Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze wzmacniacza (z dwóch opcji)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Modyfikuję sprzęt audio Bose w swoim samochodzie, w skrócie plany wyglądają tak:

1. Wygłuszenie drzwi przód i tył oraz tylnej półki (sedan),

2. Zestaw na przód: Focal 165KR (80W RMS),

3. Zestaw na tył: Focal P 165V15 (70W RMS), tweetery wyrzucone na tylną półkę - to jednak na sam koniec, tweetery z tyłu to chyba nie jest najleszy pomysł ;)

4. Subwoofer: zamknięta skrzynka 30l z Focal'em SUB P 30 DB

 

i teraz dylemat. Do wyboru mam dwie (a w zasadzie trzy konfiguracje) wzmacniaczy:

1. Focal FPP5300 (chyba go odrzucam, nie pociągnie - 4x80W + 1x240W RMS),

2. Focal FPP4100 (4x100W RMS) + monoblock Focal FPP1000 (1x350W RMS)

3. Alpine PDX-V9 (4x100W + 1x500W RMS).

 

2. czy 3.? Chyba, że popełniłem błąd gdzieś wcześniej :) Dajcie znać co myślicie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie dowiem się też, jeżeli ŻADNA z opcji nie jest dobra... skoro piszemy tylko o tych wzmacniaczach.

 

PS. i przed chwilą wyczytałem, że Focal 165KR ma drażniące tweetery. Prawda to? Jest aż tak źle jak w Hertz'ach? O masakra, a już miałem wybrane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweetery w tylnej półce sobie daruję. To bez sensu jest. Zastanawiam się czy w ogóle majstrować przy tylnych drzwiach, czy tylko wygłuszyć i zostawić oryginalne głośniki bose... :/

 

A wartości RMS napisałem orientacyjnie... ale wzmacniacz 240W raczej nie pociągnie 500W subwoofera... choćby nie wiem co :/

 

A co z wyborem wzmacniacza? Kompletnie się pomyliłem w opcjach Focal+Focal vs Alpine?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj wiecej na forum... Wiesz już jakie bedziesz mial zrodlo? Jak chcesz umca umca pakuj glosnikow ile wlezie i gdzie się tylko da. Jak chcesz Pure audio, to zadbaj o dobre zrodlo, przod i suba do uzupelnienia pasma. Poszukaj tez opini o focalach, powinienes cos znalezc. Wzmakow nie znam, zestawow glosnikowych tez. Więc się nie wypowiem. Musisz wiedziec ze nie zawsze to co drogie jest warte swojej ceny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, odkopię jeszcze temat na chwilkę. Doczytałem się, że moja jednostka centralna wychodzi na wzmacniacz sygnałem zbalansowanym. Czy PDX-V9 obsługuje na wejściu sygnał zbalansowany (zrobiłem już przejściówkę z wyjść radia na cinch i miałem zamiar podłączyć kablem RCA do wzmaka). Siedzę na forach od kilku godzin i opinie są podzielone. Będą jaja? Ktoś miał doświadczenie z taką konfiguracją i pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...