Skocz do zawartości

Zakłócenia - kolejna batalia


derek81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że przestudiowałem kilka tematów, m.in. podwieszony o zakłóceniach, kilka prób już podjąłem problem nadal występuje,
Słychać wzrastające obroty auta w głośnikach na 3ch wzmakach. (Problem występuje na włączonym silniku)

Zasilenie i masa idą bezpośrednio z aku do rozdzielacza.
rzeczy, które wykonałem do tej pory.

- Wykluczenie uwalenia masy RCA na radiu CDA7998R,  podmiana radia na CDA9855, to samo. myślę może przetwornice na zielonym kabelku w alpine'ach. podmiana na clarka, to samo.
- Podmiana przewodów RCA, puszczone na siedzeniach, to samo

- poprowadzenie + i - bezpośrednio z rozdzielacza zasilenia i masy, to samo

- podmiana przewodów głośnikowych ( puszczone na siedzeniach) to samo.

- skręcenie gaina, (pomimo że we wcześniejszej instalce bylo ok) to samo.
już nawet nie wiem czy to moja wyobraźnia czy rzeczywistość? Bo słyszę świst altka kiedy wyjdę przed maskę. Albo mi się wydaję. :chytry:

zostało jeszcze zawalczenie z tematem i poprowadzenie + i - z altka do aku, ewentualnie odłączenie + od alternatora, żeby sprawdzić czy to jest źródło? Ewentualnie podmiana Zapco na chwilę na inne wzmacniacze.

jest sens ładować jakiś przeciwzakłócacz na kable RCA? przewody to niebieskie klotzy na wtykach neutrika od Marka Myki.

pomysły mi się już kończą :zly:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast zapytam:

1. czy cały ten sprzęt grał dobrze w poprzednim aucie?

2. czy ktoś sprawdzał instalację samochodu, znaczy akumulator i alternator oraz połaczenia między nimi i masą auta?

3. czy te 3 wzmacniacze są wszystkie tazem podłączone i wtedy na każdym sa zakłócenia,czy podłączasz kolejno i każdy z osobna zakłóca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powalla wzmaki nie dotykają blachy. Są na do płyty krótkim wkrętem przykręcone a pomiędzy jeszcze kocyk, nie ma opcji.
               Kierunkowe ale zgodnie ze sztuką i z kierunkiem
               Masa wzmaków ok
Paweł aktywka
Frobek 1. tak, grało to wszystko ok, zero świstów, (podmiana nastąpiła jedynie w sygnałówkach (2x eagle cable mc60 i jakiś GZ na suba) zastąpiły klotzy 2xBlue i grubszy czarny na suba. Grało to w fiacie bravo 1,4 S (Bieda) teraz Marea Weekend 2,0 HLX więc, full opcja i tej elektroniki jest bardzo dużo.
2. No właśnie nie, dlatego obsawiałbym tutaj ale to jutro ogarnę
3. Razem podłączone i sieje, odłączam jednego sieje, odłaczam drugiego też sieje,

zasilanie + i - to spawarka 35mm2
wcześniej był +i- Lanzar 50mm ale obok OFC nawet chyba nie stało

sprawdzę tą instalacje i altka jeszcze. Ewentualnie zacznę raz jeszcze z gain'ami od minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródłem zakłóceń jest w tym przypadku alternator (zresztą prawie zawsze tak jest), nie musi niczego zdejmować. Pytanie tylko czy:

1. alternator jest uszkodzony / zużyty itp.

2. uszkodzony jest kondensator filtrujący lub go nie ma

3. jest kiepski akumulator, powodujący że alternator chodzi na granicy swoich możliwości

4. są kiepskie połączenia akumulator - alternator - instalacja auta

5. zawsze powodem takich zakłóceń może być przerwa w obwodzie masy układu radio - wzmacniacz, ale skoro w poprzednim aucie działało zakładam że to jest OK, być może błędnie.

 

Masz może miernik uniwersalny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


ewentualnie odłączenie + od alternatora, żeby sprawdzić czy to jest źródło?
Wystarczy zdjac pasek i wszystko ucischnie...Altek to problem, tylko że mi w omedze nei pomogła nawet jego wymiana, ale regulacja gainów zalatwila sprawe.

 

 


tak, grało to wszystko ok, zero świstów, (podmiana nastąpiła jedynie w sygnałówkach (2x eagle cable mc60 i jakiś GZ na suba) zastąpiły klotzy 2xBlue i grubszy czarny na suba. Grało to w fiacie bravo 1,4 S (Bieda)
Ja Ci dam bieda, el dach jest :D A jestem w trakcie doposażania go o inne elementy, jakos mnie deczko zafascynował :) No i dobrze ze miałes spokój, może i ja bede miał :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...