Skocz do zawartości

DLS ms6a dobór wzmacniacza + sub


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem posiadaczem Głośników DLS MS6A już od pół roku i nadal nie jestem zadowolony z ich grania. Zestaw jaki obecnie posiadam to jw do tego sony xm754hx i jakaś tam tuba pionner.

 

Pytanie do doświadczonych czy obecny wzmacniacz nie daje sobie rady z tymi głośnikami czy po prostu ja nie mogę sobie  poradzić z jego ustawieniem. Na chwilę obecną jestem też w trakcie poszukiwania skrzyni, tutaj następne pytanie czy ktoś z forumowiczów doradziłby co kupić kwota myślę ok 500zł + ewentualnie wchodzi w grę wymiana wzmacniacza (tylko 4 kanały, mam ograniczone miejsce) o ile ten będzie za słaby do mojego systemu.

Wzmacniacz o jakim myślałem to hpb-604, co do skrzyni sam nie wiem :) Słucham różnej muzyki od hitów z radia poprzez muzykę klubową jak i bardzo często dużo rapu, a nawet metalu gotyckiego :) 

Przeglądałem również tematy osób mające to samo auto peżot 206 (Stanec, Ancymon) i widziałem że mają oni skrzynie phase ale cena jest trochę wysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana tego Sony na Carpowera, to jak z deszczu pod rynnę... Odradzam taki "progres" :D Podaj Kolego budżet maksymalny na wzmacniacz i skrzynię i coś się pomyśli :) Wzmacniacz Sony nie jest dobrym piecem, one po prostu grają płytko, takie tekturowe granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Witam,

Jestem posiadaczem Głośników DLS MS6A już od pół roku i nadal nie jestem zadowolony z ich grania. Zestaw jaki obecnie posiadam to jw do tego sony xm754hx i jakaś tam tuba pionner.

A co zmiełeś/zrobiłes przez te sześć miesięcy aby ich brzmienie się zmieniło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana tego Sony na Carpowera, to jak z deszczu pod rynnę... Odradzam taki "progres" :D Podaj Kolego budżet maksymalny na wzmacniacz i skrzynię i coś się pomyśli :) Wzmacniacz Sony nie jest dobrym piecem, one po prostu grają płytko, takie tekturowe granie.

 

Budżet myślę do 1000zł, carpowera widziałem w używce za 250zł tylko tak jak mówię zbytnio nie ogarniam czy jest on dobrym wyborem tyle co poczytałem w kilku miejscach.

 

 

 

A co zmiełeś/zrobiłes przez te sześć miesięcy aby ich brzmienie się zmieniło ?

 

Próbowałem bawić się ustawieniami wzmacniacza, level, low boostem, i przycięciami. Z tego co już wiem głośnik naprawdę fajnie nisko gra, ale przy głośnym graniu już średnio sobie radził. Jestem amatorem dla tego piszę tutaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Próbowałem bawić się ustawieniami wzmacniacza, level, low boostem, i przycięciami. Z tego co już wiem głośnik naprawdę fajnie nisko gra, ale przy głośnym graniu już średnio sobie radził. Jestem amatorem dla tego piszę tutaj :)

 

Żadne z tych ustawień niczego specjalnie nie wniesie w przypadku używania zestawu w wersji pełno pasmowej ( tzn system bez suba ).

Głośne granie niskim basem z 16 cm głośników , to jest nierealne.  Od wysokiego poziomu basu w samochodzie jest sub i stosowny do niego wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Żadne z tych ustawień niczego specjalnie nie wniesie w przypadku używania zestawu w wersji pełno pasmowej ( tzn system bez suba ).
Głośne granie niskim basem z 16 cm głośników , to jest nierealne.  Od wysokiego poziomu basu w samochodzie jest sub i stosowny do niego wzmacniacz.

 

Oczywiście zgodzę się z tobą, z tego co czytałem trzeba przyciąć głośnik i resztę uzupełnia sub (tak obecnie jest u mnie), może źle zadałem pytanie, czy odczuje różnicę w brzmieniu przy zmianie wzmacniacza na inny. Tak czy tak chcę kupić skrzynie bo tuba już męczy mnie ciągnącym się basem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieni grę wzmacniacz i to może być bardzo znacząca zmiana. Ten Carpower jest po prostu kiepski i nie zrobisz nim żadnego postępu. Myślę, że dobry 4 kanałowy wzmacniacz i do tego skrzynka zrobią dużo więcej dobrego. Oczywiście zakładam, że drzwi masz zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieni grę wzmacniacz i to może być bardzo znacząca zmiana. Ten Carpower jest po prostu kiepski i nie zrobisz nim żadnego postępu. Myślę, że dobry 4 kanałowy wzmacniacz i do tego skrzynka zrobią dużo więcej dobrego. Oczywiście zakładam, że drzwi masz zrobione.

 

Tak drzwi zrobione od razu po zakupie autka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


kolego zerknij na naszą giełdę jest tam kilka ciekawych piecyków w twoim budżecie

 

Bardzo chętnie jakbym się na tyle znał. Po to otworzyłem temat, żeby ktoś doradził :) Mógłbym również pojechać do sklepu i popytać ale mam mieszane uczucia do sprzedawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem dziś rano na giełdzie 2 piecyki phase (mono i 2 kanałówka). Z pewnością rozbujały by DLSy :rotfl:  a na suba miałbyś dobre mono. Co do miejsca to mógłbys przykręcić je jeden na drugim (tak wnioskuję ze zdjęcia). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na znanym portalu aukcyjnym jest do sprzedania kenwood kac ps500f bardzo dobry piec 4-ro kanałowy i to całkiem niedrogi powinien rozbujać solidnie twoje woofery   a co najlepsze ten kenwood bije na łep tego hpb-604 pod każdym   względem jakosci, mocy itp. Pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciągnącego się basu to raczej już wiesz czemu tak jest.

 

Co to za samochód?

 

Drzwi zrobione zgodnie ze sztuką ca?

 

Dystanse są zastosowane?

 

Otwory technologiczne ogarnięte?

 

Jakie masz radio.

 

Więcej detali co do tego Twojego CA.

 

Tak drzwi zrobione zgodnie ze sztuką :) 

 

Udało mi się znaleźć sklep z możliwością odsłuchu. Wybór padł na wzmak mb quart nsc475.

 

Co do skrzynek testowałem

- FOCAL P30 zamknięta 

- Rockford P1S4-12 z BR

- gzib 100x z BR

 

Wybór padł na FOCAL P30, Rockforda mogę polecić osobą które lubią dużoooo basu. Ground zero totalna lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...