Skocz do zawartości

Podlaczenie dwoch oddtwarzaczy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Na samym poczatku chce zaznaczyc ze oprocz tego ze jestem nowy to w temacie car audio jestem bardziej niz zielony.
 Powiedzmy ze zatrzymalem sie na poziomie Safari 5 z Fiata 126p  . :wink:

Oto moj problem na ktory mam nadzieje znalezc odpowiedzi.

Posiadam Honde Accord 2008 rok z bardzo podstawowym audio. Chcialem dorzucic dvd Pioneer avh-x 5500bt majac nadzieje, ze odrobine to poprawi jakosc dzwieku i dorzuci
 cos extra w postaci mozliwosci ogladania filmow ..... nie koniecznie w czasie jazdy . W zwiazku z tym iz honda ma doskonaly system hands free nie chce go
 tracic a co za tym idzie podlaczylem zasilenie do obydwu odbiornikow z fabrycznej wiazki zasilajacej oraz to samo zrobilem z glosnikami. Najkrocej mowiac obie
 jednostki podlaczone sa do tego samego zestawu glosnikow i zasilenia. Kolejnym waznym argumentem za utrzymaniem zasilenia w fabrycznym radio jest fakt,
ze wyswietlacz to nic innego jak centrum kontroli klimatyzacji i tego tez nie chce stracic.
Po uruchomieniu chocby jednego z odtwarzaczy natychmiast oba bardzo sie grzeja i to jest moj problem.
Czy ktos kiedys probowal podlaczyc dwa urzadzenia do jednego zasilenia i jednego zestawu glosnikow?
Co potrzebuje do rozwiazania tego problemu?
Jesli jest cos co powinienem kupic to poprosze o linki do konkretnych przedmiotow.

Dwie rzeczy na koniec. Pionner ma hand free wbudowany ale nie chce go uzywac bo nie bedzie tak dobry jak hondowski. Co do zmiany glosnikow (licze sie z takimi
 pytaniami i sugestiami ) to ten temat musi poczekac odrobine.
Z gory dziekuje za porady.
Jurek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


podlaczylem zasilenie do obydwu odbiornikow z fabrycznej wiazki zasilajacej

 

To nie czyni problemu.

 

 

 


oraz to samo zrobilem z glosnikami. Najkrocej mowiac obie
jednostki podlaczone sa do tego samego zestawu glosnikow

 

To tak. Zasilając głośnik z jednego radia, w przewodach głośnikowych płynie prąd i do głośników i do.... końcówek mocy radia ori, lub na odwrót, z radia ori do końcówek tego Pionka.

Jest to dziwny pomysł i myślę ,że wcześniej czy później skończy się awarią jednego z nich lub obu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos ci się pomostkowało wewnatrz odbiorników i sie grzeją - daje sobie rękę uciąć, że ten układ nie jest poprawnie podłaczony.

Rozwiązanie jest proste - poprowadzić osobne instalacje zasilające do radia (wraz z bezpiecznikiem) oraz osobne kable głosnikowe - popołudnie roboty, a wszystko zrobione jak należy - koszt do 50 zł jak zrobisz sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówi Truck, musisz zlikwidować połączenie głośników tą samą wiązką przewodów. Wyjście na głośniki, jak sama nazwa mówi jest miejscem, z którego sygnał wychodzi, nie wchodzi. Druga sprawa to wzmacniacze w radiach pracują w mostku, więc "minus" głośnika nie jest równy "minusowi" na masie. Podłącz głośniki tylko pod jedno radio, bo uszkodzisz jedno lub oba. 

PS Po co podłączyłeś głośniki pod stare radio skoro masz już nowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Po co podłączyłeś głośniki pod stare radio skoro masz już nowe?

Podlaczone sa pod fabryczne radio bo tylko ono obsluguje fabryczny hands free system. Co do nie poprawnego podlaczenia to jaka jest mozliwosc pomylki skoro kabel numer 1 w kostce numer 1 zmostkowalem z kablem numer 1 w kostce numer 2? Odpowiedz. Nie ma mozliwosci pomylki.

Inna opcja. Fabryczne radio ma wyjscie AUX. Czy moge to dodatkowe w jakis sposob podlaczyc przez wyjscie AUX?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wejscie AUX a nie wyjscie i oczywiscie wystarczy wyjscie RCA z nowego radia podlaczyc z tym auxem i juz nic wiecej nie potrzeba . Co do zbytniego grzania sie obu jednostek to pewnie reakcja na to, iz dzialajace radio "widzi" podczas pracy "obciazenie" tym drugim radiem (nawet wyłączonym) i stad problem . Odlacz te nowe od glosnikow i tylko podlacz jak wyzej napisałem i powinno byc OK .

 

PS: jesli to nowe ma AUX to mozesz sprobowac podłączyć to odwrotnie czyli glosniki pod nowe a ze starego puscic tylko sygnal z RCA (o ile posiada takie wyjscie) .

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejscie AUX a nie wyjscie i oczywiscie wystarczy wyjscie RCA z nowego radia podlaczyc z tym auxem i juz nic wiecej nie potrzeba . Co do zbytniego grzania sie obu jednostek to pewnie reakcja na to, iz dzialajace radio "widzi" podczas pracy "obciazenie" tym drugim radiem (nawet wyłączonym) i stad problem . Odlacz te nowe od glosnikow i tylko podlacz jak wyzej napisałem i powinno byc OK .

 

PS: jesli to nowe ma AUX to mozesz sprobowac podłączyć to odwrotnie czyli glosniki pod nowe a ze starego puscic tylko sygnal z RCA (o ile posiada takie wyjscie) .

dzieki za podpowiedzi. teraz jak tylko znajde czas to grzebne na ebayu i moze znajde cos czego szukam. Oczyswiescie jak tylko zajdzie taka potrzeba natychmiast tu wroce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zasilając głośnik z jednego radia, w przewodach głośnikowych płynie prąd i do głośników i do.... końcówek mocy radia

 

Nie pomogą tu diody (zapomniałem ich nazwy - używa się np. w zasilaczach antenowych) które przepuszczają prąd tylko w "jedną stronę".

Czyli od radia do głośnika, ale od głośnika do radia już nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK . Zielony pyta dalej. Radio zamontowanie. Ok. 90 % pracy wykonane. Jak tylko znajde czas to zrobie fotki i wstawie na forum. Teraz jednak mam kolejne pytanie. Moje radio teraz to Pioneer avh-x5500 bt. Ma moc 4x50 w (cokolwiek to znaczy) . Mam prosbe aby ktos kto jest mocny w temacie zerknal na specyfikacje radia i podsunal mi linka na glosniki miedzy 13 a 16.5 cm (przod) i owalne 6" na 9" (tyl) Tylne podalem w calach .Przod moze byc zestwaw twitter i glosnik + chyba to sie nazywa zwrotnica. Dodam ze szukalem w necie jak dobrac glosniki pod radio ale im dluzej czytalem tym mniej rozumialem. Kolejna sprawa to taka ze poki co glosniki maja grac pod samym radiem. Dla zwiekszenia dokladnosci podpowiedzi nadmienie ze auto to 2008 HONDA ACCORD wciaz VII generacja.

Zalezy mi na tym zeby dzwiek byl odrobine glosniejszy niz to co daja glosniki fabryczne oraz zeby byl on czysty powiedzmy przy 80% mocy radia. W tym momencie mam wiekszosc parametrow dzwieku poobcinanych na max bo fabryczne glosniki nie daja sobie z tym rady. Myslalem ze bedzie duzo lepiej niz jest. Kiedys mialem Passata b6 i po wymianie radia z fabrycznego na wlasnie Pionner efekt byl naprawde imponujacy.

Jesli chodzi o wygluszenie dzrzwi to na ta chwile musi to poczekac ze 3 mce ale to jest w planie. Z gory dzieki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomogą tu diody (zapomniałem ich nazwy - używa się np. w zasilaczach antenowych) które przepuszczają prąd tylko w "jedną stronę".

Czyli od radia do głośnika, ale od głośnika do radia już nie?

Zapewne chodziło Ci o diody prostownicze. Napięcie progowe diody prostowniczej wynosi ok 0.7V, więc teoretycznie powinna przewodzić, lecz z doświadczenia wiem, że bywa z tym różnie... tzn przewodzić będzie, ale blokować niekoniecznie  :wink:

OK . Zielony pyta dalej. Radio zamontowanie. Ok. 90 % pracy wykonane. Jak tylko znajde czas to zrobie fotki i wstawie na forum. Teraz jednak mam kolejne pytanie. Moje radio teraz to Pioneer avh-x5500 bt. Ma moc 4x50 w (cokolwiek to znaczy) . Mam prosbe aby ktos kto jest mocny w temacie zerknal na specyfikacje radia i podsunal mi linka na glosniki miedzy 13 a 16.5 cm (przod) i owalne 6" na 9" (tyl) Tylne podalem w calach .Przod moze byc zestwaw twitter i glosnik + chyba to sie nazywa zwrotnica. Dodam ze szukalem w necie jak dobrac glosniki pod radio ale im dluzej czytalem tym mniej rozumialem. Kolejna sprawa to taka ze poki co glosniki maja grac pod samym radiem. Dla zwiekszenia dokladnosci podpowiedzi nadmienie ze auto to 2008 HONDA ACCORD wciaz VII generacja.

Zalezy mi na tym zeby dzwiek byl odrobine glosniejszy niz to co daja glosniki fabryczne oraz zeby byl on czysty powiedzmy przy 80% mocy radia. W tym momencie mam wiekszosc parametrow dzwieku poobcinanych na max bo fabryczne glosniki nie daja sobie z tym rady. Myslalem ze bedzie duzo lepiej niz jest. Kiedys mialem Passata b6 i po wymianie radia z fabrycznego na wlasnie Pionner efekt byl naprawde imponujacy.

Jesli chodzi o wygluszenie dzrzwi to na ta chwile musi to poczekac ze 3 mce ale to jest w planie. Z gory dzieki za podpowiedzi.

Moc 4x50W to moc maksymalna. Moc RMS, czyli realna wartość, którą może wytworzyć radio zapewne waha się w okolicach 4x20W  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...