Skocz do zawartości

Wzmacniacz ale domowy :)


buro1221
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Mam dosyć nietypowe pytanie, jednakże mam nadzieje, że dział jest jak najbardziej ok.

 

Kupiłem jakiś czas temu na Allegro amplituner Kenwooda za 229 zł. W domu po sprawdzeniu okazało się, że nie grał. Podjechałem do elektronika, po podłączeniu też stwierdził, że nie gra, że prawdopodobnie końcówka poszła.

 

Hmm odesłałem sprzęt sprzedającemu, dzisiaj go sprawdził i zaczyna wyzywać mnie od kłamców, że sprzęt jest dobry, że oszukałem go, że chciałem go naciągnąć na pieniądze, itp. - twierdzi, że sprzęt pochodził 4 godziny, po czym załączył się, bo odpowiednie się zagrzał i teraz gra już normalnie.

 

Czy jest to możliwe? Czy po prostu kolejna próba naciągnięcia przez sprzedającego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ale niby tylko po transporcie (teraźniejsze warunki pogodowe, itp) - już po pierwszym zagrzaniu za każdym razem odpala normalnie, tylko po dłuższych postojach w np. zimne dni w piwnicy, gdzieś tam podczas transportu, itp. To jest normalne?

Nie jest normalne , czym innym jest wyrównanie temperatury sprzetu i otoczenia , a czym innym odmowa wspólpracy przez 4 godziny.

To jest uszkodzenie .


To nie jest normalne, elektronika ma działać. Piec jest dla Ciebie, a nie Ty dla pieca.

Włączasz i ma grać, ewentualnie można poczekać MINUTĘ w przypadku wzmacniaczy lampowych.

 

W wypadku dużych różnic temperatur mogło dochodzić do wytrącania wody w urządzeniu .

Zabezpieczenia tego rodzaju były stosowane w magnetowidach VHS , gdzie zawilgocona wirująca głowica mogła zerwać taśmę .

Ale to był "legalny" stan sygnalizowany wskaźnikiem na wyświetlaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja unitra po każdym dłuższej przerwie (jak ostygnie) musi pochodzić 5-6 min zanim zacznie normalnie grać(normalnie jak lampa:-D) ale nie 4godziny to ewidentnie jakąś wada.

To ją napraw , bo gdy opuszczała fabrykę to działała inaczej :)

Zaraz wyjdzie, że zamiast wzmaka koleś wysłał Ci stary magnetowid :D

 

W CA zaparowane czytniki płyt CD tez czasami dają w kość :wink2:  , podobnie jak sama płyta w napędzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ją napraw , bo gdy opuszczała fabrykę to działała inaczej

To to ja wiem, tylko koszt naprawy przerosnie wartość sprzętu więc to średnio opłacalne a po za tym to sprzęt z bardzo niskiej półki, co prawda gra lepiej niż nie jeden nowy chińczyk ale unitra ma niewiele ponad 20w na kanał...

Wysłane z mojego HTC Desire X za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszliśmy do porozumienia ze sprzedającym i nie mam zamiaru brać od niego już czegokolwiek, więc tak jakby odkupi ode mnie go, w cenie nieco niższej niż dałem, jednak chcę się tego jak najszybciej pozbyć i mieć spokój :) Od znajomego biorę starą, poczciwą unitrę za 50 zł i przynajmniej wiem, że cudów nie ma, ale na 100 % jest sprawna i gra wtedy, kiedy ja chce, a nie wtedy, kiedy to sprzęt chce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszliśmy do porozumienia ze sprzedającym i nie mam zamiaru brać od niego już czegokolwiek, więc tak jakby odkupi ode mnie go, w cenie nieco niższej niż dałem, jednak chcę się tego jak najszybciej pozbyć i mieć spokój :) Od znajomego biorę starą, poczciwą unitrę za 50 zł i przynajmniej wiem, że cudów nie ma, ale na 100 % jest sprawna i gra wtedy, kiedy ja chce, a nie wtedy, kiedy to sprzęt chce :)

 

Wzmacniacz za trzy zestawy z McDonalda :wink2: .

Czy to az taki problem kupić cos za 300-500 zł co zostało stworzone do grania muzyki , na przyzwoitych komponentach, uznanej komercyjnej firmy ( Yamaha, Denon , Kenwood .... ).

 

 

To to ja wiem, tylko koszt naprawy przerosnie wartość sprzętu więc to średnio opłacalne a po za tym to sprzęt z bardzo niskiej półki, co prawda gra lepiej niż nie jeden nowy chińczyk ale unitra ma niewiele ponad 20w na kanał...

To go włóż rano do odpowiedniego worka ( segregacja odpadów ) i zafunduj uszom coś poprawnego .

Nie piszcie juz tych bzdór o mocach , bo mało kto wie jakiego rodzaju spektakl dzwiekowy można zbudować w domu mając jedynie 2 x 1, 5 W do dyspozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszliśmy do porozumienia ze sprzedającym i nie mam zamiaru brać od niego już czegokolwiek, więc tak jakby odkupi ode mnie go, w cenie nieco niższej niż dałem, jednak chcę się tego jak najszybciej pozbyć i mieć spokój :) Od znajomego biorę starą, poczciwą unitrę za 50 zł i przynajmniej wiem, że cudów nie ma, ale na 100 % jest sprawna i gra wtedy, kiedy ja chce, a nie wtedy, kiedy to sprzęt chce :)

Ty weź go pie... w pałe i niech oddaje całość!masz prawo zwrócić towar i musi kasę oddać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie fajny sposób na zarobek ;)  Wysyłasz uszkodzony , potem wmawiasz usterkę kupującemu i odkupujesz go 50zł taniej niż zapłacił ...w miesiąc ze 3x można go tak puścić w obieg , a kupujący jeszcze podziękuje że przestałeś się awanturować i zechciałeś go odkupić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo zasady umierają. 

Swoją drogą.

 

A z drugiej- warto się wkur, jak gościu uparcie Ci wciska, że sprzęt był ok (a Ty dobrze wiesz, że nie był), za te +/- kilka dych?

W sumie fajny sposób na zarobek ;)  

To, co się teraz dzieje, to jakaś masakra. 

 

Kumpel opowiadał, jak znalazł tani telefon na tablicy. Skończyło się tak- wysłał mu stówę na wysyłkę kurierem (w obie strony, bo coś tam) i tyle widział telefon.

 

Dziś zadzwonił do mnie koleś, u którego licytowałem spawarę (ktoś mnie przebił). Mówi, że ma drugi taki kawałek o tej samej średnicy. Mówię- ile? On- a ile Pan da?

 

Mówię mu- jeśli pasuje Panu xx zł, to biorę. A on- ok, ale musi mi Pan wpłacić na konto (tu zapaliła mi się pomarańczowa lampka, ale jeszcze nie czerwona). Mówię- to dołożę pińć zł i za pobraniem.

 

No i jutro wysyła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami szkoda czasu. Gra warta świeczki. Kupa czasu, nerwów, bluzgania przez telefon/ mail. 

 

Dokładnie o to chodzi. Problem ten ciągnął się ponad miesiąc już - takie zabawy w kotka i myszkę, byłem już tak zdesperowany, że miałem iść na policję i zgłosić oszustwo, jednak kiedy była mowa o policji, sprzedający zdecydował się, że mogę odesłać mu ten wzmacniacz do sprawdzenia co jest nie tak... Podejrzewam, że pewnie coś w nim było uszkodzone, bo wzmacniacz koleś dostał o 8 rano (dostałem potwierdzenie od niego), natomiast twierdził, że z nim wszystko ok. o godzinie 18. Zna się na rzeczy, bo widziałem, że ponad 2 lata handluje tym, usługi naprawy jakieś też ma, więc zapewne to co było uszkodzone szybko naprawił i zaczął mi wpierać, że nic nie było uszkodzone - ale tak jak pisaliście - cieszę się, że chociaż dostałem te kilka dyszek mniej, niż miałbym znowu kolejne miesiące się z nim użerać - przynajmniej po miesiącu czasu użerania się mam większą część swoich pieniędzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To go włóż rano do odpowiedniego worka ( segregacja odpadów ) i zafunduj uszom coś poprawnego .

Nie piszcie juz tych bzdór o mocach , bo mało kto wie jakiego rodzaju spektakl dzwiekowy można zbudować w domu mając jedynie 2 x 1, 5 W do dyspozycji.

Można ale nie na polskim sprzęcie jak taki... Po "rozgrzaniu" pracuje poprawnie i puki co nie mam mu nic do zarzucenia, do zwykłego pogrywania wystarczy ale przyznam że poluje na coś z Yamahy albo Sony i jakieś podłogówki ciekawe do tego.

Wysłane z mojego HTC Desire X za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


W sumie fajny sposób na zarobek ;) Wysyłasz uszkodzony , potem wmawiasz usterkę kupującemu i odkupujesz go 50zł taniej niż zapłacił ...w miesiąc ze 3x można go tak puścić w obieg , a kupujący jeszcze podziękuje że przestałeś się awanturować i zechciałeś go odkupić ;)

właśnie to chyba jest częstym problemem....

takich to tylko wysyłać na inne planety:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...