Skocz do zawartości

Foka Kubsona z weną Vampirka :) [Focus Mk1]


kubson123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 135
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Był Aliante i nie ma Aliante...

Od razu mówię: zacząłem z 12'', przeszedłem na 10'' a teraz chcę 8'' ale nie wykluczam 6''... co Wy na to?

Co w Alim nie pasowało?

Ja bym sprawdził 2x8", 6" do tej karoserii to będzie troszkę mało mimo wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w Alim nie pasowało?

Ja bym sprawdził 2x8", 6" do tej karoserii to będzie troszkę mało mimo wszystko

Pasował i to bardzo, ale jego umiejscowienie mi nie pasowało :)

Kto jak kto, ale Ty już powinieneś wiedzieć dlaczego takie małe i gdzie będzie miejsce tego nowego grajka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dawno nic nie pisałem, więc odświeżę temat:

 

w autku zaszło parę zmian, bo jak że by inaczej - CA to podobno nieuleczalna choroba, więc nikogo nie powinno dziwić, że "coś się zmienia".

 

Zacznę od sekcji bassowej - tu nadal JL 6W3V3 czeka na zrobienie skrzynki przed pasażerem, ale jakoś nie ma kiedy się za to zabrać... Obstawiam, że jest spora szansa na dokonanie tego w nadchodzących tygodniach :)

Spowodowane jest to tym, że zaszły zmiany też w sekcji wysoko-tonowej - TW od Teq'a wyleciał i ustąpił miejsca GMS'owi 1929 (no i czekam na Waszą krytykę). W związku z tym przeróbce musiały ulec miejsca montażowe TW na słubkach

- Teq'i były znacznie płytsze i miały dużo mniejszą średnicę zarówno wew jak i samego pierścionka zew. Już miałem poprawiać słupki po tych rzeźbach, ale Vampirek znalazł średniaki, więc zapowiada się "grubsza" Robota :P:D

No i właśnie z tą robotą chyba będzie trzeba od razu pociągnąć temat i zbudować całość jak trzeba :D tak na Tip-Top z subem z przodu. Możę też w końcu obiję bagar tkaniną :D:P

 

Z reszty jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


- Teq'i były znacznie płytsze i miały dużo mniejszą średnicę zarówno wew jak i samego pierścionka zew. Już miałem poprawiać słupki po tych rzeźbach, ale Vampirek znalazł średniaki, więc zapowiada się "grubsza" Robota
to szukać kolejnego ss-a na mida? ;) czy napęd też uległ zmianie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to szukać kolejnego ss-a na mida? ;) czy napęd też uległ zmianie?

nie... górę potniemy pasywnie

 

Jaką skrzynkę planujesz, ile litrów? Ja mam piec pod stołkiem pasażera, aczkolwiek zobaczę co Tobie wyjdzie, to może i ja coś w tym kierunku pójdę :).

ze wstępnych ustaleń wychodzi, że powinno mu wystarczyć ok 6,5 litra... właśnie taka skrzynka siedzi teraz z moim głośnikiem u kolegi w Saab'ie i na prawdę daje radę :) Jedyna uwaga, to u kolegi jest CL a u mnie będzie BR (cl powinna mieć około 0,4L mniej...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

skończę słupexy (albo raczej skończymy) i zabieram się za ogarnięcie bagażnika w nowe dywany i za suba... chodź tu pojawiła się chwilowo nowa koncepcja...

Gdzieś głęboko w czeluściach mojej garderoby leży jeden z moich pierwszych subów... Skrzynka BR zbudowana z jak trzeba z MDF'u z głośnikiem Vifa 20cm... jest to temat, który jeszcze sprawdzę w swoim aucie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to jeden z pierwszych moich subów w gwoli ścisłości :P Vifa M21 w skrzyni 39l BR. Ale sama skrzynka w moim mniemaniu jest do poprawki mimo, że jest pancerna. :]

 

Jeśli chodzi o górę udało się sensownie wszystko pociąć i sklecić 1 pasywną zwrotnicę w życiu zupełnie z niczego. Biorąc pod uwagę moje dotychczasowe doświadczenie wiele to dla mnie znaczy :)

 

Co do samego podziału średniak od dołu cięty jest 800hz 6db/okt od góry 2.5khz 12db/okt natomiast tw 3.5khz 12db/okt dodatkowo zastosowany. Dodatkowo wprowdzony tłumik 3.5db dla średniaka. Całość zagrała bardzo spójnie i przyjemnie. Można jeszcze dla smaczków powalczyć z korektorem ale to jak będzie chwila wolnego.

 

Co do słupków pewnie znowu uda się zrobić nam coś ładnego. Ale najpierw muszę mieć wene i czas :D Zawsze co dwie glowy to nie jedna i jeśli jeden nie ogarnia mdf to drugi zrobi to z żywicy i odwrotnie :P

 

Pozdr
V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...