Skocz do zawartości

Auto nie pościgowe :P


kamul
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 127
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

granicach 2006-2007 roku.

 

Magia rocznika , i co Wam to da. Flamastrem na czole napiszesz sobie mam 2006. Sorry , uniosłem się

 

 

 

iorąc pod uwagę szukany rocznik i kwotę jaką dysponuje Kamil, to Audi A6 raczej ciężko będzie zmieścić do tego zestawienia bo za tyle to można kupić raczej zadbaną generację A6 C5 w roczniku około 2003

 

To niech sobie poszuka ogłoszenia ze swojej okolicy, udając potencjalnego klienta , dwa auta , cytryna nowsza , audica starsza i niech się przejedzie i porówna po swojemu. Ale rozwalają mnie teksty w stylu "kupie sparka bo będę miał 2007 rok" 

 

Rocznik to nie jest wykładnia. Ja dzisiaj testuje Acorda 2.4 Vtec 2006 a jutro Audi C5 V6 2.8 Tiptronic quattro 99r .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Magia rocznika , i co Wam to da. Flamastrem na czole napiszesz sobie mam 2006. Sorry , uniosłem się

 

Sąsiadom zazdrość oczy wyżre. 2007 to u nas młode auto, chociaż ma już 7 lat...

 

http://www.fanpik.pl/upload/images/polskie_samochody_w_odroznieniu_2014-01-03_12-33-01_middle.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocznik to nie jest wykładnia. Ja dzisiaj testuje Acorda 2.4 Vtec 2006 a jutro Audi C5 V6 2.8 Tiptronic quattro 99r .

 

Robimy właśnie test u mnie w firmie. Jazda wspomnianą audicą vs accordem , różnica w roczniku 7 lat. Natomiast żeby test był wiarygodny, testerem - kierowcą jest Saab'owiec. Sam jestem ciekawy jego werdyktu....

 

Pracując w dziale badań i rozwoju w firmie produkującej instalacje gazowe trochę się polatało , od Sparka i C2 , po A8 czy hummera 3-4 auta dziennie, róznej wartości i różnych klas.

Teraz na swoim również , aczkolwiek powiedzmy tylko 2-3 dziennie. Wspólnik w sumie dopiero kiedy jesteśmy na swoim pojeździł wieloma różnymi samochodami. Myśli od dawna na co zmienić. Pojeździł, poanalizował, i co stwierdził ? Że między pośladkami ma to, że musi kupić starsze auto , ale wybiera A4 B6 1.8T Quattro 2003 , Tydzień temu napalił się na Saaba 9-5 2.3T 2006r , pojechaliśmy do Radomia i szybko na celownik wróciła A4

 

Nie to żebym się chwalił że tyle aut potestowałem czy coś takiego , lub kogoś namawiał na auto X na siłę, bo tak nie jest. Ale uwierzcie mi że zwykły człowiek , który nie ma okazji potestować sobie auta w tak szerokiej palecie modeli i roczników często ma zawężony pogląd. Faktem jest że zafiksowany jestem jedną marką , ale gdybym musiał kupić francuza wybrał bym C5 V6 , japońca - Legacy 2.5T , amerykańca - Pacyfica V6 AWD

A najlepiej jeśli nie ma się możliwości na co dzień potestować, to najlepiej wybrać 4-5 różnych modeli i....

 

To niech sobie poszuka ogłoszenia ze swojej okolicy, udając potencjalnego klienta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak koledzy piszą, poszukać ogłoszenie i pojechać się przejechać pod pretekstem zakupu. Ja kiedyś chorowałem na Hondę CRX dopóki się nie przejechałem jedną w okolicy i nadal mi się podoba ale teraz kupił bym je jako drugie auto na lato, a wtedy było jako auto na co dzień i niestety dla mnie za ciasnawe i jednak ciut mało praktyczne;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu wykłócić się o rok, interesuję mnie wytyczne, które podałem, ale jeśli auto ma być dobre to mniejsza liczba mnie nie przestraszy (chociaż dla kurażu wolałbym zachować 2 z przodu :wink2: ) Jeśli tylko będzie w miarę nie "przelatane" przez te lata, choć nie ma chyba co ukrywać, że ktoś kto jeździ wolno i oszczędnie takich pojemności silnika nie kupuje.

Mam sentyment do Hondy, ale jak ma mi znowu zacząć gnić jak obecna to na razie jestem lekko zdystansowany, ale nie mówię jej do końca też nie. Subaru mi się podoba, ale nie jestem przekonany czy stać będzie mnie na dobry serwis tego auta. Wychodzę z założenia, że trzeba mieć czym pojechać, zatem trzeba mieć i jak o to zadbać - drogie serwisowanie lub części w moim wypadku nie mają na teraz racji bytu, co więcej wolałbym nawet tańsze auto "gorszej" marki byle by móc w pełni o nie zadbać w każdym szczególe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie klient przyjechał do mnie C5 2.0 w automacie...

 

Do propozycji dorzucam

 

Skoda Superb V6 tiptronic

 

trakcja ++ , zawieszenie koszta - , zawieszenie zachowanie +++ , komfort +++ , wykończenie + , spalanie - , silnik ++ , skrzynia +++ , blacha +++

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak z silnikami benzynowymi, ale od kilku dni mam baaardzo miłą możność poruszać się Superbem II. Samochód przepiękny, świetnie wykończony, wygodny i... setki innych superlatywów. Nie ma on powodów do jakichkolwiek kompleksów względem E-klasy, którą miażdży miejscem w kabinie, jak również bagażnikiem i sposobem jego otwierania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dalej to powtarzam, nie zapomnę swojej przygody z E39 z 2004 praktycznie full opcji w kombi z Belgii. Stwierdziłem, że na giełdzie nic nie znajdę, a jednak.

Stała ona, miała wszystko m-pakiet, tv+navi, podgrzewane siedzenia, full elektryka włącznie z przesuwanymi siedzeniami pół sportowymi i webasto.

Silini 2.5 diesel, była by moja gdy by nie automat, który mnie odstraszył, był by manual, nie zastanawiał bym się ani chwili, mimo przebiegu uwaga - 285 tysięcy !!!

W środku dodam, że praktycznie nówka sztuka, nic nie wyrąbane, wyświechtane i przetarte, jak to bywa w naszych kochanych polskich igłach z przebiegami rzędu 120-150 tysi.

Raz oglądałem młodą Epicę u siebie w mieście dla znajomego z klubu - koleś pisze, że 60 tysi, a wszystko ewidentnie wskazuje na blisko 200 lub ponad ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie  - Interesuje mnie wasza opinia na temat silnika Reanult 1.5 DCI 110KM  ( konkretnie model Megane III po 2008 r) - tylko potwierdzone opinie ( własne, najbliższa rodzina, najbliżsi znajomi, nie zasłyszane czy przeczytane w internecie :) ) - czy ktoś użytkuję, lub użytkował jakieś auto z tej rodziny z tym motorem, sprawa panewek, turbo, wtryski, eletronika  ( bardziej interesują mnie sprawy eksploatacyjne niż wartości spalania ; :wink:   ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie zakladam nowego tematu, bo i po co. Do robo mi potrzeba cos w stylu Jeep Cheerokee I’ej generacji 1988-2001, budzet 10 kola.

Mial ktos cos do czynienia z tym samochodem? Probowac isc w diesla czy benzynium 4 litry i do tego LPG (przy kupnie auta myslalem, ze nigdy tego nie wezme pod uwage). Znajacych ten model i ewentualnych sprzedawcow prosze o info. W poblizu cos takie znalazlem

http://otomoto.pl/jeep-cherokee-4-0-4x4-oryginal-bezwypadek-C33618397.html

Ale nie wiem, czy w ogole jechac to to oblookac.

Z gory dziekowa za wszelkie info.

Aha, klima musi byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem

 

Diesla odpuść z marszu, to wynalazek italiańców, tłoki potrafią spłynąć, ogólnie masakra, czy 2.1 czy nowszy 2.5, większość zajechana lub już w agonii.

 

poszukaj 4.0 HO bez lpg, ale ... teraz najistotniejsze, dokładnie obejrzyj kolektor wydechowy, bo pękają i ludziska je spawają, potem znów pęka i znów, a wtedy 30l to normalka.  Czasem trafia się bena 2.5, to dobry silnik ale słabowity, jak w teren to może czasem nie dać rady.

 

Skrzynia automat to japoński Aisin, stosowany w volvo, toyota itd. Cały zestaw naprawczy 1000zł i nówka skrzynia, 

http://cobratransmission.com/images/Master%20Kit,%20Jeep%20AW4%20(1987-2001).JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za szybka reakcje, na dynamice auta mi nie zalezy, ma jećhac i tyle.

Tbrek dzieki za wazne sugestie, Madej tak wiem, ze rama musi byc cala, zeby to to sie nie rozpadlo.

Probowalem zalogowac sie bodajze w srode na jeepnieci.pl, ale do chwili obecnej czekam na link aktywacyjny konta, myslalem ze tam w dziale gielda bedzie cos ciekawego, no ale... Czekam na maila aktywacyjnego:/

No i takie cos mi jeszcze wpadlo w oko, taki brzydal http://otomoto.pl/chevrolet-blazer-4-3-2003-rok-100-suv-swietny-stan-C33931174.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek to ma być "tylko do błota" , czy  "restauracja klasyka" ?

 

Ze 2 lata temu mocno zastanawiałem się nad dużym " hamerykańskim dżipem" i lektura forum Jeepa i  Forda Explorera , a w szczególności dział "co dziś zrobiłem przy aucie" uzmysłowiłem sobie iż nie mam czasu na takie auta i potrzebuję coś niezawodnego ...japońskiego  :wink:

 

PS: 2,5 diesel w Jeppie to kompletne nieporozumienie , ale  4.0 jest niedozajeb...  :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madej tak wiem, ze rama musi byc cala

 

Tylko nie szukaj jej w Jeepach ...oprócz willysach  :wink:

 

 

myslalem ze tam w dziale gielda bedzie cos ciekawego,

 

Sprawdziłem przed chwilą na szybko giełdę na jeep.org.pl i jest  jeden za dyszkę  http://www.jeep.org.pl/forum/viewtopic.php?t=105047  (trzeba się zalogować) 

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomo spam sprawdzony, Powalla auto ma byc do uzytkowania w weekend -,wrzucenie europalety na auto z roznymi duperelami, zeby z jedna paleta dostawczaka nie gonic (9km w jedna strone). Poza tym, zal mi w ciuchach roboczych ciorac nowe auto:/

A co myslicie o tym Blazerze? http://otomoto.pl/chevrolet-blazer-4-3-2003-rok-100-suv-swietny-stan-C33931174.html

 

A tu cacuszko zabytkowe: http://allegro.pl/chevrolet-blazer-k5-silverado-ideal-pilne-i4446241299.html#thumb/6 normalnie jak Samotny Wilk McQuade z Czakiem Norisem :)

Tylko nie szukaj jej w Jeepach ...oprócz willysach :wink:

 

 

 

 

Sprawdziłem przed chwilą na szybko giełdę na jeep.org.pl i jest jeden za dyszkę http://www.jeep.org.pl/forum/viewtopic.php?t=105047 (trzeba się zalogować)

 

Znam sie w sumie na tym jak swinia na gwiazdach:)

Tylko nie szukaj jej w Jeepach ...oprócz willysach  :wink:

 

 

 

 

Sprawdziłem przed chwilą na szybko giełdę na jeep.org.pl i jest  jeden za dyszkę  http://www.jeep.org.pl/forum/viewtopic.php?t=105047  (trzeba się zalogować)

 

To na tym sie zarejestrowalem i... Czekam na maila aktywacyjnego:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blazer jest nie do zajechania, szczególnie vortec'i Silverado podobnie.

 

Wiesz co mówią w USA fani pickupów ?  jak chcesz pickupa do szpanu, kup toyotę, jak chcesz mieć kłopoty i masz dużo kasy na paliwo, kup tytana, jak nie masz dużo pracy tylko czasem coś przewieźć kup ram'a, ale jak szukasz prawdziwego woła roboczego, to tylko silverado

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


wrzucenie europalety na auto z roznymi duperelami, zeby z jedna paleta dostawczaka nie gonic

 

eee widziałeś bagażnik Jeppa , nawet w grand cherokee ? Chyba byś musiał porąbać na kawałki tę paletę  :wink:

Te auta są niby duże ale tylko z zewnątrz , bo miejsca w środku jak na lekarstwo .  Ja radzę pojechać najpierw wstępnie po przymierzać się do kilku aut , bo można się nieźle zdziwić jak w takim Explorerze odsuniesz fotel przedni na maxa , to z tyłu raczej siądzie tylko dziecko i to takie w foteliku tzn. takie co nogi ma na kanapie  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee widziałeś bagażnik Jeppa , nawet w grand cherokee ? Chyba byś musiał porąbać na kawałki tę paletę  :wink:

Te auta są niby duże ale tylko z zewnątrz , bo miejsca w środku jak na lekarstwo .  Ja radzę pojechać najpierw wstępnie po przymierzać się do kilku aut , bo można się nieźle zdziwić jak w takim Explorerze odsuniesz fotel przedni na maxa , to z tyłu raczej siądzie tylko dziecko i to takie w foteliku tzn. takie co nogi ma na kanapie  :wink:

Do A6 C5 kombi europaleta mi weszla;) of korz kanapa zlozona byla;) ide spac, 5:00 łejk ap do robo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyslil ktos cos jeszcze? Albo ma jakies doswiadcżenia? Zastanawiam sie czy nie kojfnąć sie i nie obejzec tego Silverado, tylko fajnie byloby miec kogos majganego obok siebie w tych wózkach:) tak wiem, mialo byc auto do roboty, ale....:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...