600-1391206350_thumb.jpg

 

Mata pieinga została przyklejona na mokre :O i oczywiście brudne drzwi, dzięki czemu łatwo udało nam się ją odinstalować od str pasażera, natomiast od str kierowcy częściowo tylko odłaziła więc poodcinaliśmy to co fruwało:

 

post-7583-0-98813700-1391206864_thumb.jpg

 

Na fotce widać profil aluminiowy - patent podpatrzony od derek81 z jego Marei HLX

 

A tu kolejne zdjęcie z profilem aluminiowym usztywniającym zewnętrzną blachę drzwi (etap schnięcia):

 

post-7583-0-12047400-1391207085_thumb.jpg

 

Dalej wyklejanko matami zewnętrznej blachy i wewnętrzej od wewnątrz gdzie się tylko dało

 

post-7583-0-34720900-1391207183_thumb.jpg

 

na to GMS DP2:

 

post-7583-0-69666700-1391207469_thumb.jpg

 

DP2 zostało zabezpieczone przed chłonięciem wody:

 

post-7583-0-69889600-1391207659_thumb.jpg

 

Boczki zostały potraktowane flexem, żeby zrobić miejsce na pierścienie

 

post-7583-0-60681200-1391207891_thumb.jpg

 

i masą uszczelniającą Boll z dodatkiem ścinek z maty z włókna szklanego

 

post-7583-0-42902800-1391208063_thumb.jpg

post-7583-0-31650300-1391208162_thumb.jpg

 

dystanse też już częściowo przygotowane

post-7583-0-49935000-1391208268_thumb.jpg

 

W poniedziałek ruszamy z najtrudniejszym etapem, czyli zamykanie otworów w drzwiach i montaż dystansów.

 

Na otwory montażowe wstępny patent jest taki, żeby z pasków blachy alu 2mm powyginać wymagane kształty i przymocować to na nitach w szerz i kilka w zdłóż + z jednej i drugiej strony matami 07XL.

 

Gorzej z dystansami i ich nakierowaniem, ponieważ pierścień z dołu muciałby mieć ok 6cm grubości a z góry taki jaki jest czyli 3cm przylegające do blachy ma odpowiednią długość.

 

Odnośnie tweeterów to są narazie wklejone w boczkach koło klamek przez zakład CA i staram sie przekonać właściciela do przeniesienia ich na słupki no i przejście z pasywnych zwrotek na aktiv z radia. Myśle że w niedalekiej przyszłości będzie to ogarnięte, bo to kumaty chłopak i zaczyna rozumieć o co chodzi :)

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

sorki ale czegoś nie pojmuje, skoro kolego "umek" znasz się na rzeczy to nie pomogłeś koledze w zrobieniu instalki od początku i odesłałeś go do firmy???  nie skontaktował się z tobą i od tak co mu zaproponowali to łyknął to??  temat z science fiction i teraz będzie nie 4 a 10 kz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki ale czegoś nie pojmuje, skoro kolego "umek" znasz się na rzeczy to nie pomogłeś koledze w zrobieniu instalki od początku i odesłałeś go do firmy???  nie skontaktował się z tobą i od tak co mu zaproponowali to łyknął to??  temat z science fiction i teraz będzie nie 4 a 10 kz :D

 

O wszystkim dowiedziałem się już niestety po fakcie i jedyne co mogłem zrobić to to co aktualnie się dzieje. Tak też nieszczęśliwie wyszło, że zakład który to montował to też znajomi właściciela Leona i zaufał że zrobią to dobrze nie kontaktując się ze mną.

Straty jakieś będą, ale lepszy tysiak w plecy i ostatecznie powrót na dobrą drogę niż poddanie sie na etapie straconych 4 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam firmy ktora to montowala ale nie wiemy jakie byly ustalenia z klientem (szybka wrzuta czy "montaz") wiec zarzucanie czegokolwiek jest nieporozumieniem , bo moze proponowali "montaz z wytlumieniem" ale kolega sie uparl lub nie chcial tyle wydac? Dobrze byloby podac nazwe firmy i podac im link do tematu aby oni mogli sie ustosunkowac i niejako bronic zeby bylo fer .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

Taki montarz to pewnie sam właściciel by sobie zrobił po nawet niezbyt wnikliwym przejrzeniu forum.

Tak czasem jest że  po znajomości to tak  jak od macochy .

Ale dobrze że wraca to na właściwą drogę.

Działaj bo kierunek prawidlowy.

Ponawiam pytanie o mase Bolla +  ścinki z włóknem .Czy efekt usztywnienia boczka jest zadowalający? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, może wtrącę się JA, czyli właściciel samochodu :). Do tej pory nie zagłębiałem się w temat Car Audio, przeznaczyłem sobie na to jakąś tam kwotę i zapytałem o to w zakładzie, w którym zapytałby o to każdy logicznie myślący laik - "Montaż głośnikówi i radioodbiorników". Wspomniałem tylko : "fajnie by było, gdybyś te drzwi jeszcze wygłuszył". Nigdy w życiu nie widziałem rozebranych i wygłuszonych drzwi tak, jak Pan Bóg przykazał. O wszystkich kosztach mnie informował do tej pory, czyli ceny wzmacniacza i poszczególbych głośników. Przy odbiorze fury powiedział "no coś tam wygłiuszyłem ale ciężko było się dostać". Moja historia z zakładem chyba bardziej amatorskim niż "umek" dobiegła końca i nie ma nad czym debatować. Mieszkamy w Bieszczadach, więc też nie możemy dużo wymagać od zakładów, które zajmują się nagłośnieniem w samochodzie. Teraz zostałem przekonany do tych wyżej opisanych modyfikacji i nie mogę doczekać się efektu końcowego :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działajcie i zróbcie to tak jak powinno być zrobione.Pytanie do właściciela,czy robiłeś jakiś krok w kierunku odzyskania chodź części kwoty wydanej ? bo 4 tysie przy takich błędach to troszkę dużo,chyba że uda się wyrwać jakąś rekompensatę od zakładu w postaci sprzętu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem sobie temat... I zastanawia mnie jedna, wydaje mi się, istotna rzecz.

 

Leon= toledo = golf 4.

 

Do czego zmierzam?

Pisaliście o zamykaniu otworów na drzwiach - spoko, oczywista sprawa, że się powinno to zrobić... Tylko kurka wodna gdzie jest oryginalna blacha, która "zamyka" otwory technologiczne? Byłoby chyba sporo roboty mniej.

Przecież ona jest tak w leonie, jak i w toledo czy golfie 4. A tu nigdzie jej nie widzę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie : 

Dostałeś jakiś rachunek za ww prace  z podziałem  na koszt elementów i wartość usługi??

 

Jeżeli tak to jest to firma która działa legalnie, opłaca ZUS, etc więc musi zarobić.

Mam nadzieję że wiecie do czego zmierzam.

 

I tak jak Powalla napisał, druga strona powinna się wypowiedzieć, bo obsmarować to można każdego za wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tu nie do końca też chodzi o samą kwotę czy ustalenia,Mi bardziej chodzi o błędy montażu.Jeśli ktoś bierze się za pracę i podaje się jeszcze za zakład CA a np.przykleja matę na brudne i nie odtłuszczone drzwi to jakieś nie porozumienie.Powinna "firma" jeśli się za taką podaje ponieść konsekwencję błędu montażu i to jeszcze błędów podstawowych.Druga sprawa to już ustalenia właściciela i zakładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celem tematu nie było obsmarowanie nikogo tylko obiektywne ocenienie montażu firmy się tym zajmującej i docelowy kierunek prac robionych przez nas.

Wiem że wygląda to troche stronniczo, bo nie widzieliście całej instalki, tylko te elementy które do tej pory przedstawiłem i nie znamy, tak wy jak i ja, ustaleń z klientem, ale po pierwsze założe sie że większość z was mając zakład starałoby się za wszelką cenę odwieść klienta od tak ulokowanych pieniędzy, co w przypadku Maćka (właściciela Leona) nie było niczym trudnym i w tydzień udało nam sie skompletować większość materiałów potrzebnych do właściwego tłumienia drzwi, rzekłbym że nawet na tip top, a co do radia to zakup został dokonany w dzień rozmowy (od czaszuni z forum).

Druga sprawa tak jak zauważył zygastg odklejone częściowo maty, które zostały przyklejone na brudne i prawdopodobnie mokre drzwi zasługują na krytykę.

 

W poniedziałek też zrobimy zdjęcie zaizolowanych razem kabli i puszczonych progiem, tzn prądowych, głośnikowych i sygnałowy razem!

 

Dźwięk jaki zastałem w aucie też opisałem i powinno dać wam to do myślenia. Sub na radiu ściszony na minimum, bo tyle potrafil sobie ustawić właściciel, a mimo to wręcz zabijał resztę swoim "zbalansowaniem". To było główną przyczyną poproszenia mnie o ustawienie dźwięku w aucie - za duży bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż to złodzieje, nie wazne jakie były ustalenia za taka robotę 4 koła to trochę za dużo, fakt, że pewnie policzyli sporo za sprzęt, ale mimio wszystko. Z drugiej jednak strony, jak to sie mówi - ślepy w karty nie gra. Dobrze jednak, że jakoś koledze pomagasz z tym i pewnie jakis efekt wymierny osiągniesz, kwestia czy zadwolający właściciela, napewno będzie znacznie lepiej niż przed.  Jednostka tez dobra. Apropos tych profili alu, mam identyczne na stanie i czekaja na przyklejenie - jestem ciekaw efektu bo spodziewam się, że usztywni to mocno blachy, taka mam nadzieję. Na co kleisz - klej/silikon do szkła??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Na co kleisz - klej/silikon do szkła??

Były próbki w sklepie sklejone tym klejem i wydawało się super solidnie, do tego przeznaczony jest do drewna i do metalu, także będziemy tym też mocować dystanse.
Blacha bez tych profili aluminiowych łatwo się uginała teraz jest sztywniej, także myśle że przyniesie to pozytywne skutki w graniu.

Ponawiam pytanie o mase Bolla +  ścinki z włóknem .Czy efekt usztywnienia boczka jest zadowalający? 

Smarowanie to była ostatnia czynność wczorajszego dnia i na razie czekamy aż wyschnie, wtedy opisze jak sie trzyma i czy usztywnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... i właśnie takie coś jest wkurzajace, juz pal licho jaka mata czy jakie kable. Cena tez jest drugorzedna w tym wszystkim. Ale klejenie maty na brudne drzwi czy kładzenie razem skręconych kabli sygnałowych z zasilajacymi to marnowanie pieniędzy klienta zapłacił za te maty i zapłacił za robociznę, położenie zaś osobno kabli także nic nie kosztuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli 1150 za usługę tego Typu to chyba przy dużo.

95 Km dalej od Leska jest Essa - myślę że za tę kwotę którą w sumie wydałeś miałbyś wszystko zdecydowanie lepiej i zamontowane, i zestrojone, i dopasowane, i doradzone, jak byś umówił dogodny termin to myślę że w 2-3 dni było by wszystko ogarnięte.

 

Szkoda że nie porozmawiałeś wcześniej z Umkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie powiem Wam że jeśli nie znałbym się i oddał auto do zakładu CA to napewno bym podjechał spojrzeć co się tam dzieje bo za dużo razy słychać że wzięli kasę i odjeba.i maniane. Wiem że nikt nie lubi jak się mu patrzy na ręce ale czasem warto podjechać wiadomo że byli to znajomi kolegi z Leon-a więc tym bardziej nie było by problemu jakby zajrzał co się dzieje.

 

 

Jeżeli 1150 za usługę tego Typu to chyba przy dużo.

95 Km dalej od Leska jest Essa - myślę że za tę kwotę którą w sumie wydałeś miałbyś wszystko zdecydowanie lepiej i zamontowane, i zestrojone, i dopasowane, i doradzone, jak byś umówił dogodny termin to myślę że w 2-3 dni było by wszystko ogarnięte.

 

Szkoda że nie porozmawiałeś wcześniej z Umkiem.

 

albo szkoda że na forum nie zajrzał bo troche by posiedział poczytał i zrobił to sam z efektem sądzę że nie gorszym niż to co mu zrobili w zakładzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...