Skocz do zawartości

charczenie nowych głośników


Rekomendowane odpowiedzi

Proszę szanowne grono o pomoc. Otóż kupiłem nowy zestaw odseparowany 16.5 cm kicx na przód do mercedesa w210 zestaw to kicx absolute pro62n. Wszystko podłączyłem tak jak instrukcja kazała - podłączyłem pod wzmacniacz dwu kanałowy helix blue two i.... zonk... grają źle... charczą - efekt jest taki jakby się przesterowywały. Wszystko we wzmaku jest na zero, podłączony z radia po niskiej. Radyjko pioneer p88rs. Do podgłośnienia 8 w skali jakoś jest jeszcze ok a potem lipa. Te głośniki mają 90 w rms a grają gorzej niż oryginalne. Drzwi mam wyciszone itp... kable od wzmaka to 2.5 - wszystko jest nowe... co robię nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w radyjku też poprzykręcam wszystko to jakoś to gra ale zwykłe oryginały chodziły lepiej. Dystanse dałem z mdf, drzwi zaklejone gms, wygląda to jakby głośniki się przesterowywały przy tej samej głośności fabryczne chodziły bez problemu :( pomóżcie..., głośniki jako zestawy też chyba niezłe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nic nie podlazło między dystans a głośnik, czy gdzieś Ci nie krzywi kosza. Odkręć popatrz czy przestrzeń za głośnikiem też mu nie przeszkadza w osadzeniu. Potem sprawdź też, czy maskownica nie jest za płytko i czy głośnik nie uderza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

granie sprawdzam bez założonych boczków - więc nie mają w co uderzać...


ta uszczelka to cieniutka gąbka wydawało mi się, że powinna być...


wzmak podłączyłem do akumulatora bezpośrednio i plus i minus... może kable zasilające do bani... jak patrzę na pracujące głośniki to przy basie wypycha je do przodu i wtedy charczą... nie jest to bas taki że drzwi rezonują bo go nie uzyskują tylko charczą...


może wzmacniacz do nich zbyt mocny ale nie wydaje mi się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli biegunowośc jest oki oraz gain ustawiony poprawnie, to faktycznie może coś ze wzmakiem. Tez miałem podobny problem na pierwszym wzmacniaczu, ale dotyczyło to jednego głosnika tylko, na nieco wiekszym volume - charczał bas, prawy był oki. Konieczne było oddanie do serwisu i poprawienie paru lutów , przelutwanie ponowne gniazd od RCA ( cos z masa tu było nie tak) Po powrocie z naprawy wsio oki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...