Skocz do zawartości

El Comp 6.2 - zna/słyszał ktoś?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zna ktoś może te woofery?.

Otrzymałem 1 taki woofer bezpośrednio od producenta w drodze reklamacji, a po ładnych prośbach drugi idzie już kurierem. Wszystko bezpłatnie :rotfl:

W necie jest co nieco ale po rosyjsku. Może ktoś z kolegów może miał z nimi styczność i powie coś więcej?

 

post-11504-0-26049800-1373358651_thumb.jpg

post-11504-0-41239700-1373358654_thumb.jpg

post-11504-0-69069700-1373358657_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Otrzymałem 1 taki woofer bezpośrednio od producenta w drodze reklamacji, a po ładnych prośbach drugi idzie już kurierem.

 

Od producenta , czy z Rzeszowa ? 

 

 

 


Mi to wygląda na typową chińska podróbę el comp 6, a dali 6.2 , że niby inny model. Widać to od razu bo badziewnej naklejce.

:rotfl:  :rotfl:  :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez Japonię z Chin

Z reszta co dzisiaj nie jest z Chin

 

Mi to wygląda na typową chińska podróbę el comp 6, a dali 6.2 , że niby inny model. Widać to od razu bo badziewnej naklejce.

Sugerujesz się sama naklejka ? Słuchałeś obu przetworników  ? Brax ma bardziej "wypasione" naklejki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinujcie na siłę. To jest oryginalny produkt EL Comp 6.2 który jest importowany głównie do Rosji. Na rynek Unii EU zamawiają Niemcy model EL Comp 6 który jest podobny do tego z Rosji lecz ma trochę inny kolor membrany, inne akcesoria montażowe i jest bez kompletu cienkich kabli. Ma też inne naklejki na magnesach i inne opakowania. Na rynku japońskim (i chyba też w pozostałej Azji) jest jeszcze inny model. Ma dużo płytszy kosz, inny magnes, mniejsze wychylenie, inną membranę jakby z tektury i inny kosz z otworami pod ichniejsze auta. Ja tego nie słuchałem, ale podobno ta azjatycka wersja słabo brzmi. Nie mam pod ręką fotki japońskiej wersji EL Comp 6, ale różnice są mniej więcej podobne jak na przykładzie koaksów z dołączonych fotek. 

W kolejności:

Europa EL Coax6 -- Rosja EL Coax6.2  -- Azja EL Coax6500

post-1571-0-17712300-1373664822_thumb.jpg

post-1571-0-84436500-1373664834_thumb.jpg

post-1571-0-41287400-1373664846_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według tego co na naklejkach jest napisane to El Comp 6.2 w porównaniu do wersji 6 mają inną moc 160 vs 120 W max, efektywność 93 vs 90 dB i minimalne inne pasmo przenoszenie. Różnice więc nie są aż takie małe. Poza tym materiał z którego wykonana jest membrana zdaje się być trochę sztywniejszy w wersji 6.2

Co do podróbek to jestem mocno sceptyczny. Przecież w moim przypadku głośniki pochodzą bezpośrednio od producenta. Nie ma mowy o podróbkach.

Nie słuchałem ich jeszcze gdyż czekam na kuriera z drugim głośnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednych rajcuje odsłuch, a innych cyfry. Pewnie w Rosji lepiej schodzi to co większe, a papier wszystko przyjmie. Najlepiej oba odsłuchać i pomierzyć, a wsio będzie jasne. Ja tych ruskich nie słyszałem, to się nie wypowiadam. Osobiście w taniej sprzętowej półce wolałbym mieć głośniki o niższej mocy, bo takie idzie łatwiej i taniej napędzić, aby możliwie najlepiej zagrało. Poza tym, głośniki o niższej mocy będą też lepiej wysterowane z samego radia, a te zestawy często są też w ten sposób używane. 

 

PS

A te 93dB to jest efektywność całego zestawu, więc może ten wynik podnoszą mocniej dające w ucho tweetery?

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki wyżej to prototypy dla serii ProZ. Głośniki ProX pozostają bez zmian. To dotyczy tylko oferty u-Dimension Germany. Nic z tego nie będzie oferowane globalnie przez u-Dimension Japan, bo obecnie są to całkowicie inne i niezależne oferty.

Ale trochę odlatujemy, bo temat jest o EL Comp 6 / 6.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle marna (bo to w sumie budżet liga), tylko trochę za wysoko cięta.

x2 

 

 

 

może któryś z kolegów ma

jakieś doświadczenia i chciałby się podzielić spostrzeżeniami.

 

zrobienie aktywki ,ale komu by się chciało tak "kiepskie" klocki puszczać aktywnie

 

dla mnie optymalne ciecia wyszły na podziale WF 1.6khz/12db  TW 4khz/ 6db  i scena dosyć wysoko i nie dzwoniło na "pełnej" głośności , tylko wiadomo  smaczków i tym podobnych fajerwerków brak . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dla mnie optymalne ciecia wyszły na podziale WF 1.6khz/12db  TW 4khz/ 6db  i scena dosyć wysoko i nie dzwoniło na "pełnej" głośności , tylko wiadomo  smaczków i tym podobnych fajerwerków brak . 

 

Detali może zabrakło, bo pewnie już za bardzo zamuliłeś tweeter takim cięciem. Średniaka z tego nie zrobisz. Kiedyś ktoś eksperymentował w przedziale WO=2,5-3,0kHz/12dB oraz TW=3,0-3,5kHz/12db i podobno było całkiem nieźle jak na tą półkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...