Skocz do zawartości

JVC KD-SH1000 vs coś innego


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem bezpośrednie porównanie sh1000 do clarka 948.

JVC wpadło jako rozbudowa systemu i przejście z pasywki na aktywkę, ale z racji tego, że nie do końca ogarniałem jak odpalić aktywkę w tym modelu :wink2: , pograł on sobie kilka dni pasywnie.

SH1000 okazało się znacznie mniej dynamiczne w dolnych rejestrach. Nieżyciowe :)

Słuchałem sobie utworu w którym za moment miała wejść jakaś solówka na perkusji i spodziewając się powera odkręciłem z przyzwyczajenia volume.

Rozczarowałem się, gdy się okazało, że zamiast perkusisty znanego z clarka usłyszałem jakiegoś gościa, który niemrawo stukał w bębenki :wink:

Wiedziałem już wtedy, że JVC nie zagości u mnie długo i trzeba było szukać clarka 958.

Grało to z Dego SP 650 i chyba keniem PS300T na ori zwrotce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując, dość kluchowaty na dole 958 nie będzie tak dobry jak większość alpinek, czyli 9813,9815,9833,9835 itd.

Sławek ma taki problem, że po wrzuceniu w drzwi r6a nie odczuł wielkiej różnicy w swoim systemie pod względem "kopa", a słyszał inną aplikację i dobrze wie, że coś jest nie tak. Piec też bym skreślał, bo DAP sam w sobie jest dość "basowy" i dość dobrze szuka.

Sławek jak wrócisz do kraju to podjedź i będziemy kombinować tak jak Ci mówiłem ostatnio, tylko kup to, co potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co trzeba już kupione. Na drugi dzień byłem przejazdem przy szrocie i tanio udało się wyrwać plastiki.

To już nie tylko chodzi o to co słychać było u ciebie. Teraz w sobotę podłączałem granie trochę niższych lotów ( budżetowe ), napędzane CDA-9812 z piecykiem też alpinki i pomijając średnie i wysokie pasmo, to dołu było więcej. Jednakże po drzwiach w ogóle można by się nie spodziewać jakiegoś większego basu.

 

Jestem ciekaw jak te wooferki by u ciebie zagrały.

 

Jak wrócę, to się odezwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co może być nie tak z dystansem standardowym do golfa 3 ? Rozwarstwił się, spuchł ? Podejrzewam, że Sławek przytwierdził go solidnie do konstrukcji drzwi, wiem, że furtki poprawiał na matach, otwory również. Radio jak najbardziej może być tutaj kluczowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiceq , nie popadajmy w skrajności, że dystans by tak wpływał na to. Jednym z powodów stawiana na radio jest odsłuch w drzwiach spierniczonych, z których trzeba było odklejać dekarę i przyklejać na nowo, bo była położona jak "plandeka" na namiocie ( można było palcem uginać całą dekaę, oraz blachę alu, która nie dolegała do blachy w drzwiach ). Do tego były dziury.

 

Dystanse które obecnie są, są naprawiane. Popuchły przy kołnierzu, bo trzeba było podciąć pod HV165

Wooferki te nie mieściły się lekko koszem i pomimo zabezpieczenia pod frezowania dwa razy lakierem, to popuchły miejscami. Zostało to wycięte i całość nadlana z żywicy i maty szklanej. Powierzchnia na gładko wyrównana mocną szpachlą z aluminium i całość szlifowana na równo, żeby kosz głośnika po całości równo przylegał.

Taki zabieg został zrobiony, bo nowe dystanse nie dotarły ( w sumie to ani kasy, ani dystansów do dzisiaj ), a spieszyło się. Dystans jest przytwierdzony w 5 miejscach do blachy. Jak go mocno nacisnąć, to się ugina, ale ugina się z całą blachą drzwi ( w każdym Golf-ie III tak jest jak jest standardowy dystans do tego modelu ). Tak to dystans poza wyglądem nie dobiega od dystansu do nabycia na allegro.

Jednakże ta rzeźba miała być doraźnie, dla tego, że miałby być pierścienie alu, ale trochę się to przeciąga w czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem że przyłożyłeś się do tego. W takim razie obstawiam profil gry JVC, właśnie przesiadłem się z r921bt na alpine 9855. Od razu zauważyłem różnicę w reprodukcji dolnego pasma. JVC gra mniej tłusto, do nie których utworów pasuje tego typu granie. Do hip hopu/rapu nie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...