Skocz do zawartości

Rozwiązanie problemu z RCA


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich audiofilów :)

 

Piszę do Was bo prawdopodobnie niektórzy z was mają większe doświadczenie z systemami car audio. Ja może nie jestem profesjonalistą z tej dziedziny, ani amatorem lecz spotkałem się z małym problemem i chciałem się dowiedzieć jak najkorzystniej go rozwiązać.

Przechodząc do głównego problemu, mianowicie: 

posiadałem jeden wzmacniacz 4 kanałowy i wszystko było ok pięknie grało itd. ale jak to audiofil coś mi brakowało więc postanowiłem wsadzić 2 wzmacniacz 4 kanałowy i tu wszystko było by ok gdy by nie problem z przesłaniem sygnału do wzmacniacza bo z radia wychodziły mi dwa kable RCA sygnałowe a w dwóch wzmacniaczach mamy 4 wejścia  I moje pytanie brzmi  jak postąpić żeby sygnał audio z radia dotarł do wejść sygnałowych wzmacniacza bez strat. 

Myślałem zastosować rozgałęźnik Y kabla RCA ale takich rozgałęźników musiał bym wykorzystać dużo i straty by były duże, również rozważałem kwestie zrobienie przez siebie takiego kabla czyli dwa kable gdzie jedno gniazdo i cztery wtyki. I moje pytanie brzmi jakie pomysły  i sugestie możecie mi przekazać proszę o waszą pomoc

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter?

A czy jest sens coś zmienić, wzmocnić, skoro może to też spowodować zmiany na gorsze?

Zmiana z analog na cyfrowo, później zrobić cyfrowy dzielnik i przerobić na analogowo?? I kolejna zmiana?

Czy jakiś półwzmacniacz

Są separatory ale one też mają straty.. Separacja kanałów spadnie?

To ma sens tylko przy wyjściu na sygnale z bardzo dobrej jakości źródła.

Dobry zestaw wyjściowy z sygnałem nie ma problemu  - wyciągnąć sygnał cyfrowy i zrobić dzielnik.. Ale czy to nie przekroczy ceny tego samego odtwarzacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co zrozumiałem z opsu to radio posiada 1 parę RCA a kolega ma do podłączenia 2 wzmacniacze 4 kanałowe, więc potrzebuje 4 pary RCA.

Brak jest informacji, chociaż na temat wzmacniaczy, co niektóre modele mają możliwość wyboru z ilu i których kanałów będzie pobierany sygnał audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: Na początku wypada się przywitać na forum

To było wiadome na początku. Dlatego tak rozpoczynałem swoją rozmowę - w śmieszny sposób. (Czyt - Na tapczanie siedzi leń)

 

Też właśnie rozważałem zmianę radyjka 

Pomysł ambicjonalny. Audiofil zakłada w końcu chyba sensowne rozwiązanie bo coś czuję ten audiofilizm jest pisany dużą literą Y.

 

 

 jeśli jest taka potrzeba to co proponowalibyście aby to wszystko działało tak jak powinno 

Audiofil wikipedi - http://pl.wikipedia.org/wiki/Audiofil

 

Czekam na tą informację o klockach co siedzą w aucie i wraz z kablami mogą zakłócić poważnie sygnał toru audio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


z radia wychodziły mi dwa kable RCA sygnałowe a w dwóch wzmacniaczach mamy 4 wejścia
Wychodzi na to że radio posiada dwie pary wyjść a wzmacniacze cztery wejśc.Żeby to potwierdzić przydałby się model radia.

Moim zdaniem wystarczą dwa komplety Y'ków,chyba że wzmacniacze mają przełącznik wejść(tu również przydałyby się modele).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TEVION CRM 2005 Car RDS CD/MP3 Radio 4 x 35 W z jedną parą wyjść  RCA  - przewiduje do zmiany bo takie miałem oryginalne 

 

po kupnie samochodu :)

BLAUPUNKT GTx 402 DE (140 W, RMS 30 W, 4 ohms)(Przed szybie, podpięte do radia)

Blaupunkt GT Power 65.2 c (260 W, RMS 62 W, 3 ohms) (Przednie drzwi i syczki na słupkach, podpięte do 2 wyjść na I wzmacniaczu)

BLAUPUNKT GTX 663DE (220 W, RMS 50 W, 4 ohms) ( tylnie drzwi, podpięte do 2 wyjść na II 

 

wzmacniaczu)

BLAUPUNKT GTx 693 DE (260 W, RMS 55 W, 4ohms) (tylnia półka, podpięte do 2 wyjść na II 

 

wzmacniaczu) 

PEIYING PY-BC300F1 12" (500 W, 4ohms) (subufer, mostek na I wzmacniaczu)

Kondensator DIETZ – 1F 21001 

BLAUPUNKT GTA 4 EDITION 4 KANALY WZMACNIACZ 760W (2 sztuki takich wzmacniaczy) - 

 

możliwość zamiany jednego takiego modelu na JBL CS 50.4 4 kanały 

 

A i jeszcze jedno jeśli poczuliście się obrażeni o stwierdzenie "audiofilsi" to przepraszam i nazwę was teraz profesjonalistami w dziedzinie car audio system :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Też właśnie rozważałem zmianę radyjka ... jeśli jest taka potrzeba to co proponowalibyście aby to wszystko działało tak jak powinno

Zważywszy na powyżej wymienioną listę sprzętu wydaje mi się że odpowiednim źródłem mógł by być Clariom HX-D2, który to pozwoli na odpowiedni aktywny podział pasma.

Trochę może to radyjko odstaje cenowo od reszty sprzętu ale czego to się nie robi aby uszy audiofila były zadowolone  :rotfl:

 

A tak na poważnie to podpinaj tak jak napisał powalla na jakości nie stracisz a i zapewne różnicy nie usłyszysz  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki wszystkim za sugestie i porady... a myślicie że sprzęcik który posiadam w miarę już fajnie wygląda ?? czy jeszcze byście może jako bardziej doświadczeni koledzy podpowiedzieli co można by było zmienić bądź poprawić lub jakieś inne sugestie... 

I tak na przyszłość jakie byście mi zaproponowali radyjka które w miarę były by dobre sprzętowo, firmowo i cenowo :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


a myślicie że sprzęcik który posiadam w miarę już fajnie wygląda ??

 

Odpowiedź jest szczera i bez żadnych podtekstów. Sprzęt wygląda średnio i jego poszczególne elementy są raczej marnej jakości. Miałem okazję posłuchać niektórych z tych "klocków".

 

 

 


by było zmienić bądź poprawić lub jakieś inne sugestie...

Wszystko masz opisane na forum, sugestie są w podwieszonych tematach i FAQ

Jak to przeczytasz, dowiesz się dlaczego konfiguracja twojego sprzętu w założeniach jakości prawdopodobnie jest błędna

 

 

 


radyjka które w miarę były by dobre sprzętowo, firmowo i cenowo
zależy co masz na myśli mówiąc cenowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Kamul- Nadal chcesz się pierniczyć pisaniem z postami tematycznymi, pomocami?

Teraz rozumiesz nasze podejście..

 

Wbrew pozorom, w pewnym utworze walka z wiatrakami też ma swój sens. Ale za przeproszeniem wk |_| rwić się można za takie olewanie, a właściwie to już chyba za głupotę bo ludzie nawet jak czytają to podstawowych rzeczy nie rozumieją... smutne ale prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i nie mam profesjonalnego sprzętu, i nawet nie wiem czy może być nazwany amatorski, ale za taką cenę chyba cieżko było by również coś w miarę dobrego i w miarę firmowego kupić ... bo raczej firma Blaupunkt nie jest znowu taka cienka fakt radio i subus są do bani ale głośniczki dają radę wzmacniacz też nie odstaje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze żeby tobie się podobało. Nie pytaj nas o zdanie i wydanie sądów nad tym sprzętem bo tu na forum raczej nikt by Ci tego nie polecił. Nie wiem ile zapłaciłeś, ale uwierz, że za tę kasę na 99% dałoby się złożyć coś lepszego = bardziej jakościowego (1% zostawiam jeśli dostałeś ten sprzęt za czteropak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...