Skocz do zawartości

Usztywnienie drzwi - czy to ma sens


pawelszu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Elgardiel czy ja dobrze widziałem u Ciebie że nie kladliscie maty z zywica bezpośrednio na boczek tylko zrobiliście jakos odlew a dopiero potem to przykleiliscie na kliej do szyb?

U mnie nie wiem czy cos takiego by się dalo bo boczek jest srasznie nierówny, mnóstwo zeborwań, przetłoczeń itp...

Nie, odlewy zostały zrobione jedynie na wewnętrznym poszyciu drzwi.

Sam boczek został zmatowiony, wszędzie tam gdzie miała pójść mata. Zmatowione miejsca były tak dobrane by nie przeszkadzały szybie/szynom/silniczkom etc., na to poszła mata szklana którą nasączyliśmy żywicą.

Dość istotne jest to o czym wspomniał Przemcio.

Dlatego warto przy usztywnianiu użyć kilku warstw możliwie jak najgrubszej maty emulsyjnej lub rowingu przy tym dobrze nasycając ale nie przesycając żywicą. 

Dzięki temu uzyskasz naprawdę zadowalającą sztywność tanim kosztem, jak i małą wagą materiałów, co też jest istotne :wink:

 

I jaką zywiće najpejej kupować?

 

ja kupiłem tą co Przemcio polecał kiedys i było ok - 5L + utwardzacz. Smiało brac.

http://www.zywica.eu/sanit//index.php

X2 

Sam zakupiłem tam moje materiały do prac, jak najbardziej polecam :wink:

Mate szklaną i rowing, też tam dostaniesz, tak że możesz sobie przejrzeć wszystkie gradacje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kupowaliście Panowie najtańszą żywicę "konstrukcyjną" ARMPOL czy droższego POLIMALA? Jest jakas różnica? Warto dopłacać?

Pytam bo sam stoję przed wyborem odpowiednich środków do usztywnienia boczków w A4 Avant. 

Najważniejsze czy 5l będzie ok czy lepiej od razu brać dychę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Trochę odkopię temat.

Chciałbym w mojej M6 poprawić nieco sztywność drzwi, z tym, że plastikowa forma już jest pokryta z obydwu stron matą GMS-a.

Czy są przeciwskazania, żeby na to połozyć matę szklaną z żywicą? Będzie się to trzymać?

Boczek jest plastikowy i mógłbym go ponawiercać w wielu miejscach, żeby żywica się przelała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


jest pokryta z obydwu stron matą GMS-a.
Czy są przeciwskazania, żeby na to połozyć matę szklaną z żywicą? Będzie się to trzymać?
Chyba sam sobie odpowiedziałeś. Ale powinno się udać sciągnąć tą matę i ponownie nakleić.Ja takiej nie rwałem ale ktoś pisał że da radę tak zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...