Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Dego PO650


puchacz786
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

T

Chociażby alpine 3539

 

Czarne alpinki grają zgoła inaczej od Xma .... chłodniej i przez to nie polecałem do PO ale może niektórzy lubią taki rodzaj przekazu.

 

PS: dziwny ten sprzedawca od Alpinki....nie chce mu się wziąć pędzelka i wyczyścić obudowę .......no chyba czy kurz ma dodawać "kultowości" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Pod czarnymi alpinami ładnie woferki z PO latają, ale sony tez ich ładnie pilnuje. Moim zdaniem pod XM'ami lepiej graja, ale to moje zdanie z którym nie każdy musi się zgodzić :padam:

 

[ Dodano: 2009-01-31, 01:03 ]

Co by nie było wstępnie był planowany alpine pod woferki, ale jednak przegrał w starciu w moim pasku ...

 

[ Dodano: 2009-02-01, 18:31 ]

XES-M1 się pojawił w bardzo dobrej cenie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

jako że ciężko o foty 2 wzmaków to je zamieszcze :hyhy:

sony xm6020 i sony xm10020

[/img]

wnętrze xm10020

[/img]

 

[ Dodano: 2009-04-04, 11:28 ]

aha! prosze nie sugerować sie datą zdjęc bo były robione w zeszłym tygodniu-aparat miał nie ustawioną date :?: obecnie oba te wzmaki są testowane własnie pod zestawem DEGO PO-650

 

 

oldschool to jest to! :padam:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oldschool to jest to! :)
zdecydowanie popieram tę teorię...

 

http://img240.imagevenue.com/loc55/th_67049_aktywka-_paj66k_122_55lo.jpg

 

 

Wszystko na pajaku bo w tej opcji mam mozliwosc potestowania wzmakow, pozatym czekam na sygnal i nowe/inne tapicerki bagaznika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa 2 starsze serie rf'a jeden to Power a ten maly to Punch i obecnie napedza tweetery, choc razcej sprobuje poszukac czegos łagodnego...

Zaden wzmacniacz RF z ktorymi do tej pory mialem stycznosc mnie nie zawiódł...

Ten malutki 150s ma 37.5w rms na strone a napedzal w pasywce przód na Phase w stopniu tak zadowalajacym mocowo ze w bezposrednim porównaniu z Xeteckiem 4g-600 musialby sie deklarowac moca ok 80w na kanał (skoro xetec miał 110), do tego góra była łagoniejsza...

W mostku producent deklaruje 150w, a sztuke re w br bujał z zauwazalnie wieksza precyzja i mocą niż 200w w mostku axtona c502 i wcale nie az tak duzo gorzej niz np. 400w mostku z EarthQuake ha-400c czy 380w xetec'a(choc to podobno ab'ek). Jednym słowem RF moim zdaniem wydaje sie być jak np nizsze serie Powerbassa skierowany do ludzi ktorzy preferuja "wolny bit".

 

Co do mono to nie mam porownania zbytniego jeszcze, ale po przesiadce z 2x 200w po mostkach axtona c502 na tego RF'a roznica byla tak kolosalna ze nei chcialo mi sie w to wierzyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witajcie,

 

odgrzewam kotleta, bo szukam wzmacniacza do zestawu DEGO PO.

 

Z tego co znalazłem w tym i drugim wątku jak i innych forach na temat DEGO PO to polecane są:

1. Alpine 3544

2. u-dimension jr 3-700

3. Audio Art 200.2 XE

4, Sony XM 10020/6020

5. Audison serii LRX

6. AMA 50 MKII

7. Steg K2.02

 

Ja szukam wzmacniacza dwu kanałowego w okolicach 500 PLN używanego. Czy od ostatniego posta w 2009 coś się zmieniło i polecilibyście coś jeszcze poza wyżej wymienionymi? Tak, żeby dorównywało jakościowo zestawowi DEGO.

 

P.S. Odnośnie Sony XM. Na portalu aukcyjnym niedawno widniały aukcje dwóch wzmacniaczy, XM 5520 oraz XM 4525 w cenach odpowiednio 120 i 150 PLN. Według opisu sprawne. Czy to niezbyt niska cena skoro porównywane są z konstrukcjami STEG, u-dimension, które używane stoją znacznie więcej, nawet powyżej 500 PLN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swojego czasu dego PO pędziłem:

JL audio 300/4 potem Steg K4.02 i potem Focal FPS4160 ( wszystko 4 kanałówki ) 

 

Między JL a Steg nie było większej różnicy dopiero pojawiły się nowe dźwięki przy focalu :) ale grały krótko bo zmieniłem je na Helix RS6

 

Dużo też zależy od źródła, każde radio gra inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojawiła się lepsza jakość dźwięku, słychać bardziej detale,  nie potrafię tak jak inni napisać że gra ciepło/zimno ostro dla mnie trzeba tego posłuchać i nie da się opisać "słowami"

Miałem w/w wzmacniacze i o nich się wypowiadam i wiem że focal z tych 3 wzmacniaczy gra najlepiej ( dla ciebie może grać lepiej co innego więc uszanuj moją wypowiedź )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz źródło?

Większość wymienionych jest zbyt "jasna" dla tych głośników. Moim zdaniem Audisony będą odpowiednie( VR/VRX).

 

W chwili obecnej źródłem jest fabryczny odtwarzacz Renault czyli Phillips Radiosat. Wiem wiem, ale bije się sam ze sobą odnośnie fabrycznego wyglądu. Mam zamiar wyciągnąć z niego sygnał sprzed końcówki mocy na RCA, wygrzać głośniki a później porównać z jakimś lepszym odtwarzaczem jakie będą różnice. Pewnie to przeważy o zmianie źródła.

 

Zbyt jasna według Ciebie tzn. że góra pasma może być agresywna i natarczywa? 

Tylko Audison zapewni w miarę ciepłą i neutralną barwę?

 

Dokładnie, AA to też specyficzne granie na górze, nie każdemu pasuje... Audison, to taki "pewniak" w tym przypadku, jeżeli chodzi o wyższe rejestry tych przetworników.

 

Specyficzne granie czyli jak wyżej? Ostro?

 

ja swojego czasu dego PO pędziłem:

JL audio 300/4 potem Steg K4.02 i potem Focal FPS4160 ( wszystko 4 kanałówki ) 

 

Między JL a Steg nie było większej różnicy dopiero pojawiły się nowe dźwięki przy focalu :) ale grały krótko bo zmieniłem je na Helix RS6

 

Dużo też zależy od źródła, każde radio gra inaczej

Napisz coś więcej jeśli możesz na temat połączenia tego Focala z DEGO PO. Obecnie na dawnej tablicy jest Focal FP 2.75. Warty uwagi?

 

Nie chcę być źle odebrany ale co poza szumem się jeszcze pojawiło?

Sugerujesz, że ta seria Focala jest kiepska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Specyficzne granie czyli jak wyżej? Ostro?

 

Detaliczne, co nie każdemu pasuje, bo o ile ktoś uzna, że sam przetwornik gra ostrzej, to może być za "wyraźnie" dla niektórych, a dla innych idealnie, także wszystko zależy od preferencji i gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prócz audisona można rozważyć także u-D Jr. Miałem dwie 4-kanałówki z tej serii i dla mnie grały dość neutralnie, może trochę cieplej, bardziej kluchowato.

A dlaczego o nim wspominam? Na przykładzie Jr. 4-300, jest to wzmacniacz dość nowy, bardzo uniwersalny, jest tego trochę na rynku dzięki wielu pochlebnym opiniom o nim w prasie i jest bardzo chodliwy - 2 razy sprzedawałem i oba zeszły w bardzo krótkim czasie.

Jakiś Audison może i byłby lepszy brzmieniowo (nie wiem, jak to wygląda). Nie słyszałem jeszcze żadnej pochwały ani narzekań na serię LRX, więc pewnie nie jest jakaś wyjątkowa, zaś starsze, uznane serie Audisona wymienione przez Raadka to są wzmacniacze dość stare. Ich stan wewnętrzny i zewnętrzny bywa różny, a sprzedaż ich nie jest najprostsza. Podobno te dobre wzmacniacze VR206 i 209 "miały w zwyczaju" wisieć miesiącami w ogłoszeniach. Seria VRX to w ogóle nie ten budżet.

Polecam Ci poszukać w necie o 4-300, jest tego sporo. Do napędzenia przodu mocy wystarczy mu spokojnie bez mostkowania, a zawsze można pójść w biamping.

W/w Pioneer też może być ciekawą opcją u Ciebie, ale tego Ci dokładnie nie powiem, bo nie znam tego zestawu Dego zbyt dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by tutaj podejść choćby ze względnie tanim wzmacniaczem Pioneer GM-X 922, nie znam takiego połączenia, ale znając charakter, to mogło by to połączenie być co najmniej dobrym. Sam wzmacniacz gra bardzo dobrze na przodku, jeśli chodzi o ogólnie pojętą "jakość".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...