Skocz do zawartości

Dziwny problem z wzmacniaczem


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mój pierwszy post na forum mam nadzieję, że mi pomożecie.

 

Mianowicie podłączyłem Car Audio wedle norm, wszystko tak jak powinno i o dziwo pięknie gra, problem wystąpił gdy zacząłem jechać. Aktualnie na postoju gra cały środek + skrzynia basowa w bagażniku, lecz w momencie gdy ruszam wzmacniacz wraz z skrzynią basową przestają grać, po ponownym zatrzymaniu się problem ustaje do momentu ruszenia.

 

Dzięki z góry za pomoc, nie mogę dojść od czego to zależy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź napięcie na akumulatorze na postoju, oraz po dodaniu gazu. Jeżeli masz uwalony regulator napięcia to wraz ze wzrostem prędkości obrotowej silnika, napięcie rośnie i zabezpieczenie we wzmacniaczu go wyłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up wszystko sprawdziłem na spokojnie, przy zwiększeniu prędkości pojazdu nie prędkości obrotowej (nawet dzieje się to tocząc się na biegu jałowym, po zwolnieniu do 2km/h i poniżej problem znika, napięcie ginie na wyjściu we wzmacniaczu, pierwszy raz spotykam się z takim czymś, jakieś suestie jak to naprawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


nawet dzieje się to tocząc się na biegu jałowym, po zwolnieniu do 2km/h

 

W BMW obroty silnika są minimalnie wyższe nawet w trakcie toczenia się pojazdu, w porównaniu do pojazdu stojącego (prawdopodobnie wynika to z faktu, że wszelkie testy związane z ekologią przeprowadzone są gdy pojazdy stoi, zatem obniżając obroty można zmieścić się w normie). Nie uważam, że tak jest w Twoim przypadku, piszę tylko żeby poinformować, że niektóre auta tak mają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą... jak można nie wpaść na to by podłączyć pod REM we wzmacniaczu na stałe plusa z aku? Trochę chyba kolega musiał chapnąć wiedzy skoro złożył sobie tren zestaw... A rzeczywiście jeśli próbował i to nic nie daje to zostaje już tylko uwierzyć w duchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wziąłeś plus z nie tego przewodu.. W radiu masz wyjście biało/niebieski - niebiesko/biały przewód na którym powinno się pojawić 12V po włączeniu radia.. To jest jedyne miejsce do którego możesz podłączyć REM ze wzmacniacza. Znasz się minimum na elektryce/mierniku? I podaj nazwę tych ciulików, którzy próbowali Cię naciągnąc.. Kuwra coraz częściej się biję z tym, że nie otwarłem nigdy swojego warsztatu CA..

 

EDIT:

 

Opisz resztę systemu. Przód też gra pod wzmacniaczem, główny plus do instalacji oczywiście nie jest też gdzieś "z okolic stacyjki"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam montowałem całe car audio, Biało niebieski to sterowanie ze stacyjki i tam występował objaw wyłączania, aktualnie mam podłączone pod antenę elektryczną i DZIAŁA !!!!!!!!!! DZIĘKUJĘ ZA NAPROWADZENIE NA TROP, najwidoczniej plus po stacyjcie miał zakłocenia i wzmacniacz odcinał sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem od razu posłuchaj się rad bardziej doświadczonych, bo wiele osób zaczynało od tego co okazało się problemem (m.in. ja pisałem Ci o tym wczoraj na privie) i pochwal się w końcu który to serwis CA nie odkrył tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...