Skocz do zawartości

Zasilanie po zapłonie - audi A4 + podłączenie woltomierza


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

 

Słuchajcie, muszę przerobić swoje radyjko w taki sposób, aby można było go włączyć jedynie wtedy, kiedy jest zapłon przekręcony. Orientuje się ktoś może, czy w oryginalnych kablach, które są za radiem znajdzie się taki przewód, który to umożliwi? Chciałbym po prostu się upewnić, zanim to wszystko zacznę rozkopywać :)

 

Druga sprawa:

 

Mam zamiar w bagażniku przy zabudowie podłączyć taki wymyślaty woltomierz - w jaki sposób mogę go podłączyć, aby pokazywał napięcie tylko wtedy, kiedy jest włączone radio? Myślałem o tym, aby przeciągnąć kabel od +, który idzie do wzmacniacza oraz REMOTE z radia, spiąć to razem i podłączyć jako plus pod wotlomierz, ale z tego co wiem, to na remote jest mniejsze napięcie niż tradycyjne, także czy sądzę, że zapewne taki zabieg może skończyć się tragicznie dla radia - zatem może macie jakieś wskazówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się, że chciało Ci się zakładać temat skoro sprawdzenie czy w aucie jest plus po zapłonie zajmuję dużo mniej czasu :niepewny:

Odnośnie drugiego pytania to nie lepiej podłączyć od razu pod plus po stacyjce?

Ps.Ten którego znajdziesz w większości przypadków za radiem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo żółty to plus po stacyjce, czerwony z akumulatora. W grupie VAG jest przeważnie odwrotnie, więc pewnie będziesz musiał podłączyć żółty z radia do czerwonego w samochodzie, i analogicznie czerwony z radia do żółtego w samochodzie. Rozumiem że nie rozmawiamy o fabrycznym radiu.

No i nie podłączaj remote z radia pod plusa z akumulatora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, o to chodziło :) Dzisiaj eksperyment się nie uda, bo pogoda nie pozwala na dłubanie przy samochodzie, no ale jutro powinno zadziałać :)

 

Odnośnie drugiego pytania - wolałbym, aby woltomierz działał tylko i wyłącznie wtedy, kiedy włączone jest radio. Da radę taki zabieg zrobić? Nie chciałbym mieć np. wyłączonego radia i działającego woltomierza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...