Skocz do zawartości

NAKAMICHI = TELEFUNKEN?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj szukałem swojego pierwszego radia do auta i natknąłem się na niegdyś bardzo dobrą markę Nakamichi i..... przypadkowo Telefunken (niemiecka mało znana w Polsce marka)

 

Otóż zdziwił mnie jeden dość istotny szczegół ;-) 

 

Nowe modele firmy Nakamichi na 2013 i Telefunken są z wyglądu (a może i nie tylko) identyczne! Spójrzcie.

 

http://www.nakamichicaraudio.com/products-detail.php?ProId=8&sum=

 

http://www.telefunken.pl/produkt/tf-7125-bt/23

 

Przeszukałem całego googla, ale nie znalazłem niczego na temat powiązań firmy Nakamichi z Telefunken.

 

Wiem, że Telefunken należy do koncernu AEG. Może oni wykupili Nakamichi?

 

 

Tak czy inaczej radio zapowiada się bardzo fajnie. I cenka za to wyposażenie jest niezła.

 

http://www.taniej.pl/telefunken-radioodtwarzacz-cd-z-bluetooth-tfa-es7125-bt

 

 

Co o tym myślicie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślę nad tematem wymiany radia i mam coraz większe wątpliwości ;-/

 

Teraz w Audi A2 mam radio Audi Chorus II - gra dość przyzwoicie. Otóż waham się z wymianą, bo po wymianie radia mój kokpit już nie będzie taki ładny jak teraz - czyli wszystko fajnie wkomponowane. Nowe pstrokato-kolorowe, plastikowe radio (tandetny świecący plastik) ze średniej półki nie pasuje mi do pięknego matowego wykończenia deski w moim Audi . A i nie wiem, czy istotna różnica w jakości odbioru będzie przy fabrycznych głośnikach. Może lepiej po prostu podłączyć taki emulator MP3 pod zmieniarkę CD i będzie dobrze? Poradźcie coś chłopaki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślę nad tematem wymiany radia i mam coraz większe wątpliwości ;-/

 

Teraz w Audi A2 mam radio Audi Chorus II - gra dość przyzwoicie. Otóż waham się z wymianą, bo po wymianie radia mój kokpit już nie będzie taki ładny jak teraz - czyli wszystko fajnie wkomponowane. Nowe pstrokato-kolorowe, plastikowe radio (tandetny świecący plastik) ze średniej półki nie pasuje mi do pięknego matowego wykończenia deski w moim Audi . A i nie wiem, czy istotna różnica w jakości odbioru będzie przy fabrycznych głośnikach. Może lepiej po prostu podłączyć taki emulator MP3 pod zmieniarkę CD i będzie dobrze? Poradźcie coś chłopaki ;-)

Też miałem taki sam dylemat. 

Testowałem chorusa I + zmieniarkę mp3 potem chorusa II zmieniarka CD

a teraz mam  Alpine CDA-9855r nie żałuję, radia się słucha a nie ogląda :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie chcesz pstrokatych świecidełek w radiach, to mozesz kupic np Pioneera Deh p 88 rs II. Prezentuje się bardzo dobrze, ma czarny panel, wiec nie będzie sie odznaczało na tle ciemnego kokpitu. Z nowszych propozycji, warto przyjrzec sie Kenwoodowi kdc bt-92sd. Panel tworzywa sztucznego, ale dosc fajnie udalo sie polaczyc stonowany wyglad z nowoczesnoscią. To takie propozycje w przystępnych cenach. Ale można też iśc na bogatości i kupic Clariona hx-d2, albo Pioneera z seri deh/dex p9xxx. Propozycje z tego poziomu cenowego na pewno nie zakłócą  pieknego, matowego wykonczenia tablicy przyrządów Audi a2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie chcesz pstrokatych świecidełek w radiach, to mozesz kupic np Pioneera Deh p 88 rs II. Prezentuje się bardzo dobrze, ma czarny panel, wiec nie będzie sie odznaczało na tle ciemnego kokpitu. Z nowszych propozycji, warto przyjrzec sie Kenwoodowi kdc bt-92sd. Panel tworzywa sztucznego, ale dosc fajnie udalo sie polaczyc stonowany wyglad z nowoczesnoscią. To takie propozycje w przystępnych cenach. Ale można też iśc na bogatości i kupic Clariona hx-d2, albo Pioneera z seri deh/dex p9xxx. Propozycje z tego poziomu cenowego na pewno nie zakłócą  pieknego, matowego wykonczenia tablicy przyrządów Audi a2.

 

 

;-)))) dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...