Skocz do zawartości

Wzmacniacz godny Clarion DXZ985 + Focal K2 Power


bazookie
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, a ESX Quantum Q704 z naszej giełdy podejdzie? Wiem, że pułap cenowy nie ten, ale małżonka "paczy" :) Nie daj boże uwierzy w podawane przeze mnie kwoty i też zażyczy sobie taki tani zestaw :D Alternatywą jest Steg K4.01 lub Xetec p-4 Evo.

ESX Q704 na przód (aktywnie) a np. ESX 1000.D na sub (AS HX08SQ - no właśnie, zmieniłem zdanie - czy ten głośnik wystarczy do uzupełnienia pasma?) Mam w domu MDS10DVC i tak sobie myślę, czy czasem nie wykorzystać go w samochodzie...

Pomijając fakt, czy kable grają czy nie warto pchać się w coś droższego niż Klotz lub Cordial (głośnikowy)? W domowym zestawie mam coś lepszego, ale salon 25 m.kw. to nie samochód.

Nie ma sensu pchać się w droższe jeżeli chodzi o głośnikowe.

Nawet z sygnałówkami nie ma co przesadzać przerabiałem ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wlaśnie jestem po zakupie Klotza MY206 wraz z wtykami Amphenol (bardzo dobre wtyki, znakomite jakościowo no i w przystępnej cenie). Wieczorem zabieram sie za lutowanie. Głośnikowe Klotza 2,5 mm juz czekają na montaż. Nie wiem tylko, czy nie wtopiłem z zasilającymi. Wziąłem Hollywood. Od aku do rozdzielacza 21 mm i dalej do wzmaka 10 mm... Oczywiście pełne OFC. Rozbudowanej instalacji nie planuję, ale subwoofer 300 W będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlaśnie jestem po zakupie Klotza MY206 wraz z wtykami Amphenol (bardzo dobre wtyki, znakomite jakościowo no i w przystępnej cenie). Wieczorem zabieram sie za lutowanie. Głośnikowe Klotza 2,5 mm juz czekają na montaż. Nie wiem tylko, czy nie wtopiłem z zasilającymi. Wziąłem Hollywood. Od aku do rozdzielacza 21 mm i dalej do wzmaka 10 mm... Oczywiście pełne OFC. Rozbudowanej instalacji nie planuję, ale subwoofer 300 W będzie...

A co do tego klotza jak zamierzasz go zmontować bo są trzy szkoły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jaka długość tego zasilania poszła i jakie zabezpieczenia są na piecach

Długość + i - będzie w granicach 3 do 3 i poł metra (okaże się w przyszłym tygodniu, podczas instalacji). Na wzmacniaczu zasilającym przód są dwa bezpieczniki po 30A. Wzmacniacz na subwoofer jest w trakcie "obczajki" :)


 

 


Wszystko zależy od poboru prądu ale 35 mk2 aż się prosił.

Zamawiając przewody miałem niejako związane ręce. Wybór padł na Hollywood, a firma ta oferuje albo 21 albo 50 mm2. Miałem poprzestać jedynie na przodzie, ale jednak dochodzi ósemeczka do bagażnika :) Najprawdopodobniej będzie to Audio System. Jeśli będzie trzeba, wpakuję mniej prądożerny przetwornik (mam IT MDS10DVC).


A co do tego klotza jak zamierzasz go zmontować bo są trzy szkoły ?

Od strony źródła + i - a od strony wzmacniacza jedynie +. Ekran zostawię samopas. Masz jakąś sugestię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie przekroczysz 65 amp. to przy tej długości powinno wystarczyć.

Czyli teoretycznie przy normalnym słuchaniu powinno starczyć wraz z subwooferem. Jeśli nie, to zamieniać na grubsze?

Z drugiej strony gdzieś na forum wyczytałem, że przewody aluminiowe pokryte miedzią 50 mm2 to tak jak 25 mm2 OFC. No i tym się zasugerowałem. Mój system nie jest specjalnie wymagający, więc dla kogo produkują 21 mm2? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takim przewodem napędzać też można jeden piec w zależności od jego zapotrzebowania na prąd

Jak dobrze poszukasz to znajdziesz odnośnik do swoich wzmacniaczy odnośnie maksymalnego poboru prądu ale wiadome jest że maksymalny pobór mało kiedy przez nie płynie.

Tak że dopiero po instalacji można dokonywać faktycznego pomiaru i wtedy dopiero wyśfietli się wynik przy czym łatwiej dobrać przewód.

Co do przewodów aluminiowych to w ogóle nie powinienś brać ich pod uwagę bo w porządnym sprzęcie operuje się tylko miedzią.

Ja osobiście kład bym 35mm2 choćby na zapas poniewarz często wymieniamy wzmaki,suby na mocniejsze a fronty wysokiej klasy też miewają już po 200 rms-u.

jeżeli nie będziesz miał cudów z przodu to przy tej długosci powinno wystarczyć na styk.


Długość + i - będzie w granicach 3 do 3 i poł metra (okaże się w przyszłym tygodniu, podczas instalacji). Na wzmacniaczu zasilającym przód są dwa bezpieczniki po 30A. Wzmacniacz na subwoofer jest w trakcie "obczajki" :)


 

 

Zamawiając przewody miałem niejako związane ręce. Wybór padł na Hollywood, a firma ta oferuje albo 21 albo 50 mm2. Miałem poprzestać jedynie na przodzie, ale jednak dochodzi ósemeczka do bagażnika :) Najprawdopodobniej będzie to Audio System. Jeśli będzie trzeba, wpakuję mniej prądożerny przetwornik (mam IT MDS10DVC).


Od strony źródła + i - a od strony wzmacniacza jedynie +. Ekran zostawię samopas. Masz jakąś sugestię?

Nie wiem czy dobrze to zrozumiałem ale + i - lutuje się tak samo z dwóch stron a ekran do minusa z jednej strony jeżeli tą metode wybrałeś. Ja też w ten sposób składam tego typu przewody.

Możesz jeszcze dwa przewody na gorącą żyłę a ekran na masę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko ogarnę instalację na pewno się odezwę. Miło będzie posłuchać rady bardziej doświadczonego człowieka;)

Na razie mam dylemat, czy 21 mm Hollywood zamienić na 35 mm spawary. Rozdzielacze mam juz na 25 mm i tu czeka mnie kolejny wydatek... O ja biedny, hahhahahaa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 mm Hollywood zamienić na 35 mm spawary

Nie, po co? Przecież nie będzie kilowatów tam puszczał. Zbędny wydatek. Obecnie mam jeden piec i szczerze powiem żeby było mniej pracy to puściłbym sobie 16mm2 do niego po całości w aucie, on ledwo 30A ciągnie(subwoofer i woofery). Wątpię żebyś używał w pełni tego 21mm2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jak się uda ja też zrobię pomiar u siebie bo nigdy tego nie robiłem tak dla ciekawosci w tedy ci powiem co wyszło.

Jeżeli tobie też załużmy że wyszło by do 35A poboru to16mm2 byłby idealny.  Wszystko zależy od poboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kolega z W-cha, możemy się spotkać i coś wspólnie pomyśleć :)

 

 

Jak tylko ogarnę instalację na pewno się odezwę. Miło będzie posłuchać rady bardziej doświadczonego człowieka;)

Na razie mam dylemat, czy 21 mm Hollywood zamienić na 35 mm spawary. Rozdzielacze mam juz na 25 mm i tu czeka mnie kolejny wydatek... O ja biedny, hahhahahaa...

Może jakiś mini spot wałbrzyski zrobimy :wink: 

Myśle, że uczciwe OFC 21mm^2 będzie wystarczające do twojej instalki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...