Skocz do zawartości

Usztywnienie drzwi - czy to ma sens


pawelszu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mówimy o żywicy poliestrowej czy epoksydowej? Bo pomysł, przyznam, zaciekawił mnie.

Ja w mojej fieście będę używał poliestrowej i włókna szklanego :wink:  a na to pójdą maty.

 

pawelszu, słuchaj Xris'a, bo dobrze Ci radzi :wink:

Usuń mate z śrub i kabli, braki uzupełnij, podociskaj, a od wewnętrznej strony wzmocnij żywicą poliestrową wraz z matą szklaną. Tyle warstw maty aż będziesz zadowolony z sztywności i będzie malinka :zdrowko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

no wiec zapakowałem na ten plastikowy boczek od wewnatrz zywice i 2 warstwy maty

Od zewnątrz STP gold.

jest lepjej ale nie jest to idealnie.

Za duza powierzchnia. No i oczywiscie wszedzie nie dalo sie maty (mocowanie silnika szyby, mocowanie podnosnika).

przydaloby sie słapać gdzieś na środku śrubą ten plastik ze wzmocneiniem drzwi.

To by na pewno pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Właśnie się przymierzam do usztywnienia drzwi w M6. Czy te maty STP Gold spełniają swoje zadanie? Chodzi o maksymalne usztywnienie. Jeszcze tak się zastanawiam jakby nakleić na wrastwę maty aluminium o grubości 0,5mm (np. http://sklep.hart-metale.pl/279,blacha-aluminiowa-0-5x300x300-mm.html) w paskach po 5cm szerokości, a może na całą matę nakleić. Jest jedna mata która wg. mnie spełnia swoje zadanie, ale x3 droższa od wspomnianego STPGold.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ma to sens STP gold są baaardzo twarde.

2. Jak bym robił u siebie od nowa to wybrałbym 1,5mm blachę i na to GMS, DYNA, M1, Hollywood, Stingera czy cokolwiek podobnego (kolejność przypadkowa)

3. Albo włókno + żywica i mata jak mam teraz (tylko robota "brudniejsza")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to aluminium to niewiele da...

W M6 ten nieszczęsny plastikowy boczek jest strasznie nie równy...

Jedynie to włókno, żywica (najlepiej z domieszka piasku kwarcowego jak ktoś kiedyś pisał) i tak ze 3 warstwy.

Ja zrobiłem sama zywice 2 warstwy z matą szklaną i jest za słabo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam i pomysł z amelinium nie jest chyba trafiony, problemem moży być właściwe zwulaknizowanie z blachą drzwi lub z wierzchnią warstwą maty na której też jest amelinium.

Ten psltikowy wewnętrzny boczek pozostawię bez zmian.

Dodatkowo poszukam czegoś na boczek zewnętrzny/wewnętrzny - czy da radę wogóle na niego coś nakleić? Czy może ten elastyczny plastkiowy boczek przeszkadza i jest tak spasowany że nic już nie wkleję?

Jeszcze kwestia chłonięcia wilgoci przez miękkie gąbkowe maty. Widziałem w ofercie STP takie które pochłoną 1%, 5%, 20% wody. I te 20% mają zarazem najlepsze właściwości wygłuszenia. Czy te 20% w jakiejś skali to dużo czy mało? Chyba dużo bo tak na szybko wyszło mi że mata o wymiarah 2x100x75cm przy chłonności na poziomie 20% może skumulować w sobie 3 litry! A tyle wody nie chciałbym wozić w drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może skumulować w sobie 3 litry! A tyle wody nie chciałbym wozić w drzwiach

To Ty żyjesz w krajach tropikalnych z deszczami monsunowymi, że tyle wilgoci masz w aucie? jak wykleisz drzwi, to pod boczkiem masz symboliczną ilość wilgoci przeceież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boczek zwenętrzny przyjmie max matę 6mm.

ja nakleiłem 10mm i już ciężko było go zapiac (ale miałem na boczek wewnętrzny naklejna już matę STP gold.

Jeżeli nie okleisz i chociarz torche nie usztywnisz tego boczka wew to cała robota się nie oplaca.

Musisz chociaż jedna warstwę dac maty na niego i zamknąć ten otwór co ma piankę na sztywno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawelszu, masz może jakieś photo, tej wewnętrznej części boczka-wewnętrznego(tam gdzie żywice dałeś)? Dwie warstwy maty(szklanej), to troszke malo a mialem ten sam problem co Ty :/.

Ja dalem 6x 450dziesiatki, w newralgicznych miejscach 10x. Powiem Ci ze jest beton, 2ludzi może ten boczek wginac, ani drgnie...a tez ograniczał mnie śilniczek/cięgna/szyny etc.

 

Zobacz sobie do mojego tematu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie kładłeś 150tke, z tad wrażenie rozchodzenia się. Zakup rozne gradacje może...troszke 200,300,450. Przeleć papierkiem to co zrobiłeś ostatnio, a na to pomieszaj maty podane powyzej, powinno byc lepiej. Banan dopiero sie pojawi jak 'rozkrecisz' vol na wf, a po drzwiach nic nie będzie widać ;) (zero pracy drzwi)

 

Jak coś wymodzisz zapodaj zdjęciem.

 

Tak sobie porownaj 150 do 450. Musial byś użyć 3x150, by bylo to podobne do 1x 450.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dlatego warto przy usztywnianiu użyć kilku warstw możliwie jak najgrubszej maty emulsyjnej lub rowingu przy tym dobrze nasycając ale nie przesycając żywicą. Przykładając się do tego wychodzi naprawdę niedrogi ale bardzo sztywny panel laminatu który przyklejając do drzwi np. na klej do szyb (tak jak u Elgardiela) robi naprawdę konkretną robotę nie obciążając zbytnio furtek :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elgardiel czy ja dobrze widziałem u Ciebie że nie kladliscie maty z zywica bezpośrednio na boczek tylko zrobiliście jakos odlew a dopiero potem to przykleiliscie na kliej do szyb?

U mnie nie wiem czy cos takiego by się dalo bo boczek jest srasznie nierówny, mnóstwo zeborwań, przetłoczeń itp...

 

I jaką zywiće najpejej kupować?

Novoll?

Czy jakieś dziwne w bańkach po 5kg z allegro wystarczą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...