Skocz do zawartości

Kilka pytań odnośnie MDS08 oraz jego zastosowania


D.W.W
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dżentelmeni, pomóżnie ze znalezieniem maskownicy pod MDS08! Kurcze, na Allegro jest tylko i wyłącznie syf jednego brzydkiego rodzaju, a w sklepach CA w Rybniku znalazłem tylko jakiś płaski badziew za 12 zł, który do MDS-a pasuje tak, jak siodło do krowy. Może ktoś ma dostęp, lub wie gdzie znaleźć, lub ma na zbyciu jakąś ładną maskownicę około 23 - 25 cm?

 

Napiszę jeszcze do Mattoma PM, może coś poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiej maskownicy szukasz? Zwykła siatka, czy może coś a'la siatka więzienna :)

 

Moze takie maskownice sinuslive cie zainteresuja:

http://www.sklep.caraudio...products_id/455

 

Raczej wolałbym jednak zwykłą siatkę. Czy kraty więzienne - nie wiem. Siatka może być nawet w kształcie myszek Miki, byle będzie się jakoś prezentować :) Jedyne, czego od niej trzeba, to ochronić głośnik przed uszkodzeniem. Te kraty, co proponujesz Ige, są i owszem ładne - ale ochronią głośnik przed walizką i tyle. Przed czymś drobnym czy ostrym już nie.

 

Kurcze, żebym ja miał dostęp do tokarki to bym sobie sam maskownicę zrobił. Wytoczyłoby się pierścień i ociągnęło materiałem. Chyba, że wytnie się to wyżynarką i wyszlifuje. Cóż - jak nie będzie innego wyjścia, będę musiał tak zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, żebym ja miał dostęp do tokarki to bym sobie sam maskownicę zrobił. Wytoczyłoby się pierścień i ociągnęło materiałem. Chyba, że wytnie się to wyżynarką i wyszlifuje. Cóż - jak nie będzie innego wyjścia, będę musiał tak zrobić.

Apropo pierścienia i materiału zawsze można zukupić większy dystans choć by z MDF'u i na niego naciągnąć materiał,co do wykonania go wyrzynarką to jeszcze się zgodzę ale tokarką :) hmm już bardziej przydatna była by frezarka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maxtz, z tym skajem podobnie myślałem zrobić tylko myślałem że nie naciągnę dobrze go na pierścień ale jak widać że się da to pewnie jednak coś takiego zrobię

mam jeszcze do Ciebie pytanie o materiał dźwięko-przepuszczalny. Masz może jakiegoś sprawdzonego producenta tego typu materiałów? Potrzebowałbym właśnie takiego materiału trochę ale u mnie w wiosce takich rzeczy nie ma :/ Jakbyś mógł podzielić się wiedzą to bym był bardzo wdzięczny :) Dla ułatwienia dodam że szukałbym czegoś w kolorze popielatym ewentualnie czarnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D.W.W, daje się naciągnąć bez problemu a MDF jest od środka podfrezowany i siatka jest wklejona od środka.

 

No tak, wtedy to by się dało. Niestety nie mam czym podfrezować go tak ładnie, ale myślę, że zamiast tego dałoby się po prostu skleić ze sobą dwa dystanse o różnej średnicy. Oczywiście pod warunkiem, że będę umiał je wyciąć tak dokładnie, bo nie sądzę, że mi ktoś sprzeda pierścienie o średnicy 224 mm :) Pomęczę się nieco, a potem zobaczymy co z tego wyjdzie - ale najpierw trzeba jeszcze zrobić samą skrzynię, bo projekt zrobiony, materiał leży, a czasu żeby się zabrać i to zrobić nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciaty, zakupilem je u uzytkownika marian212 ktory zreszta jest dystrybutorem sinusa. generalnie moge polecic tego pana - czesto gadam z nim na gg - zna sie na rzeczy, bralem u niego juz troche sprzetu i zawsze wszystko bylo ok - no i mozna sie dogadac na jakis rabacik :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D.W.W, nie jestem pewien czy taką maskownica da radę zrobić wyrzynarką ponieważ każdą nierówność potem będzie widać na skaju :)

Jak by Ci to nie wyszło to pisz na PW to zawsze mogę Ci coś takiego wykonać (na pewno się dogadamy) a ty tylko to sobie wykończysz jak będziesz chciał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...