Skocz do zawartości

Dobór subwoofera do instalacji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Do jeżdżenia na co dzień w pracy kupiłem Fiata Pandę w wersji VAN. Z poprzedniego auta mam następujące komponenty:

Jednostka sterująca - Nakamichi CD500

Wzmacniacz - Steg K4.01

System przedni - Focal KR2

 

To na pewno trafi niedługo do Pandy. W poprzednim aucie Berlingo II Multispace miałem tylko system przedni i jakoś specjalnie nie mogłem się uskarżać na brak basu. Mimo cięcia głośników powyżej 60Hz ilość niskich tonów czasem mnie zaskakiwała.

Teraz jednak chciałbym uzupełnić system o głośnik niskotonowy. Fiacik jak wspomniałem jest w wersji VAN zarejestrowany jako ciężarowe i ma zamocowaną kratkę za przednimi fotelami (tylnych nie ma). Plan jest taki aby na tej kratce zamontować płaską pionową zabudowę, w której umieszczę wzmacniacz i głośnik. Oczywiście w osobnych komorach.

Przeryłem trochę Internet w poszukiwaniu głośników 10 cali do płaskich skrzyń. To co wstępnie wybrałem:

1. Helix E10W

2. Carpower Pulsar10

3. PowerBass S-10T

 

Myślę, że dla głośnika uda mi się wygospodarować skrzynię zamkniętą o pojemności 18-20 litrów. Zrobiłem szybką symulację dla takiej pojemności:

 

 

 

http://img36.imageshack.us/img36/580/j51d.png

 

Według symulacji najlepiej wypada PB, ma najmniejsze zapotrzebowanie na moc, największą skuteczność i najniżej schodzi, ale on jakiś taki plastikowy :wink:

Najbardziej skłaniam się ku Helixowi. Leży w środku stawki. Nie wiem jednak jak te głośniki zagrałyby pod Stegiem. Czy wzmacniacz temu podoła, przedni system jest i tak już sporym wyzwaniem.

Może coś poradzicie?

Muzyki słucham różnej, bywa pop, bywa techno, ale trafia się i jazz i blues, czasem jakaś elektroniczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem Internet i to forum w poszukiwaniu informacji o tych subach. PB raczej odpada. Znalazłem kilka wpisów i zawsze była ta sama opinia... mułowaty.

O pozostałych głośnikach na razie nic nie znalazłem. Może ktoś gdzieś je słyszał, może jakieś info na temat brzmienia szybkości. Szukam głośnika szybkiego i punktowego. Nie zależy mi na super niskim zejściu i masarzu pleców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo chyba cyferkami się przejmujesz i opiniami z internetu . Podłącz sprzęt, podjedź do kilku zakładów/sklepów CA lub na spot naszych userów  w celu podłączenia u siebie kilku skrzynek . Tak dobierzesz najlepiej (dla Ciebie) grający subwoofer .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spot byłby najciekawszym rozwiązaniem, ale pewnie do lata żadnego nie będzie, a jak dobrze pójdzie, to przez zimę coś bym posklejał. Szybko robi się ciemno roboty tyle nie ma, mógłbym dłubać w garażu.

Poczytałem o tym Phase... bardzo ciekawy głośnik, ale dostępny już tylko jako używka za wcale niemałe pieniądze, każdy pisze, że nie katowany, a jak jest w rzeczywistości ?? Po za tym chyba troszkę za cieńki sprzęt mam na tego naleśniczka  :zalamany:  Znalazłem fajny opisowy test na jakimś zachodnim forum. Bardzo pochlebne opinie, ale głośnik był podłączny pod wzmacniacze o mocy od 400W w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie napisałeś skąd jesteś.

Dokładnie. Jakby to jakaś tajemnica była, czy chu wie co.

 

 

Napisałbyś skąd jesteś, to może ktoś odezwałby się w temacie, lub na pw, że też jest z xxxx i może Ci udostępnić na test jakiegoś tam suba.

 

Ale jak nie chciało Ci się napisać lokalizacji, to forumowicze mają to gdzieś....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...