Skocz do zawartości

Przydźwięk ze wzmacniacza


takeshi_td
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem niedawno w moim setupie wzmacniacz, którym napędzam średnie i wysokotonówki i wszystko było by fajnie gdyby nie dziwny przydźwięk słyszalny ze średniaków. Brzmi to trochę jak brzęczenie uszkodzonej cewki głośnika i pojawia się tylko wtedy kiedy cokolwiek gra. Na pauzie czy w przerwach między utworami znika. Nie jest to głośny przydźwięk ale słyszalny i trochę irytujący...dodam że głośniki są sprawne bo na poprzednim wzmacniaczu było si. Ma ktoś pomysł co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RCA .

Rozgrzeb całą instalkę (bo czasem jedne kable z innym piecem zaczynaja siać) tu wnikliwie przejrzyj (przemierz omy miernikiem !!!) gniazda w piecu.

 

U mnie było kongo bo na podłych interkonektach miałem spokój jak dołozyłem lepsiejsze i się zaczęło :kwasny: na szczeście ogarnąłem dziada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sylwku za radę. Jak tylko auto wróci z warsztatu to przebadam temat aczkolwiek mocno mi się wydaje że problem tkwi jednak we wzmacniaczu bo te odgłosy są niezależnie czy motor pracuje czy nie. Poza tym jest jeszcze jedna kwestia...poprzedni właściciel, nie wiedzieć po co, miał zrobiony mostek króciutkim kabelkiem między minusem na trzecim kanale i plusem na czwartym. Podejrzewam, że był tam jeszcze podpięty sub w mostku i mogło to jakiegoś diabła narobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pozwolę sobie powrócić do tematu bo w końcu udało mi się znaleźć trochę czasu żeby po walczyć z irytującym mnie problemem. 

Tak jak przypuszczałem, zmiana kabli nic nie dała...

Testowałem wzmacniacz również w domu i tu co prawda nieco mniej "brzęczało" ale nadal było słyszalne. W środku wzmaka oczywiście gołym okiem nic nie budzi podejrzeń.

Nie jestem pewien ale wydaje mi sie że przy obecnych, zimniejszych wieczorach ten przydźwięk jest bardziej słyszalny...w aucie oczywiście. Być może jest to jakiś trop ale mnie to i tak nie ułatwia sprawy bom za cieńki w te klocki :( Może ktoś z Was podsunie jakiś pomysł co mogę jeszcze pomierzyć/wymienić zanim oddam go komuś do naprawy. A tak przy okazji, jeśli znacie jakiegoś dobrego magika z trójmiasta i okolic to będę wdzięczny za namiary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masy sprawdzone i jest ok. Profilaktycznie przeleciałem lutownicą po lutach i niestety nic to nie dało :( Wrzucam link do filmiku który zrobiłem żeby pokazać o co mi chodzi: http://www.youtube.com/watch?v=k08VCWdFMBY&feature=youtu.be

W pierwszym utworze pojawia się świszczenie, w drugim jest ok a w trzecim wyraźnie słychać irytujący dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


W pierwszym utworze pojawia się świszczenie, w drugim jest ok a w trzecim wyraźnie słychać irytujący dźwięk.

Brzmi jak rzężenie głośnika.

 

Jak miałem alu kopułkę a domowej kolumnie wgniecioną to w pewnym zakresie częstotliwości też występował podobny dźwięk. Co mogłoby wskazywać na uszkodzenie głośnika. Rozklejenie cewki?

 

W obu głośnikach to słychać? Jak nie to zamień strony i sprawdź.

Czy po podpięciu innego wzmaka też tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...