Skocz do zawartości

Rozdzielenie sygnału z radia na tw i konwerter


Rekomendowane odpowiedzi

Chciał bym sie dowiedzieć czy takie rozdzielenie jak na rysunku nie bedzie miało wpływu na moc sygnału dochodzącego do konwertera i czy nie bedzie negatywnie wpływało na jego działanie? W radiu mam tylko 1 RCA na suba wiec biorę  sygnał przez konwerter ale TW nie dają rady na wzmacniaczu 50wrms i dlatego chciałbym podłączyć je bezpośrednio  do radia tylko nie wiem czy tak ma sens?

http://images40.fotosik.pl/2095/b4c733eab068d297med.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kombinować można,

chociaż w dobie dzisiejszych czasów, po prostu zmieniłbym radio - przyzwoite alpine z serii CDA (np 9847r) kosztuje juz ok 250 zł.

Ale jak ktos lubi to może sie bawic w pajęczaki i inne majstrowane systemy - jak są prostsze opcje dojscia do sukcesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje ale po co komuś radio z potencjałem na mega rozbudowane audio skoro ma jeszcze małą wiedze i tak na prawde dopiero raczkuje w tym temacie. Bede póki co kombinował z tym co mam i z wiedzą którą posiadam. Resztę nabede czytając forum i z doświadczenia. Jeśli złapie bakcyla to na pewno zainteresuje sie bardziej i kombinował mniej pod górkę :wink: Póki co licze na wszą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kaka22 TW nie radzi sobie pod wzmacniaczem. Jak ustawie parametry aby woofer grał przyzwoicie to znowu tweeter ma słyszalne przestery. Może jeszcze pobawie sie ustawieniami. Mój zestaw to DIORA GDS1607 i ROCKFORD FOSTGATE R300-4 PRIME

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale skoro masz jedno wyjście z radia kup rozdzielacz Y do rca ustaw sobie optymalnie na wzmacniaczu i nie będziesz musiał nadto kombinować, zawsze to będzie lepiej chyba niż kombinować przez różnej maści konwertery jak za dużo będzie sub po kichach dawał zdejmiesz bas na radiu i będzie trybić jak trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że tweetery nie dają rady... Co do podłączenia to może spróbuj w ten sposób, że tweetery podepniesz przez zwrotkę do przednich kanałów w radiu, a woofery w ten sposób, że sygnał do konwertera dasz przez zwrotnicę i później już normalnie ze wzmacniacza tzn.

 

Radio ==> FL i FR ==> zwrotnica ==> tweetery

 

Radio ==> RL i RR ==> zwrotnica ==> konwerter ==> wzmak ==> woofery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale masz wzmacniacz cztero kanałowy i nie najgorszy do tego, pod jedną parę wyjść podepnij Twoje głośniki które masz na przodzie a pod drugą parę zmostkowaną subwoofer bo z tego co wyczytałem jest on tam obecny i będzie wszystko działało jak należy bez żadnych kombinacji przynajmniej ja tak mam u siebie podpięte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra panowie. Pomodziłem trochę z ustawieniami i tw sie poprawił. Na niedaleką przyszłosć i tak planuje zakup tweeterów z oddzielną zwrotnicą i napędzenie ich z osobnego kanału lub wzmacniacza jeszcze sie zobaczy gdzie strojenie bedzie na pewno łatwiejsze i dające wiecej efektów. Póki co jak dla mnie temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...