Skocz do zawartości

Foka Kubsona z weną Vampirka :) [Focus Mk1]


kubson123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pomijam aspekt doboru "cięć", ale wg mnie prosty filtr LPF 12 db/okt realizuje sie cewką szeregowo i kondensatorem rownolegle, a filtr HPF 12db/okt kondensatorem szeregowo i cewką równolegle (z założenia). Jakim cudem udalo wam sie 2x12db/okt zrealizować przy użyciu 1 cewki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 135
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Aktywnie cięty jest Sub, Wf od dołu i od góry, średniak od dołu.

 

Zwrotka realizuje Cięcie od góry średniaka i od dołu tw. na zdjęciu jeszcze nie widać 2 elementów zwrotki znajdujacych się pod kondensatorem u góry :) Chcieliśmy to upchać dość kompaktowo więc się udało.

 

Aeron nie nie drze się to nam w miejscu podziału. Po to zrobilem tlumik 3db dla średniaka.

 

P.S. Generalnie jak napisalem w poście powyżej jest to pierwsza moja pasywna zwrotka zrobiona samodzielnie i jeszcze bardzo wiele nauki przede mną żebym to jakkolwiek ogarniał w sposob jak to powinno wyglądać. Niemniej mam nadzieję że nauka w las nie pójdzie. Póki co uczę się odczytywać wykresy z CLIO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dwa dni (chociaż dla niektórych tylko dwa dni) słucham swoich płyt na owym zestawie... przy 2way'u niektóre utwory brzmiały super, inne pozostawiały delikatny niedosyt :-/

Aktualnie tego efektu nie ma :) (przynajmniej na razie się nie zdarzyło)

Przy dwóch drogach przeszkadzało mi, że mam dość wysoko ciętego kicka od dołu, ale jak spróbowałem zejść nim niżej, to czegoś zaczynało brakować. Cały czas trzeba było nadrabiać niedobór basu subem :/ mało profi...

Teraz, gdy za średnicę zaczęły odpowiadać RA odciążyłem tymi pasmami TEQ'i, dzięki czemu odcieliśmy je na 63hz 12db/okt (albo 18, musiał bym zerknąć w radio :P ) do 500hz 12db/okt. Obsługiwanie niższych rejestrów kickom dało 2nd życie :)

Zawężenie ich pracy wyszło na mega plus :) Sub w tej chwili też został "opuszczony" i odpowiada za najniższe rejestry...

 

W tej chwili słucha się tego wszystkiego bardzo przyjemnie.

Nie muszę chyba dodawać, że głośności też się zmienił - możemy słuchać ciszej i słyszymy więcej :) ale jak chcemy "przypie.... z granata" nic nie stoi na przeszkodzie by zakręcić gałką do wartości Volume, których wcześniej nie osiągałem ze względu na pojawiające się niedąciągnięcia w niektórych pasmach.

 

p.s. Bałem się trzech dróg, bo na forum spotkałem się z opiniami, że ciężko je zestroić, a tu taki suprajs! Albo mamy z Vampirkiem mega farta (chodź w to skromnie nie wierzę), albo rzeczywiście mamy dryg do CA :-D Grunt, to wiedzieć co się chce uzyskać! W końcu musi się udać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

TEMAT DO ZAMKNIĘCIA

 

Faka śmiga pod innym wodzirejem :)

 

Z ciekawostek muszę tylko dodać, że zanim ją pogoniłem miałem na pokładzie jeszcze jedną wariację na temat trzech-dróg :) ...ale o tym pewnie w przyszłości, przy okazji innego (już kupionego) pojazdu ;-)

Sprzęt wymontowany więc jakiś startup do nowej bryki jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...