Skocz do zawartości

wygłuszanie na poważnie Audi S5


wisior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 Hello.

Sorki za dokładanie do ciągnącego się tu off top-a

ale czytając ze zrozumieniem :

 

 - " 6 zestawów kina domowego klasy Hi-End"    -młody i głupi jeszcze jestem i  g.. slyszalem   ale proszę o przykład takiego HIGH  -END   zestawu kina domowego

 bo z moich spostrzeżeń określenie  to  dotyczy sie  jedynie  stereo  

chyba że wezmiemy pod uwagę telewizor/projektor lub  nieprzyzwoicie  drogi  zestaw 5.1 /7.1     gdzie jednak jego jakość nie uzasadnia  ceny.    

 

 

-  "przy samym zakupie pojazdu i zapłacisz za niego 35000 złotych, albo...        Dopłacisz 120.000 złotych za same komponenty nowego systemu,"

 

Czyli komponenty są warte 120.000 ale audi robi nam rabat i płacimy jedyne 35.000 pln.      Może się myle ale za 120.000 pln     to już z auta  DEMO CAR-a   by zrobił  (?) .

 

 

- " seryjnie montowany zestaw car audio, z jakim mieliśmy do tej pory do czynienia. "         W takim razie   wśród seryjnych nie ma zbyt wiele ambitnych produkcji  z tego wynika.

 

A prawda jest myśle taka że nie każdy kocha muzykę i jest jej fanatycznym wyznawcą

 ale wielu lubi jej słuchać i nie dąży za wszelką cenę do rozbierania jej na atomy, sceny ,  zródła pozorne.

I w fajnym aucie jakim bez wątpienia jest takie audi nie będzie kombinował z pruciem boczków,słupków  itd     jak my to robimy    bo to co B&O  oferuje  już mu wystarczy  no i ten prestiż  znaczka.

 

Poproszę  autora o więcej fotek z prac bo  nie co dzień się ogląda demontaż  w takim aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 136
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak  ARCAM  także działa w tej materii ale nie ma tego jak odsluchać niestety tylko "na zamowienie" .

A na wystawach nie miałem okazji nic w podobnym budrzecie  do kina domowego spotkać co by uzmysłowić sobie jak to naprawde gra.

I się wypowiadając o tym systemie  bylbym gołosłowny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, słowa pana Tomasza są dokładnie zacytowane:

"~Tomasz Okurowski, 07-08-2013 08:05 Na testowane samochody można spojrzeć także z perspektywy zawodów sound off, w których wyłania się najlepiej brzmiące systemy. Zestaw w Audi bardzo przypomina najlepiej oceniane systemy jakie miałem okazję sędziować. Od kiedy w fabrycznym nagłośnieniu zwraca się uwagę na tonalność, muzykalność, scenę i prawidłową lokalizację instrumentów i muzyków, dyskusja o audiofilskim graniu w samochodach nie jest bez sensu."

I dotyczą testu porównawczego nagłośnienia w BMW 6,7, A6, MB CLS.

 

Zaś słowa "naj, naj" dotyczą testu i opinii w jakimś męskim magazynie, zresztą podałem żródło do całego artykułu , napisane przez pana Sławomira Czubaja PSS Magazine

"Bez wątpienia jest to najlepszy, najbardziej dynamiczny, najlepiej zestrojony, najlepiej zaprojektowany, najdokładniej wykonany, najgłośniejszy, o najbardziej krystalicznie czystym dźwięku seryjnie montowany zestaw car audio, z jakim mieliśmy do tej pory do czynienia. Zaprojektowanie samemu takiej sceny dźwiękowej, nie oszukujmy się nie jest możliwe. Bo gdzie możemy znaleźć komponenty warte 120.000 złotych?"

http://menstream.pl/...m,0,981707.html

 

Nadal pozostaje dla mnie zagadką skąd ten pan wziął sobie kwotę komponentów za 120 tys... :rolleyes:

 

Może to utnie dyskusję, bo niefortunnie jeśli ktoś nie przeczytał załączonego linku do źródła, wyszło ,że całość podchodzi spod ręki pana Tomasza a tak nie jest.

On stwierdził, że system w audi przypomina mu najlepiej brzmiące i oceniane auta w sound off, nie słuchałem tamtych aut, więc nie dywaguję, widocznie wie co mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On stwierdził, że system w audi przypomina mu najlepiej brzmiące i oceniane auta w sound off, nie słuchałem tamtych aut, więc nie dywaguję, widocznie wie co mówi.

 

No i dalej ktoś podstawia sobie 1 do 1.

System nosi cechy , jakie było mi dane usłyszeć w najlepszych ( zawodniczych ) instalacjach CA.

Była poprawnie zarysowana scena , były cechy zachowanej równowagi tonalnej itd .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dalej ktoś podstawia sobie 1 do 1.

Nie przystawiam, staram się patrzeć obiektywnie na słowa pana Tomasza. Nie ma tam słów "była poprawna" "były cechy" są za to słowa:

"Jak gra Audi?

Wyśmienicie. Szczególnie przy włączonej korekcji dla siedzących z przodu i surround ustawionym w minimalnej pozycji. Wówczas scena przed kierowcą i pasażerem jest najbogatsza w detale. Muzyki wówczas słucha się z ogromną przyjemnością. Szczególnie filmowej, elektronicznej i symfonicznej. Zróżnicowanie wysokich tonów robi wrażenie. Podobnie jak odwzorowanie wokali. Świetne akustyczne nagrania z ujmującymi głosami można słuchać godzinami. Ukoronowaniem jest kick bas i najniższe tony. Przy akustycznych nagraniach (tzw. bez prądu) można nawet wyczuć każde tąpnięcie wokalisty w podłogę. Do tego solidne, twarde, mocne i dobrze kontrolowane uderzenia. W perkusję, szarpnięcie gitarą basową czy popis na kontrabasie: wszystkie wypadają bardzo emocjonująco. Ma to kolosalny wpływ na atmosferę. W Audi najbliżej uczucia, że muzyka sprawia mnóstwo radości"

 

Patrzę z perspektywy zwykłego Kowalskiego czytającego podany test(skoro na niego trafił to szuka informacji), i po przeczytaniu jego, z pewnością dokonując zakupu auta tej klasy dorzuciłbym i za B&O.

 

Zachowując jednak merytoryczność i obiektywność dyskusji, nie uważam za możliwe zbudowanie systemu 5.1 7.1 opartego na referencyjnych komponentach w warunkach manufaktury, za kwotę 40 tys, sam procesor DSP to kwota 24 tys(audi daje nowy sprzęt, więc i tu warto stosować cennik za nowe) za PXA-H900 i podobna za 2 szt zmostkowanych H990 a gdzie źródło? 11 kanałów ze wzmacniaczy, głośniki? Nie wiem czy Pioneer, lub Clarion posiadają w swojej ofercie możliwość posiadania źródła o 11 kanałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny napisze , nie oceniam merytorycznie tego artykułu.

Skoro to napisał , to miał jakieś podstawy do tego aby tak to zrobić , czy ująć .

Ja mogę napisać o systemie w BMW E 91który robiłem miesiąć temu , ze nie nosi takich cech i nie przypomina mi najlepszych znanych z zawodów CA systemów . Ale dalej będzie to moja opinia , wyrażona poprzez moje indywidualne doświadczenie i gust.

Jak masz z tym problem , to dam Ci nr telefonu i zapytasz u źródła .


 

 


Zachowując jednak merytoryczność i obiektywność dyskusji, nie uważam za możliwe zbudowanie systemu 5.1 7.1 opartego na referencyjnych komponentach w warunkach manufaktury, za kwotę 40 tys, sam procesor DSP to kwota 24 tys(audi daje nowy sprzęt, więc i tu warto stosować cennik za nowe) za PXA-H900 i podobna za 2 szt zmostkowanych H990 a gdzie źródło? 11 kanałów ze wzmacniaczy, głośniki? Nie wiem czy Pioneer, lub Clarion posiadają w swojej ofercie możliwość posiadania źródła o 11 kanałach.
 

Zachowując merytoryczność to od dawna ( blisko 10 lat ) były dostępne nowsze klocki Alpine F1 za około 50% niższa cenę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...