Skocz do zawartości

czyścić auto to trzeba z rozmachem !!


wisior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 490
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeden grom czy epoka czy gloria.

 

Ja mam DIY marolexa i tez działa a kosztuje 1/5 glorii

 

Jarek PA jest super jak myjesz pod domem i masz karchera. Dla tych co musza sie stołować na bezdotykach to ręczna jest spoko. Ale masz racje PA itp to kozak :)

 

Dobrze jest wykorzystać dużego marolexa do przeróbki.

 

 

Albo położyć powlokę :) wtedy zwykły bezdotyk daje rade :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest wykorzystać dużego marolexa do przeróbki

 

i od razu  za jedną robotą > 

 

 

 

dorobic zaworek , kupic 10m wezyka i  kola zapasowego uzyc jako dostawca cisnienia.

http://kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?f=22&t=21044&view=unread#unread

 

Temat o przeróbce opryskiwacza na pianownicę > http://kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?f=22&t=8293&view=unread#unread  , na YT też są filmiki usera z KA .

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na KA cały temat.

Lub filmy na youtubie

 

Wpisz hasło Pianownica Marolex i zobaczysz. Sa lepsze przeróbki i gorsze. Można zamiast filcy użyć wkładki z glorii :) i masz tańsza glorie.

Wyprzedziles mnie Jarek :)

Co do koła zapasowego to super sprawa. Zdaje dobrze egzamin. Wystarczy napompować do 4 atmosfer koło zapasowe i lecisz ciągiem całe auto.

 

Lub korzystać z każdego koła po troszku a potem dopompować na kompresorze :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym mozesz zrobic wieksza bańkę. Z marolexa 2000 i 3000 robisz pianownice ktora oblecisz auto na raz.

 

Ta epoca troche słabo wychodzi pod tym wzgledem i przewaznie musisz dolewać roztworu :(

 

Epoki nie kupisz za 40 pln. Wiec tez nie mów ze 10 pln różnicy.

 

Jak dobrze poszukasz to znajdziesz.

 

Kolejny plus marolexa to to ze przerobienie go na pianownice jest procesem odwracalnym i w 5-10 sek z pianownicy masz opryskiwacz tam gdzie piana nie potrzebna. I w kolejne 5-10 s znowu pianownice. Sa dodatkowe przedłużki itd. Tego epoca nie posiada.

 

Jeszcze jakies argumenty potrzebujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam sobie  tym modzie i tak jak zlokalizowalem wspomnianego Moralexa + dedykowaną przedłużkę + zestaw dysz, tak gdzie kupujecie te filce/gąbki jako wkładki ?

 

Drugie pytanie, mam kompresor mały bo mały ale mam, mogę zamontować na flaszce szybkozłączkę ale czy nie będzie za wysokiego ciśnienia z kompresora , jak on ma z 5-6 barów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy sklep detailingowy ma chyba na stanie wkladki do glorii fm10 , a co do kompresora to raczej sie nie uda bez regulatora na wyjsciu , bo pianownica ma zawor bezpieczenstwa z ktorego bedzie Ci leciec po prostu.

 

Cala zabawa z reczna pianownica polega na doswiadczalnym dobraniu ilosci filcy do stezenia roztworu i trzeba sie pobawic by piana byla OK.

 

PS: dalej polecam jak ktos ma dostep do myjki cisnieniowej aby kupic pianownice PA ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką :

 

http://dadiydoo1.weebly.com/uploads/4/2/7/5/4275076/s947888326605365619_p165_i1_w500.jpeg

 

http://brain.pan.e-merchant.com/9/1/05311419/l_05311419_005.jpg

 

 

Niby ma zasobnik na płyn, ale nawet jak wezmę rozrobię to i tak nie mam gęstej piany tylko taki lekką powłokę - ta PA załatwiłaby sprawę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak załatwi sprawe :)

 

Bedzie jak bita śmietana :)

Przemcio sam moralex master 3000 nowy kosztuje około 45 pln ,chyba że miałeś używkę to wtedy wszystko jasne.

Wystarczy poszukac :)

Czesto trafiają sie promocje

Ja też przerobiłem Marolexa, żałuję że wziąłem 1500 a nie 3000 bo żeby oblecieć kombiaka muszę to robić na dwa rozlania roztworu.

O tym mowilem wczesniej csbiczkowi ze te 1500 sa małe.

 

Osobiscie wole pianownice na karchera ale czesto uzywam marolexa jako Pianownica lub opryskiwac

Gloria filce do pianownicy FM10 FM50

http://allegro.pl/gloria-filce-do-pianownicy-fm10-fm50-sklep-p-n-i5777352206.html

 

Taniej mimo wszystko kupić jana niezbędnego i samemu wyciąć :wink: Wtedy koszt 1.50zł :wink:

Przemek i Jarek dobrze mówicie.

Mam ori filce z glorii w 3 grubościach ale leza puki co nietknięte.

 

Narazie sa krążki ze zmywaka i jest mega i tanio :) jak działa to po co przepłacać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pianownicę PA, warto nadmienić, żeby używać do niej wody najlepiej zdemineralizowanej bo lubi się zapychać w niej sitko i trzeba ją rozbierać żeby je przeczyścić. Oczywiście na myjce obowiązkowo filtr do wody przed podłączeniem węża.

 

IMO lepszej piany niż z PA nie da się uzyskać żadną pianownicą ręczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura ta demineralizowana. I tak miesza sie wszystko razem w sitku. Wystarczy po użyciu zakręcić zawsze zawór i przeleciec pare sekund czysta woda. Nic sie nie zapycha. Od ponad 4 lat swojej nie rozbierałem i piana jak marzenie :) a leje zwykła kranówkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...