Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Dego PO650


puchacz786
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem juniora, mialem lrx-a 4.300 niebieskiego, mialem 2xvr404,vr203,vr206 i vr209evo. Nigdy nie mialem technicznego problemu z żadnym vr-em, tak samo ze sprzedaża( jak ktos wola czapkę pieniedzy to nie dziwota). Potwierdzam, kazdy piec z tej lini zagra raczej miękko i łagodnie, z poluzowanym basem- czyli na gorze bedzie przyjemnie na długie trasy, natomiast na dole bedzie luzno i malo zwarcie-naj mniej odczujesz to z vr-em. Junior ma wade-potrafil sie wylaczyc jak oczekiwalo sie od niego za duzo. I jeszcze jedno-mimo podobnych cen w używce junior mimo wszystko jest całosciowo gorszym piecem, ( niższej klasy )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dzięki za liczne odpowiedzi  :wink:

Trochę typów padło i pewnie na któryś z nich się zdecyduje.

 

Marta 189 - a miałeś styczność z Focalem FP2.75? Mało info na jego temat jest. A jest serią niższą od FPS...

 

Czyli rozumiem, że w tej chwili masz to puszczone przez jakiś konwerter hi-low ?

Nie. Obecnie jest 100% seria. Zestaw DEGO czeka wraz z matami oraz dystansami na montaż (pewnie w weekend). Wciąż zastanawiam się nad źródłem. W międzyczasie chcę upolować sensowny wzmacniacz. 

Jeśli chodzi o wzmacniacz, wiem na pewno że przypadnie mi do gustu lekkie ocieplenie barwy. 

 

Natomiast co do samego źródła. Jeśli jest taki temat to przeniosę ten wątek, ale przeszukałem działy "Dla początkujących" oraz "Wszystko o sprzęcie CA" i nie znalazłem takiego a nawet podobnego.

 

A mianowicie wszędzie zaleca się, że odtwarzacze fabryczne nie nadają się do niczego i lepiej je wymienić na coś markowego z wyjściami RCA. Nie wątpię w to, ale pytanie jest następujące: co powoduje, że fabryczne odtwarzacze są do kitu?

Pomijam kwestię końcówki mocy, które mają w porywach 20W i 10%THD. 

Ale jeśliby wyciągnąć sygnał sprzed końcówki mocy... Tor odtwarzacza CD to odtwarzacz -> przetwornik DAC -> wzmacniacz napięciowy. 

O ile tor cyfrowy zostawimy w spokoju, to najczęściej kiepskiej jakości są wzmacniacze napięciowe. Przetworniki DAC są z reguły podobnej jakości w tańszych i droższych radiach (czyli 16/24 bitowe o częstotliwości próbkowania 96kHz). Nie sprawdzałem jeszcze jakie części siedzą w moim renault, ale o ile na jakość sygnału wyjściowego DACa wpływ ma jakość filtrowania zasilania oraz zegar taktujący (i tu może być problem ze zmianą) to ze stopniem napięciowym pobawić się można. Generalnie zajmuję się pewnymi elektronicznymi tematami i ciekawi mnie taka modyfikacja... Próbował już ktoś poprawiać fabrykę w takim zakresie? W odtwarzaczach CD domowych bez problemu można znacznie podnieść jakość dźwięku w taki sposób.

Stwierdzicie może, że może przesadzam, ale skłaniają mnie ku temu 2 powody: fabryczny wygląd oraz system nie rzucający się w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...