Skocz do zawartości

Aktywne podłączenie sprzętu, dylemat..


maciek125
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Posiadam wzmaki Audio Art 200.2xe oraz 400.2xe

Alpina 9835r

i do tego jeszcze będzie: DLS R6A + RE Audio SE-12 (tylko tu pytanie czy D2 czy D4? Bo nie wiem czy 400.2 jest stabilny na 2 ohmach, w necie można znaleźć info, że ma 800w rms - 4 ohm)

 

Myślałem nad podłączeniem to w poniższy sposób:

tweetery pod radio

woofery pod 200.2

sub pod 400.2

 

Da radę to w ogóle tak połączyć i czy będzie to grało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyć się da ale lepiej kup jakiś wzmak 2 kan na tweetery. AA 70.2 jak się znajdzie, jakieś sony 4520 itp. Co tam się trafi. Czasami się ustrzeli coś ciekawego za 100-150zł. Na pewno lepsze wyjście niż z radia.

 

Chyba, że masz kompletny system R6A ze zwrotnicą to lepiej zostaw ją niż robić taką aktywkę z radiem na tweeterach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyć się da ale lepiej kup jakiś wzmak 2 kan na tweetery. AA 70.2 jak się znajdzie, jakieś sony 4520 itp. Co tam się trafi. Czasami się ustrzeli coś ciekawego za 100-150zł. Na pewno lepsze wyjście niż z radia.

 

Chyba, że masz kompletny system R6A ze zwrotnicą to lepiej zostaw ją niż robić taką aktywkę z radiem na tweeterach.

 

No zestaw kompletny..

Kurna znowu koszta.. :P

 

@PanJarek: było to aż nie do zniesienia czy tragedii nie było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość tutaj nigdy by takiego połączenia nie zrobiło. A czy dla Ciebie byłaby tragedia? Może nie, co nie znaczy, że to by było dobre rozwiązanie.

 

Podłącz ze zwrotkami albo kup coś takiego:

http://allegro.pl/wzmacniacz-sony-xm-4520-made-in-japan-jedyny-i3551550424.html

 

Zdecydowanie warto te 150zł dorzucić.

 

Chyba, że przedni system to dla Ciebie dodatek bo chcesz mieć tylko łubudubu z suba? Wtedy tym bardziej podłącz pod zwrotki i heja.

 

Potrafiłbyś w ogóle ustawić zwrotkę aktywną i korekcję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szukał ciepłego wzmaka na góre, coś typu genesis b40, audison vr 203. Bo ta alpina już ciepła nie jest a jeszcze jak dowalisz AA to będzie masakra, chociaż Tobie może się podobać, ja osobiście wrzuciłbym jakąś mocno ciepłą kluchę na górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamul, właśnie o tym też myślałem..

Ale nie ukrywam, jestem nowy w temacie CA i mnóstwo jest opinii, że aktywnie jest po prostu lepiej...

 

edit:

 

"RE Audio SE-12 (tylko tu pytanie czy D2 czy D4? Bo nie wiem czy 400.2 jest stabilny na 2 ohmach, w necie można znaleźć info, że ma 800w rms - 4 ohm)"

 

Czy ten Audio Art 400.2 pociągnie tego suba i jak go spiąć? mam wziąć tego suba w wersji d2 czy d4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AA 400.2 to świetny piec, który mógłby dać radę w najlepszych instalacjach SQ. Ale dzięki zapasowi mocy nada też się świetnie do suba. 

 

Sam nie miałbym nic przeciwko mieć taki napęd na suba:)

 

ps. podłącz pasywnie R6A i tyle :)

 

No i tak właśnie myślałem kupując te 2 wzmaki..

 

Czyli Re Audio 12d2 do niego pasuje? Nie kupowac 12d4?

 

I chyba będzie mały wzmak pod tweetery, a jaki? Nie wiem :) Jutro się okaże bo jutro montaż całej instalacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...